Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Rozumiem, że to wątek nikonowski, ale czy moglibyśmy nie przenosić kultury ich forum na nasze?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Rozumiem, że to wątek nikonowski, ale czy moglibyśmy nie przenosić kultury ich forum na nasze?

Jaki autor wątku taki wątek.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Czyli z fc to bardzo udany model. Ktoś pisał, że wizjerem był zdegustowany. Ja bym już nie wrócił do lustra. Dla mnie to archaizm na chwilę obecną. Jakość obrazu na tych wyświetlaczach jest genialna, do tego dochodzi to, że widzisz jak wygląda fotka, widać glebie ostrości, widac balans bieli jak jest ustawiony, widać czy należy wprowadzic korektę ekspozycji...plusów jest aż nadto a nie wymieniałem wszystkich. Oczywiście trzeba z tym poobcować. To nie przychodzi od razu.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Wizjer cyfrowy ma i będzie miał opóźnienie w stosunku do tego co dzieje się przed obiektywem.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
jorge.martinez, chyba tylko sport jest na tyle wymagający, że tutaj będzie problem większy. W innych zastosowaniach raczej większość ujęc będzie ok. No i wciaz pracują nad zmniejszeniem tego lagu. To wada. Jedna. Fakt. Może kiedyś zniknie. Zmarginalizuje się.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Również w wielu zdjęciach przyrody jest nie do zaakceptowania.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
M.K napisał/a:
chyba tylko sport jest na tyle wymagający
Wiele zdjeć ulicznych w ten sposób skopałem, bo byłem szybszy od aparatu. Zapośredniczony sposób patrzenia na świat to redukcja tego patrzenia.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
jorge.martinez, z drugiej strony, każdy z aparatów których używałem, zmuszał mnie do wyczucia opóźnienia migawki. I w sumie to już bardziej intuicyjnie spust naciskam, niż tylko patrząc w wizjer. Ale ciekaw jestem tej Zetki w sytuacjach dynamicznych.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
jorge.martinez, jak możesz być szybszy od aparatu? Czyli co? Domyśliłes się, że sytuacja będzie miała miejsce i za szybko zrobiłeś zdjęcie? Nie rozumiem tego zdania.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
M.K, np robisz zdjęcie i ruszasz aparatem jak jeszcze trwa naświetlanie...
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
M.K, idzie sobie typek z psem po lewej. Pstrykasz gdy jest przed obiektywem, ale matryca jeszcze go nie widzi, bo on dopiero dla matrycy wchodzi w kadr. No i mamy tylko psa, a pana na nim nie ma.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Wiem o czym Jorge pisze. U mnie z racji bycia okularnikem fotografowanie odbywa się poprzez patrzenie znad aparatu, niż poprzez niego. W sensie bardziej wyczuwam moment, niż go widzę. Stąd nawet Sigmą udaje mi się czasem coś dynamicznego ustrzelić. Więc te ekrany mi tak bardzo nie przeszkadzają.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
No to raczej sytuacje kiedy aparat ma opóźnienie, a nie fotografujący jest za szybki.
Jedynie Opiszon i jego odpowiedź pasuje do zdania, że fotografujący jest za szybki.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
M.K napisał/a:
No to raczej sytuacje kiedy aparat ma opóźnienie, a nie fotografujący jest za szybki.
Przed optymistami świat stoi otworem; pesymiści wiedzą, co to za otwór.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
jorge.martinez napisał/a:
Przed optymistami świat stoi otworem; pesymiści wiedzą, co to za otwór.

Dwa wątki o bokehu są o tym.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
A próbowaliście, fotografujecie mając oboje oczu otwarte? Rzadko mi się zdarza, żeby fotografując w ten sposób, temat mi wyszedł z kadru (albo nie zdążył do niego wejść).
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
sołtys, ja tak właśnie często robię. Jednocześnie kontroluję kadr i akcję poza kadrem. Sprawdza się to przy szerokich kątach, przy tele niekoniecznie. Dlatego trochę mnie dziwi problem Jorge przy jego 28 mm. Wiadomo, że przy takim działaniu kadruje się mniej więcej a w edycji dopracowuje i jest git.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Enzo napisał/a:
Dlatego trochę mnie dziwi problem Jorge przy jego 28 mm.
Nie 28mm tylko cm. To po pierwsze.

Oba otwarte oka nie pomagają, bo patrzenie na sytuację nieuzbrojonym okiem jest mylące, gdyż robiąc zdjęcie typa który nam nadchodzi z lewej musimy poczekać z naciśnięciem spustu, aż ten wyjdzie nam z kadru po prawej. Bo jak klikniemy gdy jest w środku, to matryca zarejestruje gdy jest po lewej.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
sołtys, zawsze mam otwarte drugie oko.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
jorge.martinez, Ty nasz szczerbcu dwuręczny. Nie masz w tym GieRku jakichś korekt włączonych? Nawet moja Sigma nie ma takiego opóźnienia.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach