maryjoin  Dołączyła: 07 Lis 2012
  Korpus cyfrowy / obiektyw analogowy
Dzień dobry, trochę grzecznościowo proszę Państwa o wsparcie. Mojego Pentaxa K20D od jakiegoś czasu używa koleżanka. Ma do niego dwa obiektywy Pentaxa w tym teleobiektyw ale do fotografowania ptaków niestety jest niewystarczający. Dlatego zdecydowaliśmy się na zakup teleobiektywu 100-500 (Pentax MF 100-500mm Macro zoomlens), tyle że jest on analogowy. W przypadku sprzętu Nikon, którym sama się posługuję nie ma z tym żadnego problemu, aby obiektyw analogowy z właściwym mocowaniem działał, aby aparat go widział. A tu kompletna klapa. Czy może macie Państwo wiedzę w temacie, i moglibyście wesprzeć nas radą czy da się jakoś to zrobić? https://drive.google.com/file/d/1HwygeRlgAo1oczsHXibrHm1AiilT2R3F/view?usp=sharing
.
pozdrawiam
Katarzyna
ps. Nie wiem jak wstawić tu zdjęcia. Umieściłam je na dysku google i wstawiłam link do galerii.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Trzeba włączyć w menu Użycie pierścienia przysłon na dozwolone - chyba w ostatniej zakładce menu. Przy włączaniu aparat pyta o ogniskową, trzeba wpisać tą, którą sie będzie używać. To jest potrzebne dla prawidłowej pracy układu redukcji drgań. Możemy pracować w trybie Av, ale tylko na całkowicie otwartej przysłonie, lub w trybie manualnym na dowolnej przysłonie. Ustawiamy przysłonę, kadrujemy, naciskamy zielony przycisk (aparat przymyka przysłonę, robi pomiar światła i ustawia czas), robimy zdjęcie.
 
maryjoin  Dołączyła: 07 Lis 2012
Serdecznie dziękuję! Jak tylko nam się uda to dam znać. Mam nadzieję, że się uda, bo szukałyśmy w menu czegoś w tym guście ale nie zauważyłyśmy, ale skoro wiem już że coś takiego musi być to będziemy szukać dokładniej :-)
 
maryjoin  Dołączyła: 07 Lis 2012
Dziękujemy bardzo za radę, wszystko zadziałało tak jak Pan napisał :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach