M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Zmieniłem też migawkę na mechaniczną, bo miałem automatyczny wybór, ale też nie pomaga.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
M.K napisał/a:
Znalezienie softu graniczy z cudem.

https://www.quadralite.pl/support-firmware
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Ja mam Genesis Stroboss 58n. I to chyba nie jest to samo. Straszno jest zaryzykować...
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
M.K, to nie wiem. Z drugiej strony
M.K napisał/a:
Patrzę już na używki. Metz 58 albo Nissin 866 pro mark II. Jest jeszcze metz 64, ale też ich mało i drogie.

zakup tego typu lamp do Zetek dla mnie jest większym ryzykiem niż próba aktualizacji oprogramowania.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Enzo, dlaczego wiekszym? Jeśli coś nie pójdzie przy aktualizacji to stracę lampę wartą 450 zł na rynku wtórnym. Nissina mark I mogę wyrwać za 200, mark II za 300, metza za 350.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
M.K, czy te lampy będą działać z Zetkami?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Na Nikoniarzach banują za rozmowy o problemach ze sprzętem? ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie, ale tam się nie znają.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
jorge.martinez napisał/a:
Na Nikoniarzach banują za rozmowy o problemach ze sprzętem? ;-)

Nie, ale tam teraz rządzą użytkownicy Fuji i Sony.
O! Cześć Michu.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Cytat
O! Cześć Michu.

Oh. Hi Mark!
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Enzo, tego nie wiem. Ale kupując lampę za 200 zł ryzykuję 200zł, a może wcale, a może nawet zarobię jak nie będzie pracowała z zetką bo sprzedam ją bez większego problemu. Próbując wgrać soft od quadralite ryzykuję 450zł. Ryzyko spore, bo jak się doczytałem całą ideę lamp reporterskich z dużym akumulatorem odkupili właśnie od Genesis Gear. Tylko problem taki, że Quadralite nie ma identycznego modelu w ofercie.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Znalazłem dość poważny, przynajmniej dla mnie, problem z zawodowym używaniem Z50 (i potencjalnie Z fc) - nigdzie nie można dostać zapasowego akumulatora En-EL25. Nawet na oficjalnej stronie jest "chwilowo niedostępny", a zamienników brak. Póki co pozostaje doładowywanie z powerbanku przez dołączony kabel USB-C, ale jest to faktycznie mocno doskwierający problem.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Po zakupie postanowiłem poczekać na zamiennik akumulatora a teraz w październiku kroją mi się dwie duże imprezy i jestem w kropce, bo faktycznie nie ma nic. Dziwna sytuacja.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Ile się da wycisnąć z jednego aku zdjęć? Faktycznie można się posiłkować zasilaniem usb z power bank. Trochę niewygodne, ale pewne.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
M.K napisał/a:
Ile się da wycisnąć z jednego aku zdjęć?

Na oko od 300 do 500 zdjęć przy włączonym oszczędzaniu energii i wyłączonym podglądzie. Przy takich ustawieniach zrobiłem ostatnio 242 zdjęcia i aparat pokazywał jedną kreskę naładowania akumulatora mniej.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Na czym polega w nich oszczędzanie energii?
Ja to mam włączone i nie wiem o co chodzi.
Natomiast jeśli chodzi o ilość zdjęć z zet5 to na jednym enel15c robię 1250-1300 przy czym zazwyczaj zerkne na moment jak wyszło zdjęcie. Gdybym tego nie zrobił pewnie bym dociągnął do 1500. Straszyli że kiepsko to wygląda a tymczasem niewiele ustępuje d610.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
M.K napisał/a:
Na czym polega w nich oszczędzanie energii?

Aparat po krótkim czasie wygasza wyświetlacz, przechodzi w tryb stand-by.

Ta piątka faktycznie mało konsumuje. Mój D750 chyba kiedyś do 3000 dobił na jednym ładowaniu.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
W czym ogarniacie Rawy? Ja odkąd mam zetki pracuję w capture nx-d i żałuję, że nie pracowałem w nim wcześniej. Nie walczę z kolorem. A jeśli już to tylko kosmetycznie. Generalnie dzisiaj widzę, że cokolwiek od Nikona w RAWie zawsze szybciej i lepiej będę miał ogarnięte w capture niż w czymkolwiek innym. Tylko na moce obliczeniowe ma potrzeby soft. Mój staruszek na amd fx 8 rdzeni 4,2 plus 16gb ramu nie daje rady. Jest mu coraz ciężej. Nie wiem czy jak dołożę mu drugie 16gb to coś da.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
M.K napisał/a:
Nie wiem czy jak dołożę mu drugie 16gb to coś da.
Sprawdź w systemie obciążenie RAMu podczas pracy w programie. Kilka lat temu sprawdziłem na plikach 16MB z K-5II i zajęcie RAMu w Lightroomie nie przekraczało 7GB. Nie przeczę, że nowsze oprogramowanie i większe pliki mogą generować większe zapotrzebowanie na pamięć, ale nie sądzę, by było to aż tyle pamięci.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Capture rezerwuje 5GB. Całość systemowa obliczona na 50 procent. Czyli nie potrzebuję teoretycznie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach