foto  Dołączył: 03 Maj 2013
HD PENTAX-D FA 21 mm f/2,4 ED Limited DC WR
 
krzyc sur  Dołączył: 10 Paź 2018
Re: HD PENTAX-D FA 21 mm f/2,4 ED Limited DC WR
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
foto, poza Tobą nie wiem, kto się skusi :mrgreen:
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Paffcio napisał/a:
foto, poza Tobą nie wiem, kto się skusi :mrgreen:


Heheh, no ja jestem zainteresowany, tego szkiełka mi brakowało. Bardzo się przyzwyczaiłem do GR + GW-4 , jest wtedy dokładnie 21mm ;-)
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Szkiełko zapewne będzie boskie, ale niestety muszę ponarzekać na ogólne trendy cenowe. Cały sprzęt wokół jest masakrycznie drogi, a Pentax jeszcze droższy :-P
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Paffcio po zakupie tego obiektywu najprawdopodobniej rozstanę się z Irix 15 Blackstone. Bardzo przyzwyczaiłem się do 21mm na GR
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Przestań już, bo obudzisz we mnie LBA albo GAS. I tak już ledwo daję im radę...
:roll: :evilsmile:
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Rzuciłem okiem na nagłówek i myślałem, że to kolejna wersja starego limiteda, a to całkiem nowy obiektyw :shock:
... czyli Pentax jeszcze kopie ;-)
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
No nie, w drugim filmie w 33 sekundzie gościu mówi o Atari. Nie dosyć, że Pentax to jeszcze Atari - będę musiał kupić z sentymentu ;-)
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Kuba Nowak napisał/a:
... czyli Pentax jeszcze kopie ;-)

To tylko konwulsje. Jak u kury z obciętą głową.

BTW myślę, że ten dfa21mm to strzał w kolano. Bo Pentax każdym nowym wypuszczonym sprzętem strzela sobie w kolano.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
gebi napisał/a:
No nie, w drugim filmie w 33 sekundzie gościu mówi o Atari. Nie dosyć, że Pentax to jeszcze Atari - będę musiał kupić z sentymentu ;-)

Facet mówi o przystawce do Atari do regulacji FF/BF.
 

szczyglik  Dołączył: 23 Maj 2011
foto napisał/a:
Paffcio napisał/a:
foto, poza Tobą nie wiem, kto się skusi :mrgreen:


Heheh, no ja jestem zainteresowany, tego szkiełka mi brakowało. Bardzo się przyzwyczaiłem do GR + GW-4 , jest wtedy dokładnie 21mm ;-)


Myślę, że każdy die hard, który ma FA limitedy i K-1 będzie gdzieś tam w tle myślał o nowym limitedzie. Fakt, cena przygniatająca, ale przykładowe zdjęcia pokazują, że szkiełko bardzo fajne. Światło 2.4 też jest bardzo OK. Ogniskowa 21 mm super na górskie wypady...

Ostatnio zacząłem myśleć o GRIIIx, ale teraz chyba jednak będę zbierał do skarpety na tego limiteda. Patrząc na długość wątku o DFA 21 na pentaxforums myślę, że jednak trochę osób się na niego skusi...
 
Aphar  Dołączył: 03 Lip 2017
Jeżeli nie ma możliwości odpięcia osłony przeciwsłonecznej, to trudno będzie założyć filtry prostokątne. Poza ceną to jedyna wada jaką dostrzegam.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Oglądałem sample i moim zdaniem jest świetnie. FA* 24/2 był jaśniejszy, ale z nowego i tak wychodzi fajna „płytka” głębia ostrości :P Jeśli jest przyzwoicie ostry od pełnej dziury, a w centrum sprawia takie wrażenie, to można przeboleć. Smuteczek jedyny, że nie ma popychacza przysłony, wszystko jest sterowane elektronicznie, więc będzie niezdatny ze starymi analogowymi korpusami. Chyba nie mylę się w tej kwestii?
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Pentax cenowo odlatuje , to już nie jest sprzęt dla amatorów.
O ile odświeżone limitedy miały ceny jeszcze akceptowalne to nowe szkła do FF już kompletnie są poza zasięgiem przeciętnego pstrykacza.
Oczywiście piszę to z polskiej perspektywy.
W bogatszych krajach pewnie chętni się znajdą w dużo większej liczbie niż u nas...
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Markus napisał/a:
Pentax cenowo odlatuje , to już nie jest sprzęt dla amatorów.

Hura, jesteśmy PRO! :mrgreen:
A poważnie, to ten trend raczej jest nieodwracalny i dotyczy wszystkich producentów sprzętu foto. Nie pamiętam żeby ostatnio ktoś tanie i jasne firmowe szkło zaprezentował i żeby nie była to kolejna budżetowa pięćdziesiątka. Choć tutaj ta jasność też jest względna. Liczyłem, że Pentax jednak zaprezentuje coś szerokiego ze światłosiłą poniżej f2. Nie żebym coś takiego chciał sobie kupić (tzn. chciałbym, ale pieniążki nie chcą siedzieć w moich kieszeniach) ale teraz jest moda na jasne szerokie stałki. I nawet rozumiem ten trend. Póki co w Pentaksie szkło w granicach 20 mm musi mieć światło f 2.4...
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Czytaliście już historię o emaliowaniu komórkowym zielonego znacznika mocowania bagnetu:
https://www.ricoh-imaging...lens/interview/ ??

Markus napisał/a:
nowe szkła do FF już kompletnie są poza zasięgiem przeciętnego pstrykacza

No ale ostatnie szkła do FF (czyli DA* 85, DA* 50, DA* 16-50) to nie są szkła dla przeciętnego pstrykacza... Myślę, że zapowiadany 70-300 będzie ciemniejszy i bardziej konsumencki, bo o dziwo oferują już sporo profesjonalnych teleobiektywów. Natomiast ostatnio wprowadzone HD Limitedy FA moim zdaniem mają niezłe ceny (w kontekście cen starych SMC FA Limitedów).
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
$1399.95 8-) 8-) :roll:

https://www.dpreview.com/...ited-dc-wr-lens

To chyba będzie najdroższy spośród FA Limitedów?
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
a mnie się podoba.
podejrzewam że to bedzie pierwsze szkło po kupnie K1 - przynajmniej dla mnie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach