bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 656
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
===============================

Zasady zabawy są tu: https://bakulik.pl/pentax/RC/ W tymże wątku proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: https://bakulik.pl/pentax/RC/raw/rc656.dng (27,9 MB) – MD5: 02F1AB903195BD544F122FD18AD3C6A5

Wyniki obróbki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge3 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 10.10.2021 r., do godziny 20.00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jotpegi proszę zapakować razem w jedno archiwum.

Pliki proszę nazywać:
– rc656_nick.jpg – duży obrazek (rozmiar oryginalny, max. wielkość 7 MB),
– rc656_nick_900.jpg – mały obrazek (900 px na dłuższym boku, max. wielkość 500 kB),
– rc656_nick.zip – załączone archiwum.

Maile proszę tytułować podobnie: rc656_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili. Zgłoszenia niespełniające tego wymogu nie będą przyjmowane.

Miłej zabawy!

===============================
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres (max. 25 MB) lub wrzucać przez ftp:
serwer: host46.kei.pl
użytkownik: rcuser
hasło: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
https://bakulik.pl/pentax/RC/rc656.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
https://bakulik.pl/pentax/RC/zip/rc656.zip

1. Blesso


2. germario


3. jakaranda


4. kwrom


5. mr.ra66it


6. rafi


7. Rivelv


8. wallace
Uciekł mi RAW Challenge w tym tygodniu, na szybko poruszałem suwadłami, i załączam. Przesadziłem z odszumianiem, ale nie ma już czasu.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Noo
Trudny wybór
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mniej więcej jednakowo jakaranda, mr.ra66it, rafi oraz Rivelv, mimo występujących różnic kolorystycznych.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Chyba kwrom przykuwa najbardziej uwagę mą.
Najbardziej ze względu na niebo oraz brak ultramarynowego podkładu widocznego w pracach pięciorga "Ściemniaczy" z których na powierzchnię wypływa rafi.
Haki cumownicze ciekawie prezentują się u germario ale tej pracy brakuje odrobiny "tego czegoś" .
Wallace ma ładnie wygaszone reflektory i dosyć łagodnie zaprezentowaną strukturę całości ( podobnież jak jakaranda - o dziwo - zapewne jest to spowodowane mniejszym natężeniem oświetlenia - aczkolwiek mr.ra66it szumom wolnego nie dał) .

Ze względu na to, iż nie poradziłem sobie z czerwienią na cumach mój fantastyczny pomysł nie został zrealizowany -ale i tak go przedstawię :
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Blesso, całkiem ładne te czerwone zafarby - szczególnie, że tam faktycznie coś świeciło na czerwono po lewej za kadrem :-)
tylko twoja praca tak jak i germario wydaje mi się za jasna
tam już było ciemno od jakiegoś czasu.
Fota z Oslo własnie z 25 lutego 2020 - tylko zegar mi się chyba coś nieprawidłowo ustawiał - ale możliwe że to była jakaś 18.00 lub później :-)
niebo pochmurne - ale jak pamiętam własnie taka niebieska łuna się utrzymywała :-) a właśnie światła z pod wody skłoniły mnie do wykonania foty.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
JPG wyciągnięty z RAW-a jest taki ładny, kolorowy, że nie bardzo widziałam potrzeby głębszej ingerencji. Lubię kolorowe zdjęcia; może się cofnęłam do czasów przedszkolnych :mrgreen: I jestem zadowolona, że tym razem moja wersja nie odstaje za bardzo od innych.
Że coś z boku świeciło na czerwono, to widać na oryginale i nie widziałam potrzeby ściągania tego kolorku. To nie oblicze modelki, której by to odbierało urody.
Ostatnia wersja Blesso faktycznie ciekawa, bo stonowana. Nie wiem czy by mi się udało uzyskać taki efekt.

Muszę się zmobilizować i wysłać bakulikowi kilka moich fotek, na których połamiecie zęby :lol:
 

wallace  Dołączył: 08 Maj 2010
Nie mogę się zdecydować, ale najbardziej, przynajmniej kolorystycznie, podchodzą mi wersje kworn i Blesso (ta druga, mimo zafarbów). A na pewno podoba mi się sposób pozbywania się szumów, jaki zastosował kworn. Jasny kadłub ma znacznie więcej pociągnięte na suwaku, niż ciemna woda. Wygląda to jakościowo dobrze i sam efekt wizualny też fajny : )
 

zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
W żeglarstwie trochę magii musi być, więc głos na pracę kwrom -a
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Jakaranda napisał/a:
Muszę się zmobilizować i wysłać bakulikowi kilka moich fotek, na których połamiecie zęby :lol:

Dawaj, dawaj. :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach