Piotrek K  Dołączył: 16 Lis 2009
rysiekll napisał/a:
Piotrek K napisał/a:
Kr z Astrotracerem
w sensie O-GPS1?


Tak.
 
Tomeyk  Dołączył: 06 Gru 2010
Po 6 latach przerwy (a wtedy to były tylko 2 krótkie próby) wróciłem do zabawy z Astrotracerem.
Koskowa Góra, wietrzna wczorajsza noc (musiałem chować się ze statywem za kapliczką żeby mi karimaty wiatr nie porwał), ale coś tam wyszło.
Pentax KP, sigma 100-300, ISO3200, F4 lub F5, ogniskowa 250mm, 20sekund naświetlania, stackowane w DSS i cropowane. Obróbka w Lightroom, w sumie to nad każdym elementem musze dużo popracować ale nad tym chyba najmocniej ;)

Andromeda, z ok. 60 klatek.
M31 Andromeda_v1 by Tomasz Mazoń, on Flickr

Plejady, z jakichś 45 klatek.
M45 Plejady_v1 by Tomasz Mazoń, on Flickr

M42 w Orionie, tu już tylko 25 klatek, tak sobie skakałem już z obiektu na obiekt.
M42 Orion_v1 by Tomasz Mazoń, on Flickr

NGC2024 w Orionie, ledwie 17 klatek to dużo za mało. Tu by się przydało podbić ISO do 6400, żeby było widać lepiej mgławicę Koński Łeb (ta blada w centrum z ciemną plamą pośrodku) i zrobić co najmniej 100 zdjęć, żeby jakość trochę podreperować.
NGC2024 Orion_v1 by Tomasz Mazoń, on Flickr

No i kurcze walczę z ostrzeniem tej Sigmy 100-300. Nie wiem czy to mój problem z techniką i brakiem doświadczenia czy może to ten wiatr sprawiał, że praktycznie nie było żadnego zdjęcia, które uznałbym za w pełni ostre, mimo że doostrzałem praktycznie co drugie prostowanie kadru (przeciętnie po 10 zdjęciach z Astrotracerem obiekt mi uciekał z kadru i trzeba było korygować ustawienie). Inna sprawa, że KP ma świetny wyświetlacz do ręcznego ostrzenia, znacznie lepszy od K5IIs. Do tego tak jakby Astrotracer tak jakby trochę lepiej z nim działał niż z poprzednikiem.
 

kwrom  Dołączył: 17 Lis 2009
Tomeyk napisał/a:
Andromeda, z ok. 60 klatek.
podziwiam i zazdroszczę efektów :-B
prośba czy mógłbyś wstawić pojedynczą klatkę aby porównać efekt stackowania.
 
Tomeyk  Dołączył: 06 Gru 2010
Surowy plik, żadnej obróbki tylko eksport do JPEG.

Andromeda RAW by Tomasz Mazoń, on Flickr

Przede wszystkim po zestackowaniu dało radę podciągnąć jasność i wydobyć bledsze krawędzie galaktyki bez powodowania przeraźliwego zaszumienia, które pojawiało się przy próbie wyciągania z pojedynczej klatki.
 

kwrom  Dołączył: 17 Lis 2009
Dzięki widać różnicę ile można uzyskać.
 

mertel  Dołączył: 17 Gru 2008
Tak widać andromedę przez lornetkę jak na ostatnim zdjęciu.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Moja totalnie pierwsza próba w astrofotografii



Pytanie do znawców tematu, czy w górnym, lewym rogu widać galaktykę?
 

duzyalf  Dołączył: 07 Lip 2017
Tak, to Galaktyka Andromedy.
Fajnie wyszło :-B podaj proszę parametry i sprzęt ;-)
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
duzyalf napisał/a:
Fajnie wyszło :-B
Oj, dziękuję Ci bardzo! :-B :-B :-B
To znaczy wiem, że dużo pracy przede mną, ale ziarenko zostało zasiane :mrgreen:

Nikon Z6II, Nikkor Z 20/1.8, f2, iso3200, 9x15s złączone w DeepSkyStacker
 

kwrom  Dołączył: 17 Lis 2009
Podoba się :-B
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
radek_m, super! Jaka technika wykonania?
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
I ja mam! :-)

 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
No, ładna pamiątka. Nawet nie pomyślałem, by to uwiecznić na "kliszy", i tak nie było szans, deszcz do południa i Słonka ni huhu.
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011

 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
U mnie wyszło tak:
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Bardzoładne! :-B
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
mam i ja , niekadrowane ;)



IMGP6416_DxO
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
wstyd się przyznać,, bo zapiekły się pierścienie redukcyjne i nie mogłem ich rozkręcić. A czas uciekał ... zaćmienie trwało a kumulacja coraz bliżej. Więc akcja awaryjna:
K3-3 z 50-300 ustawionym na 300 w prawej ręce i lewą ręką przytrzymany, przyłożony do obiektywu filtr ND 1000. Dobrze że wyszło jakieś ostre.

A wcześniej robiłem 16-85 i nakręconym filtrem. Ale za słońca za małe było i tu nie wrzucałem. Ale łatwiej było stabilnie trzymać aparat.

A chmurki fajnie ubarwiały sytuację.
No to może jeszcze z 16-85. Wiem powinienem wyciąć końcówkę komina wentylacyjnego która wkradła się w rogu. Okularnikom nie jest łatwo z lustrzankami i ich wizjerami. A korekcja dioptryczna w wizjerze to dla mnie za mało.


i White, dzięki za uznanie :-B
 

duzyalf  Dołączył: 07 Lip 2017
Pierwsze próby z Star trails
star trails by Alfred Błażytko, on Flickr

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach