jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ja zwróciłem uwagę na kabelek do internetu.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Odpowiedział miłośnik odklejających się gum

Jedni mają odklejające się gumy, inni AF napędzany przez ślimaki. Każdy wybiera wg potrzeb i uznania.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cytat
Ciekawe, na co ustawi ostrość, gdy będziemy fotografować człowieka z psem wsiadającego do pociągu. Albo psa goniącego kota. Na motocyklu.
jeśli to jest taki Nikon jak ten, którego czasem używam to ustawi ostrość na tło. Przy dobrym oświetleniu rzecz jasna. Tło ma priorytet ostrości.

Tylko, że tamten to lustro, a Z9 może nie działać tak samo.
Cóż, ważne, żeby cokolwiek było ostre. Resztę da się uzasadnić opisem zdjęcia.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
tref napisał/a:
Cóż, ważne, żeby cokolwiek było ostre. Resztę da się uzasadnić opisem zdjęcia.
W wątkach technicznych proszę nie prowadzić dyskusji o Sztuce.
 

Mechanik  Dołączył: 22 Lip 2014
Ale przecież decyzja aparatu, co w ogóle sfotografować, to jest jak najbardziej techniczne zagadnienie :mrgreen:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
tref napisał/a:
jeśli to jest taki Nikon jak ten, którego czasem używam to ustawi ostrość na tło. Przy dobrym oświetleniu rzecz jasna. Tło ma priorytet ostrości.
A mógł odpowiedzieć "siedem".
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
A mógł zabić.
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Żeby dobrze zrozumieć sedno zagadnienia, zawsze trzeba precyzyjnie nakreślić tło. :->
 

Mechanik  Dołączył: 22 Lip 2014
Rzecz w tym, że większość woli tło nakreślone nieprecyzyjnie. Wręcz rozmydlone, rozmyte i rozmemłane... :mrgreen:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tak w ogóle to Związek Polskich Teł Fotograficznych (ZPTF) zapowiedział strajk ostrzegawczy. Domagają się równouprawienia, traktowania na równi z tematem zdjęcia. I podobno partnerem strajku jest Nikon.
 

Mechanik  Dołączył: 22 Lip 2014
Jak Boga kocham, nie wiedziałem, że jest taki Związek. Chcę się zapisać. Będę tam uprawiał cichą dywersję :-D Chyba jak przyniosę swojego FM2, to mi zaufają?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach