bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 661
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
===============================

Zasady zabawy są tu: https://bakulik.pl/pentax/RC/ W tymże wątku proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do pobrania: https://bakulik.pl/pentax/RC/raw/rc661.dng (21,7 MB) – MD5: 546AF20377FB9CCC47B09A2A0758F690

Wyniki obróbki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge3 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 14.11.2021 r., do godziny 20.00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jotpegi proszę zapakować razem w jedno archiwum.

Pliki proszę nazywać:
– rc661_nick.jpg – duży obrazek (rozmiar oryginalny, max. wielkość 7 MB),
– rc661_nick_900.jpg – mały obrazek (900 px na dłuższym boku, max. wielkość 500 kB),
– rc661_nick.zip – załączone archiwum.

Maile proszę tytułować podobnie: rc661_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili. Zgłoszenia niespełniające tego wymogu nie będą przyjmowane.

Miłej zabawy!

===============================
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres (max. 25 MB) lub wrzucać przez ftp:
serwer: host46.kei.pl
użytkownik: rcuser
hasło: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
https://bakulik.pl/pentax/RC/rc661.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
https://bakulik.pl/pentax/RC/zip/rc661.zip

1. Blesso


2. jakaranda


3. mr.ra66it


4. powalos
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
to już kolejny tydzień minął :-(

no każde inne całkiem mi się podobają
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
A "mnie" się nie podobają ;)

Trudny RAW . Niby K-5IIs i można byłoby puścić wodze fantazji gdyby nie to, iż ograniczenia dosyć szybko się pojawiały.
Mocniejsze rozjasnienie fotki to powstanie szumu ( Jakaranda) i kapuściany odcień zieleni u Ciebie - razi.
Brak szumu za sprawą Deep Prime u mr.ra66it ale też niewiele różniąca się praca od oryginału zważywszy na "tylko"(?) mocniejszy kontrast i "automatyczne rozjaśnienie" (?).
Płaskowizerunkowy powalos nie skradnie pewnie serc oglądających gdyż sfotografował ogrodzenie z uwzględnieniem drutu kolczastego .
No ale jedyneczka....... palce lizać ! Idzie burza - jak widac i beczki turlać się będą ! ;)

Ps
Jakim obiektywem była zrobiona ta fotka ? 100mm . .. ?
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
Blesso napisał/a:
A "mnie" się nie podobają ;)

Praca zamieszczona z nr 1 niewiele różni się od oryginału zważywszy na "tylko"(?) desaturację i przyciemnienie "ciężką" winietą (?) poza tym, że chyba gubi jeden z elementów, który spowodował, że autor zdecydował się uwiecznić to "kowadełko' - specyficzne kolorowe cieniowanie "kowadełka'.
To potwarz oczywista i V-tej kolumny spekulacja czysta, bo Blesso jest tylko jeden i może być tylko numerem jeden. ;-)
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Mam to załatwione z "górą", iż zawsze jestem na górze oraz skromnie przyznaję, że me niebywałe umiejętności ,które pozwalają tworzyć te górnolotne prace wykraczją poza wszelkie próby ściągnięcia w dół.
Chmury jak widać w pracy nr 1 nie są dla mnie żadnym ograniczeniem.
:-P
Chciałem Panu też zwrócić uwagę na to, że pański "click" na przycisku oznaczonym "deep prime" w przypadku innych osób oznacza mozolną a czasami niemożliwą do wyobrażenia pracę przy zapanowaniu nad jakże szlachetnym szumem ze wspaniałego aparatu jakim jest Pentax K-5II z "s"em w oznaczeniu co można określić jako nieucziciwe a także wysoce niewychowacze.
Dlatego podsumowując widok chmury kłębiastej deszczowej Cumulonimbus orzekam co następuje :
- Kowadło chmurowe - (incus ) -swą bielą przykuwa uwagę tylko w jednej pracy.
- Narodowe ( za przeproszeniem) barwy skupiska kondensatów pary wodnej zapewne miały być uwiecznieniem święta państwowego ale w pracy nr 3 czerwień ma zupełnie inny odcień bliski nienaturalnie łososiowemu .
- kolor pańskiej trawy jest równie nienaturalny a biały( zapewne) napis CARGO wpada w niebieskości ( dlatego też na wybitnej pracy nr 1 te elementy zostały ukryte w mroku nadchodzącej burzy by nie drażnić obserwatora ).
- ...który to w pracy Pana Powalosa zauważy porę poburzową a w pracy Pani Jakarandy nie zauważy niczego.
Amen
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
Jest coraz więcej klików, które działają podobnie. Nie mają ani 'deep' ani 'prime' w nazwie lecz 'AI' a działają jako plugin do klasycznego LR i nie tylko. Topaz czy ON1 są tego przykładem lecz z pewnością to VI-ta i VII-ma kolumna skoro nie ma stempelka C1.
Problemy z łososiem cargo można zalać zalewą z czarno-niebieskiego atramentu. Niech i tak będzie tylko, że ma to się nijak do pory dnia.
W kwestii rzeczywistych kolorów jedynym władnym wypowiedzieć się jest wg mnie jedynie autor.
Myślę sobie, że tak jak ucieczka od koloru nie jest zawsze samym dobrem, tak korzystanie z klików nie jest samym złem.
Peace. :-)
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Blesso napisał/a:
Jakim obiektywem była zrobiona ta fotka ? 100mm . .. ?


Sigma 50-500.
 
germario  Dołączył: 08 Cze 2011
Dla mnie mr.ra66it :-B
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
bakulik napisał/a:
3. mr.ra66it

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach