Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Cana używanego K-70 to 1600zl a K-3 to 2000zl .
Wybieram bramkę nr 2 ze względu na to, że aparat powinien zostać ze mną na dłużej, ewidentnie powinien być " pro" oraz co najważniejsze mieć górny ekranik ;)
No chyba , że K-50 za tysiaka.
Ale jak kupić to raz a dobrze .
Patrząc na rynek używek , nie tylko słusznie-systemowych to jest w czym wybierać. Ceny nie są niskie ale spektrum jest wyjątkowo szerokie.
Obiektyw: Sigma 17-50/17-70 ( Pentaxowy 16-85 drogi).
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Kuba Nowak napisał/a:
Myślę, że uchylny ekran w K-70 może Ci się bardziej przydać niż górny wyświetlacz.

Dobrze gada! Aparaty obecnie dzielą się na przyjazne użytkownikowi i na te bez uchylnego ekranika.
 
jozwa  Dołączył: 22 Kwi 2021
marzar - za ładny obrazek odpowiada fotografujący ;) Np. kobieta co telefonem zrobiła zdjęcie mewy z frytą w dziobie (Google od niej kupiło). Super fota. Ciekawa. A obiektywy według mnie różnie malują kolory. Np. Pentax FA 100-300 ma jak dla mnie specyficzną kolorystykę i nie potrafię jej zmienić w rawie. Ale też i nie chcę. Pooglądaj zdjęcia na flikrze z różnych obiektywów. Wtedy powinieneś wiedzieć, co jest mniej więcej dobre dla Ciebie albo co chciałbyś spróbować.
 
marzar  Dołączył: 23 Wrz 2021
Dziękuję Koledzy za Wasze opinie, sa one dla mnie bardzo cenne i pewnie większość z nich będzie dla mnie ważna podczas ostatecznego wyboru "puszki"
A teraz pytanie za 1000 pkt. Czy ktoś z Was posiadający KP mieszka gdzieś w okolicach Rybnika (śląskie) i byłby w stanie się ze mną spotkać, tak abym mógł "przymierzyć się" do tego korpusu. Zanim podejmę ostateczną decyzję muszę zobaczyć jak on leży w ręce. Ewentualnie może wiecie gdzie można go zobaczyć w sklepie. U mnie w dużych sieciówkach go nie mają :(
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Masz rzut beretem do Tarnowskich Gór. W Fotozakupach pewnie można go zobaczyć.
W Jastrzębiu mogę udostępnić Ci zajechany K-5II do zabawy .
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
marzar napisał/a:
jak on leży w ręce

Tylko nie sięgaj przypadkiem po Nikona Z50. Pod żadnym pozorem! On okropnie w ręce leży. Strasznie wręcz. Poza tym to bezlusterkowiec, więc w ogóle fuj.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ktoś dziś lekarstwa nie zażył...
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Brom brałem. A tak serio to chyba skrobnę coś w osobnym wątku o alternatywie dla K-5 i pochodnych.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
A zmieniłeś system na Fuji? Bo poza tym to nie widzę alternatywy dla formatu APS.
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
A to zależy co chcesz robić i czego oczekujesz. Ja się np. bawię małymi Soniaczami APS-C z kompletem stałek Sigmy :-)
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Ja podobnie jakmodrzew Coraz rzadziej biorę K3 z gripem i S 17-50 (chyba że kogo chcę przestraszyć) Ostatnio kilku znajomych (m.in. fotna z naszego forum) używa nowych Olków. Miałem to chwilkę w rękach i jestem pod wrażeniem.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
A po co grip w K-3 ( jest za mały)?
Ale po to jest np K-5II z DA 15/21/40/70mm .
To jest "ta esencja" !
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Bez gripa nie straszy :-D
Blesso napisał/a:
Ale po to jest np K-5II z DA 15/21/40/70mm .

To nie mieści się w budżecie i pewnie też w niejednej torbie.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
A mnie chodzi ostatnio po głowie taki zestaw N Z6 II + Z 24-200
Mega zakres, fajna waga i naprawdę dobra jakość, gryzę temat już od jakiegoś czasu
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
foto napisał/a:
Z 24-200

Podobno jest ok, ale moim zdaniem lepszym pomysłem jest 24-120/4.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
N Z6 "pierwszy" ze względu na użycie drogiej pamięci XQD i zastąpienia go Z6 II znacznie staniał. Podobno z tą XQD jest poniżej ceny Z6 II bez karty, Te aparaty maja niesamowity wizjer.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Enzo napisał/a:
foto napisał/a:
Z 24-200

Podobno jest ok, ale moim zdaniem lepszym pomysłem jest 24-120/4.


Pewnie tak ale Z 120/4 ma być dostępny w grudniu i to też nie wiadomo. Najprawdopodobniej będę musiał zrobić koszty w firmie. Chyba że zakupię dodatkowe oprogramowanie i zrezygnuję w zakupu Fotograficznego
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
foto, a miałeś Zetke w ręku?
bo trochę się zastanawiałem nad tym rozwiązaniem. ale ciągle nie mam jak przetestować.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Rivelv ,miałem. w ręku leży bardzo dobrze tylko ten EVF nie wiem jak będzie bo bardzo lubię OVF, Ten zestaw załatwią duży zakres ogniskowych i bardzo mnie zaciekawił, wizjer może przęłknę. Zresztą mam jeszcze Pentaxy na odtrutkę :mrgreen:
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
foto, dzieki
chodzą mi po głowie takie różne opcje na wymianę sprzętu
na razie króluje K1 II
ale jakoś rozważam Z6 II albo Olka OM D EM5 (chyba III) - z uwagi na wielkość
na szczęście mam za mało czasu i pieniedzy :-) a za dużo zajęć :-) więc mam czas jeszcze o tym myśleć

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach