potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Ja, 4lata temu, w mini zoo w dolinie Charlotty :-)
Ale miałem wtedy frajdę, a żona jakoś podniety nie zrozumiała (córa, za młoda, więc jej wybaczam :mrgreen: )
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Mojej tak się spodobało, że dziś wyciągnęła mnie z rana w to samo miejsce (a w sobotę lubi pospać dłużej). Niestety zimorodek miał inne plany i się nie pojawił. Za to na jeziorze była piękna mgła i trochę pstryków zrobiliśmy. :-)
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Czapla odpoczywająca na sośnie nad stawem... Siedziały całym stadem na wierzchołkach drzew. Chwilę po tym ja je zobaczyliśmy wzbiły się w powietrze, chwilę kołowały i odleciały...

 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Nie mam jakiejś fajnej fotki ale mam obserwację udokumentowaną cropem z cropa ;)

Wczorajszy spacer w "lesie" (2 x 2 km) uwieczniony został zaobserwowaniem UFO.
Przeleciało toto bezszelestnie 20m odemnie, powodując opad mej szczęki. Wylądowało następnie w pobliżu i hipnotyzowało swoimi czarnymi oczami . Ewidentnie jest to przedstawiciel rasy Szaraków, która wraz z Reptilianami porywa ludzi .
Czarne oczy oraz rozpiętość/wielkość do 120cm potwierdza moją teorię.


Admin strony sowy.sos.pl twierdzi, iż jest to Puszczyk Uralski - ale jakoś mu nie wierzę .
Podobno moja obserwacja jest jedną z nielicznych w tym rejonie a do tego najbardziej na zachód wysuniętych .
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
U-hu-hu, zazdroszczę. 8-)
 
Igor Grzegorski  Dołączył: 06 Wrz 2021
Podobno lamery maja szczescie. W Chile sfociłem ptaka z dziwnym zielonym dziobem. Zdjecie jakości telefonicznej ale dalo sie rozpoznac. Okazalo sie ze to samica lokalnego drapola, którą o tej porze roku rzadko sie udaje spotkac nawet straznikom z parku.
 

ronin75  Dołączył: 09 Cze 2020
u mnie pospoliciaki :(


i... crop
 
Aphar  Dołączył: 03 Lip 2017
Płaszczka w locie ;-)



 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Wygląda na drętwę elektryczną. :-P
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kerebron napisał/a:
Wygląda na drętwę elektryczną. :-P

:mrgreen:

20211114-IMGP0549 by Mark S, on Flickr
20211117-IMGP0824 by Mark S, on Flickr
20211117-IMGP0841 by Mark S, on Flickr
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Marek, #1 - fajne makro ;-) , #3 - to ujęcie "zomówy" bardzo mi się podoba.
 
Igor Grzegorski  Dołączył: 06 Wrz 2021
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
Igor Grzegorski, pięknie "ustrzelone" :mrgreen:
 
Igor Grzegorski  Dołączył: 06 Wrz 2021
Mamusia pilnowała
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
Igor Grzegorski, czyli jak by nie patrzeć sesja rodzinna :mrgreen:
 
Igor Grzegorski  Dołączył: 06 Wrz 2021
Tylko "całej bandy" na raz nie złapałem.

Trochę wcześniejsze, z szuflady. Ptaki z drugiego końca świata, który miałem wielkie szczęście "odwiedzić".



Najmniejsze ptaki jakie spotkałem w Antarktyce. Wyruszają na żer tuż przed zmierzchem. To bardzo delikatne zwierzeta. Łatwo je nie tylko spłoszyć ale też trwale przepłoszyć. W dodatku najchętniej zakładają gniazda w szparach między kamieniami. Akurat tymi które wybrałbyś jako najpewniejsze do nastąpienia. Trzeba naprawdę sporej wrażliwości i trzeźwości umysłu żeby nie skrzywdzić ich podczas monitoringu. Oceanniki żerują na powierzchni oceanu, skaczą odbijając się płetewkami od powierzchni. W locie wydają dźwięki na granicy słyszalności, podobne do nietoperzy. Z którymi bywają mylone (nietoperz? tutaj?? co ja wczoraj zeżarłem?) mimo wiedzy iż "gacusia" nie masz szans na wyspie spotkać. Normalnie ich ot również przywodzi na mysl nietoperza, ale wykonują skompliowane "loty mylące" zanim dolecą do gniazda.

Nazwa wywodzi się od koloru spodu płetw. Intensywnie żółte, może nawet lekko wpadające w pomarańcz. Oprócz żółtopłetwych, na Wyspie występują również czarnobrzuche, ale ich akurat nie miałem okazji widzieć.


I mój absolutnie ulubiony gatunek pierza. Wydrzyk antarktyczny:


Tu jeszcze jeden gatunek (tym razem w roli posiłu) który jeszcze się pojawi:




Niektórzy mogą znać moje ptaszory z innego forum, ale myślę że warto je pokazać.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Moje pierwsze czatowniane foty: ;-)

20220107-IMGP3843 by Mark S, on Flickr
20220107-IMGP3865 by Mark S, on Flickr
20220107-IMGP3911 by Mark S, on Flickr
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Gratulacje. Czy to jastrząb? (Sójki jestem pewien :mrgreen: )
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
apemantus, dzięki! To myszołów zwyczajny. O jastrzębiu to marzę, żeby wylądował. :-)
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Myszołów! Ja najlepiej znam się na ptakach jak posłucham tego:
https://youtu.be/toWY4j4jOOw
:mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach