bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 662
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
===============================

Zasady zabawy są tu: https://bakulik.pl/pentax/RC/ W tymże wątku proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do pobrania: https://bakulik.pl/pentax/RC/raw/rc662.pef (13,6 MB) – MD5: AA3DF5F8D56B3B7286AC40085C0D4B3C

Wyniki obróbki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge3 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 21.11.2021 r., do godziny 20.00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jotpegi proszę zapakować razem w jedno archiwum.

Pliki proszę nazywać:
– rc662_nick.jpg – duży obrazek (rozmiar oryginalny, max. wielkość 7 MB),
– rc662_nick_900.jpg – mały obrazek (900 px na dłuższym boku, max. wielkość 500 kB),
– rc662_nick.zip – załączone archiwum.

Maile proszę tytułować podobnie: rc662_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili. Zgłoszenia niespełniające tego wymogu nie będą przyjmowane.

Miłej zabawy!

===============================
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres (max. 25 MB) lub wrzucać przez ftp:
serwer: host46.kei.pl
użytkownik: rcuser
hasło: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
https://bakulik.pl/pentax/RC/rc662.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
https://bakulik.pl/pentax/RC/zip/rc662.zip

1. Andre53


2. Blesso


3. jakaranda


4. kwrom


5. mr.ra66it


6. powalos
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Nic się nie zmieniło : " Bezapelacyjnie wygrywa Blesso"
;)

Ależ ekspresowe dostarczenie materiałów porównawczych!
Gratuluję i dziękuję ;)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jak dla mnie najlepiej mr.ra66it, Blesso zbyt agresywnie odszumił, co widać na "małym" obrazku.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Bardzo proszę szanownego Kolegę (plwk) o zwrócenie bacznej uwagi na rozkaszanioną w sposób niebywały trawę w pracy oznaczonej numerem 5. Wygląda ona jak krupniok z żymłą ( kaszanka z bułką) a jej czerwonoplamistość powinna zostać potraktowana odpowiednim środkiem chemicznym .
Powalos - jest za zielony jak dla mnie . Wszystko u Niego jest jednopłciowe , dziwnie zażółcone.
Dżungla Kwrom`a przytłacza.
Ostra jak zawsze Jakaranda poczyniła ostatnimi czasy spory progres. Ale coś chce pewnie ukryć tym Gimpem .
Andre53 ma ewidentnie coś nie tak z monitorem. Albo jest on wypalony do granic możliwości ( ten monitor znaczy się ) - albo czujniki oświetlenia działają w nim nieprawidłowo .
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
Blesso napisał/a:
Bardzo proszę szanownego Kolegę (plwk) o zwrócenie bacznej uwagi na rozkaszanioną w sposób niebywały trawę w pracy oznaczonej numerem 5. Wygląda ona jak krupniok z żymłą ( kaszanka z bułką) a jej czerwonoplamistość powinna zostać potraktowana odpowiednim środkiem chemicznym .

Blesso specjalnie dla Ciebie tym razem nie użyłem żadnej redukcji szumu abyś nie narzekał na V kolumnę. ;-)
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Dla mnie najmilsza dla oka edycja by powalos .
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Wyjątkowo się dziś zgodzę z Blesso, bo jako jedyny uzyskał przestrzeń/odległość od przeciwległego brzegu. Pozostałe interpretacje są jakieś plaskate.
Moja mi się wydaje teraz straszna; a tak mi się podobała przed wysyłką :-( .
Będę bronić wersji powalosa, bo jest nastrojowa, romantyczna. Przynajmniej mój monitor taką pokazuje.
Andre53 - chyba jest przepalone w wielu miejscach.
mr.ra66it - wygenerował zbyt wiele szumów.
Dżungla u kwroma - tam właśnie tak wygląda ale chyba nie było jeszcze tak ciemno.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jakaranda napisał/a:
bo jest nastrojowa, romantyczna. Przynajmniej mój monitor taką pokazuje.

Właśnie tak. Odbiór zdjęcia na monitorze jest zależny zarówno od niego (znaczy się monitora) jak i naszego nastroju w danej chwili oraz wspomnień autora fotki, gdy ów ją ogląda.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
White napisał/a:
Dla mnie najmilsza dla oka edycja by powalos .

Twoje zdjęcia są miekkie, podobnie jak wersja powalosa.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Mój nastrój jest zawsze taki sam podczas porównywania fotek.
To znaczy zawsze jestem z siebie zadowolony.
Po prostu ...ideał !
:)

HA ! Mr.ra66it i tu Cię mam "bratku".
Jak zabraknie wsparcia ze strony nieuczciwego oprogramowania to wtedy już nie jest tak lekko....coooo ?
;)

Znowu muszę bronić granic ...dobrego smaku i prawdziwego/uczciwego obiektywizmu.
Mója ziemia ewidentnie pokazuje to jaką jest ona naprawdę. Skażenie u Powalosa nazbyt widoczne.


Co do obróbki- zastosowałem winietę by skryć w cieniu lewą i prwą stronę.
Balans bieli ustawiłem na korze brzozy . Przyciemniłem czerwienie, nasyciłem pomarańcze i żółcie, rozjaśniłem zieloności wszelakie jak i mocno "całość" oraz zmniejszyłem przejrzystość.
Ps
Jak to " wyjątkowo się dziś zgodzę" ?
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
Blesso napisał/a:
HA ! Mr.ra66it i tu Cię mam "bratku".
Jak zabraknie wsparcia ze strony nieuczciwego oprogramowania to wtedy już nie jest tak lekko....coooo ?
;)

Cytat
Blesso zbyt agresywnie odszumił, co widać na "małym" obrazku.

No właśnie nie masz, bo w przeciwieństwie do Ciebie celowo nie użyłem żadnego odszumiania. :)

Okolica nie wygląda na torfowisko więc czarnoziem jest wg mnie mało prawdopodobny zwłaszcza w świetle zachodzącego słońca.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach