Smoczysko  Dołączył: 23 Kwi 2008
[fotografowie] Alain Laboile
Witajcie.
Dziś odwiedziłem (ponownie) stronę fajnego gościa - Alaina Laboile. Właściwie to jeden portal fotograficzny mi o nim przypomniał. Zdjęcia naprawdę świetne a na wielu z nich pięknie uchwycił obraz, ducha, kwintesencję - czy jak to zwać - szczęśliwego dzieciństwa. Patrzę i sam wspominam podobne przygody a nostalgia tym większa im bardziej przyglądam się dzisiejszym standardom. A to tak w sumie nieodległe czasy... Facet jest chyba dodatkowo rzeźbiarzem.

https://laboile.com

Miłego dnia :)
 

Mechanik  Dołączył: 22 Lip 2014
Znam gościa. Ten reportaż La Famille, był pokazany chyba gdzieś około 2016 w Black & White Photography. To jest rodzina "artystów", która wyprowadziła się na wiochę zabitą dechami, gdzie żyją jak niemal ludzie pierwotni. Tam jest gdzieś (albo i nie) takie zdjęcie, jak jedna z tych dziewczynek bawi się głową dopiero co zdekapitowanej (na rosół jak mniemam) kury. Wszyscy się kręcą po domu bez ubrania, taplają w kałużach, urządzają zawody w pluciu itd. Można dyskutować, czy to się podoba, zwłaszcza jeśli jest to "spontaniczność kreowana", ale jedno jest pewne. Zdjęcia są świetne...
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Smoczysko napisał/a:
Patrzę i sam wspominam podobne przygody a nostalgia tym większa im bardziej przyglądam się dzisiejszym standardom.

Teraz nie ma czasów... Te zdjęcia są współczesne a Pan Alain miał wystawę w ramach Foto Art Festivalu w Bielsku-Białej w 2017 roku.
 

Mechanik  Dołączył: 22 Lip 2014
Dlatego właśnie napisałem, że moim zdaniem jest to "spontaniczność kreowana". Osobiście czegoś takiego nie znoszę.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Nie wiem ile w tym kreacji a ile spontaniczności. Zdjęcia są na tyle dobre, że do mnie gadają. Zresztą nasze rodzime fotografki jak Anna Osetek, czy Silvia Pogoda robią podobną, dobrą robotę a z rozmów, które pamiętam nie wynikała kalkulacja a raczej uważność i obserwacja.
 

Mechanik  Dołączył: 22 Lip 2014
Ależ oczywiście, zdjęcia są świetne i powiedziałem to na samym początku. O reszcie można dyskutować, ale równie dobrze można i nie.
Ciekawe, "jakim aparatem było robione" :-P
 

Smoczysko  Dołączył: 23 Kwi 2008
To ja jeszcze dodam od siebie :-)
Oczywiście, że te fotki są współczesne, to widać choćby po crocksach na nogach ;-) Natomiast one mają taki klimat, że wywołały wspomnienia (a fotografia chyba powinna działać na widza nie tylko estetycznie ale i emocjonalnie, co nie?) Ponieważ jeszcze troszkę pamiętam moje podobne zabawy 40-kilka lat temu - bo ja rocznik 70 jestem - to chyba dlatego "wpadłem w rezonans" z tymi obrazkami bo jest w nich "to coś", a raczej tamto coś, co mam w pamięci, sprawiają wrażenie jakby były z tamtych czasów. Czy są aranżowane bardziej czy mniej to dla mnie nieistotne gdy je teraz oglądam. Będzie istotne gdy je zacznę analizować i rozbierać na czynniki pierwsze. Ot, brzdęknęły w jakąś moją wewnętrzną strunę i jest to fajne :-) Najważniejsze, że się zgadzamy co do tego, że fotki same w sobie są dobre :-D Pozdrawiawszy
 

Mechanik  Dołączył: 22 Lip 2014
Ano...
 

Smoczysko  Dołączył: 23 Kwi 2008
Mechanik napisał/a:
Ano...

Na marginesie - ostatnio zaglądam na twój blog i pod paroma felietonami mam ochotę dokładnie to samo napisać w pełnej zgodzie: Ano... :-) (pod ostatnim chyba szczególnie)
 

Mechanik  Dołączył: 22 Lip 2014
Bardzo mi miło z tego powodu. Dziękuję Ci.
Jako komentarz, mogę chyba użyć równie lapidarnego stwierdzenia - No cóż... :mrgreen:
 

Smoczysko  Dołączył: 23 Kwi 2008
Mechanik napisał/a:
Bardzo mi miło z tego powodu. Dziękuję Ci.
Jako komentarz, mogę chyba użyć równie lapidarnego stwierdzenia - No cóż... :mrgreen:


:-B :-D
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
Najważniejsze, że się zgadzamy co do tego, że fotki same w sobie są dobre
Fotografia najwyższych lotów :-B Na portalu fotopolis ukazał się artykuł :
Cytat
Trzymam się z dala od świata fotografii, by uniknąć wpływów z zewnątrz. Bardziej interesuję się malarstwem, architekturą, rzeźbą. Nie mam jednego ulubionego artysty: moja rodzina i dzika przyroda, która mnie otacza, są najlepszą inspiracją - dodaje.
https://www.fotopolis.pl/...i-alain-laboile

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach