White  Dołączył: 31 Paź 2008
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Czy zima czy lato, czy słońce czy deszcz ja walczę. W końcu i pieruny w epickich okolicznościach sfotografuję. Na razie nie idzie. Okolice Kołobrzegu ze statywu i bez kaloszy.
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
A ja już chciałem Cię prosić o podanie współrzędnych GPS tego miejsca we Wrocławiu. Często wstawiasz zdjecia tych bali, podobają mi się. Byłem jesienią we Wrocku, szukałem miejscówki, a to Kołobrzeg! Dopiero teraz taka wiadomość?! :mrgreen:
 

DiMarco  Dołączył: 24 Sty 2012
White, Świetne :-B :-B :-B
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Dzięki :-B

 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
śliczna
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
Zdjęcia z wakacyjnego kataklizmu, który przyniósł dużo zniszczeń







 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
radek_m, ostatnie bardzo fajne.
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
cieszę się, że się komuś podoba. Ten rodzaj fotografii to jednak dość losowy jest. Pierwsze to totalny przypadek z okna. Ja tylko chmury po przepięknym zachodzie słońca fociłem.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
radek_m, dawno nie robiłem fotek "piorunom". Ostatnio to jeszcze na filmach. Zasada jest ogólnie taka aby na jednym naświetleniu uchwycić kilka błyskawic. Tak więc obiektyw raczej mocno przymknięty, stosunkowo niska czułość i czas naświetlania nawet do 30 i więcej sekund.
A jednocześnie Twoim też nie można odmówić uroku.
 

EE2  Dołączył: 01 Wrz 2022
Ja w tym roku kilka razy próbowałem sfotografować "pioruny" ale niestety ostatecznie nic z tego nie wyszło. Za każdym razem jak już zaczęło sensownie błyskać rozpoczynała się ulewa która zmuszała mnie do zwinięcia sprzętu i odwrotu :evil:
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
EE2 napisał/a:
rozpoczynała się ulewa która zmuszała mnie do zwinięcia sprzętu i odwrotu

Pora kupić sprzęt Pentaxa :mrgreen:
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
Na mnie nie padało. Polowałem pomiędzy opadami fotografując jak zbliżała się do mnie lub szła bokiem. K3 może pracować na deszczu (jeszcze nie testowałem, ale k10 nie maiła z tym problemu), ale ja nie lubię moknąć.
Bliskość dużego miasta (Florencja) i światła w okolicy utrudniały pracę. Widać do dobrze na pierwszym zdjęciu. Próbowałem i na czasiw 30s i na Bulk z pomocą wężyka. Odpadu bez błyskawic było duuużooo.
 

EE2  Dołączył: 01 Wrz 2022
rychu napisał/a:
EE2 napisał/a:
rozpoczynała się ulewa która zmuszała mnie do zwinięcia sprzętu i odwrotu

Pora kupić sprzęt Pentaxa :mrgreen:


Obawiam się, że ME Super albo Spotmatic tak samo "nie lubi" wody jak Praktica :-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Mnie ostatnio burze omijają, to z. widzę je bo biało dookoła, słyszę, ale pieruna ni chuchu. Może i dobrze.
Za to cuś takiego.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
rychu, widziałem na Flickrze i dałem gwiazdkę :-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
foto, widziałem. Cieszę się, że komuś się podoba. Chwila tego okna była niesamowita w trakcie ulewy.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
rychu napisał/a:
Za to cuś takiego.
Cuś pięknego! :-)
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
rychu, no warun jak marzenie :-B
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
White, po twoich fotach widzę, że warunki masz na wyciągnięcie rąsi :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach