bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 665
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
===============================

Zasady zabawy są tu: https://bakulik.pl/pentax/RC/ W tymże wątku proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do pobrania: https://bakulik.pl/pentax/RC/raw/rc665.dng (28,7 MB) – MD5: 0B6078C2C9E06E7B3A1F64CBFA90C796

Wyniki obróbki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge3 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 12.12.2021 r., do godziny 20.00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jotpegi proszę zapakować razem w jedno archiwum.

Pliki proszę nazywać:
– rc665_nick.jpg – duży obrazek (rozmiar oryginalny, max. wielkość 7 MB),
– rc665_nick_900.jpg – mały obrazek (900 px na dłuższym boku, max. wielkość 500 kB),
– rc665_nick.zip – załączone archiwum.

Maile proszę tytułować podobnie: rc665_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili. Zgłoszenia niespełniające tego wymogu nie będą przyjmowane.

Miłej zabawy!

===============================
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres (max. 25 MB) lub wrzucać przez ftp:
serwer: host46.kei.pl
użytkownik: rcuser
hasło: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
https://bakulik.pl/pentax/RC/rc665.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
https://bakulik.pl/pentax/RC/zip/rc665.zip

1. bbartlomiej


2. Blesso


3. Igor_Grzegorski
Darktable 3.4

-WB nie ruszane

-Highlight reconstruction - reconstruct color (i trochę suwakiem Threshold)

-Local Contrast - detale na 150%, światła i cienie na minimum, doregulowane punktem półtonów

-Contrast Equalizer - preset fabryczny "sharpen" na 50% krycia, z wyłaczeniem (za pomocą maski rysowanej) obszaru lewego górnego narożnika (okna) bo artefakty powstawały na

-exposure +1,3 EV

-Color Balance - metodą slope-offset-power cienie lekko na niebiesko, półtony na zielono, światła na pomarańczowo

-rgb curve - lekko wygaszone światła tuż poniżej jasnego końca wykresu, połówka krzywej od czerni do środka nieco podniesiona żeby dać miejsce niebieskiemu zafarbowi z Color Balance

-Filmic RGB - wywołanie punktu bieli z nieco wyższych wartości (odzyskanie szczegółów w światłach kosztem lekkiego spłaszczenia)


4. jakaranda


5. kwrom


6. mr.ra66it


7. rafi
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Edycja w LR.


 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Nieskromnie powiem, że moje podoba mi się najbardziej. Blesso, Igor - u Was w światłach wyszło strasznie wypłowiałe. To celowy zabieg?
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Mnie najbardziej odpowiada wersja kwrom - za błyszczące szyby aż do krawędzi obrazka, a potem mr.ra66it. Bbartłomiej i moja dopiero w następnej kolejności. U Blesso kolorystyka jest taka jak obecnie modna w fotografii psów.
Rafi - miło znów widzieć :-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
a mi sie podoba oryginał
za to bardzo interesujące jak szanowny nasz "Mistrzu" Blesso skasował tę flare nad słonkiem
:-)
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
Rivelv napisał/a:
za to bardzo interesujące jak szanowny nasz "Mistrzu" Blesso skasował tę flare nad słonkiem
:-)

Rivelv, zamianą żywej zieleni rozświetlonej światłem zachodzącego słońca w zbrązowiały zgniły kolor - nie ma zieleni nie ma flary.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Cytat
... w zbrązowiały zgniły kolor - nie ma zieleni nie ma flary.

Eee tam bez sensu....
 
Igor Grzegorski  Dołączył: 06 Wrz 2021
bbartlomiej napisał/a:
w światłach wyszło strasznie wypłowiałe. To celowy zabieg?

Jakoś nie miałem wtedy klimatu na kontrasty i obróbkę "na błyszcząco". Teraz widzę że jednak lepiej temu zdjęciu robi tak jak to uczynili Kwrom i rafi (no, gdyby nie ta zieleń w świetle u rafiego).
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Motywem mojej pracy było udowodnienie tego, czego jeszcze nikomu nie udalo się udowodnić choć obecnie amerykańscy naukowcy doszli już do wniosku , iż teoretycznie jest to możliwe jednak w praktyce występowanie tego zjawiska jest wysoce nieprawdopodne.
Zrobić Nikonem zdjęcie- oto problem nierozstrzygalny.
Bylem już od krok od tego wiekopomnego odkrycia jednak przyznaję, że materia jest zbyt trudna do ogarnięcia i z efektów wspomianej pracy zadowolony jestem po części.
Na szczęście i inne osoby biorące udział w wyścigu do fotograficznej nagrody Nobla poległy.
Na przykład Koleżanka Jakarnda wykonała fotografię kirlianowska drzewa - co już zasługuje na brawa [ fotka lewa]


Niesłusznie zadowolony z siebie Kolega bbartlomiej pomalował krawężniki na niebiesko :
[ prawa fotka]


A chwalony tutaj Kolega rafi ewidentnie za mocno gra w zielone [ prawa fotka]


Dlatego posiadaczce wspomnianego aparatu firmy nieznanej proponuję zmienić system bo jak widać powyżej zdjęcia z tego "czegoś" nie wychodzą .
Co zresztą było do udowodnienia.
;)
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Cały post świadczy o tym, że wykazałam się kreatywnością :-P Dziękuję za uznanie :lol:
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Blesso, mocne słowa jak na kogoś spoza pierwszej dziesiątki :evilsmile: :-B
Na podium ze mną i Jakaranda dałbym jeszcze irek83.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
irek83 napisał/a:
Na podium ze mną i Jakaranda dałbym jeszcze irek83.
dzięki, ale powiedz mi czemu nie walczyliście z flarą ? Przecież ona przyciąga całą uwagę, no chyba że tak ma być ;-)
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Jakbym miał walczyć z flarą, to użyłbym stempla w DxO i ją usunął - a tego nie wolno wg zasad zabawy. Walcząc kolorami zmieniłeś cały kolor drzew i wyszły brunatno-zielone jak dla mnie, choć jako całość u Ciebie pasują.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
No ale tutaj chodzi właśnie o to, żeby spróbować obrobić zdjęcie jak najlepiej nie wykraczając poza określone zasady. Wiadomo że można występować, ale można próbować nie używając stempla.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
I tak jak mówiłem u Ciebie jakoś to się kupy trzyma. Mogę zamienić swoje miejsce nr 1 z Twoim nr 3. Gratuluję złota! :mrgreen:
Ja obrabiając wolałem zielone drzewo + flarę 8-)
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
:mrgreen: ja się nie zgłosiłem do rywalizacji, wrzuciłem swoją wersję bo się różniła mniej widoczną flarą od reszty, ale to tak poza konkursem gwoli ścisłości ;-)
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Jakaranda napisał/a:
Rafi - miło znów widzieć
Dzięki i... nawzajem Ciebie wytrwałą w zmaganiach rc :-)

Blesso napisał/a:
A chwalony tutaj Kolega rafi ewidentnie za mocno gra w zielone [ prawa fotka]
Jakoś nie czułem się specjalnie chwalony (sam nie jestem ze swojej wersji zadowolony), ale moją odpowiedź koledze @Blesso poniżej... pokażę ;-)


A dlaczego nie jestem zadowolony ze swojej wersji? Bo za ciemna ta moja wersja :( Kara za obrabianie nocą bez właściwego oświetlenia. I pomimo, że trochę swojej "zieleni" bronię, to jednak mam wątpliwości co do przyjętego balansu bieli. Postawiłem na murek po prawie stronie i założyłem, że ma być neutralny (biały - szary), choć pewności nie miałem...

Z pokazanych, patrząc na to, co u siebie mi nie pasuje, wybieram propozycję 5. kwrom.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach