dasza77  Dołączył: 30 Kwi 2006
Czy ktoś kupował na ebay - proszę o poradę PILNE
Proszę o poradę : jakie są koszty transportu ( przesyłki ) z Niemiec do Polski ?
Czy naliczane są jakieś opłaty dodatkowe - może ktoś już takie przesyłki otrzymywał ?
Czy jest możliwość zapłaty przy odbiorze ?
Lepiej wysyłać DHL-em , czy pocztą ?
Będę wdzięczny za każdą podpowiedź

Pozdrawiam Wszystkich - Darek
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Jesli zajrzysz na ebay.de to co niektorzy sami sprzedajacy to okreslaja jako-
- o obrebie rzeszy to kwoty ok. 6-8 euro
- do Polski od 17 do 25 euro - o ile nie sa to jakies gabaryty.

Niestety, takie 25 euro jest dosyc bolesne zakupowo, bo czesto stanowi znaczny procent ceny. Mozna miec tylko nadzieje, ze clo i VAT zostanie Ci odpuszczone, jak wysyla towar osoba prywatna a nie firma, i jest to w dodatku uzywane.

Generalnie, warto odnalezc strone germanskiej poczty czy kuriera, a tam cennik i pod nos sprzedawcy podsunac, gdyby chcial podac wyzsze koszty wysylania - takie cos zwykle dziala.

Ja natomiast mam inny problem, bowiem mieszkam na takiej wyspie, ze mam o "rzut kamieniem" od niemieckiej poczty. I zastanawiam sie (a nie znam barbarzynskiej mowy), czy niemiaszki oferuja cos takiego jak wynajem skrytki pocztowej, a jezeli tak to za ile euro miesiecznie... i czy wtedy na taki PO BOX moglbym robic tam zakupy...

Jak by ktos to doczytal i znalazl opis uslugi na niemieckiej poczcie - to prosze o info...
 
dasza77  Dołączył: 30 Kwi 2006
Czy funkcjonuje jeszcze coś takiego jak " cło " ? - i w dodatku za używany sprzęt fot.
 

mklnet  Dołączył: 20 Kwi 2006
Tok'Ra napisał/a:
Mozna miec tylko nadzieje, ze clo i VAT zostanie Ci odpuszczone, jak wysyla towar osoba prywatna a nie firma, i jest to w dodatku uzywane.

Wątek tu raczej nie pasuje, ale pozwolę sobie wyrazić wątpliwość co do naliczania cła i vatu na towary kupione w UE.
 
dasza77  Dołączył: 30 Kwi 2006
W agencji celnej poinformowano mnie , że obecnie towary kupione w Unii nie podlegają dodatkowym opłatom takim jak cło i dodatkowy Vat ( chyba , że kupuje firma od firmy i firma sprzedająca wystawi fakturę wewnątrzwspólnotową ).
Myślę , że nie powinno być dodatkowych opłat.
Co na to Inni ?
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
mklnet napisał/a:
Tok'Ra napisał/a:
Mozna miec tylko nadzieje, ze clo i VAT zostanie Ci odpuszczone, jak wysyla towar osoba prywatna a nie firma, i jest to w dodatku uzywane.

Wątek tu raczej nie pasuje, ale pozwolę sobie wyrazić wątpliwość co do naliczania cła i vatu na towary kupione w UE.


Z tego co mi waiadomo to w UE obowiązuje zasada swobodnego przepływu towarów i w związku z powyższym takich opłat być nie może, co wcale nie oznacza że ich nie ma :evil: przykład akcyza na samochody, najlepiej to chyba spytać w urzędzie celnym.
 
olaf  Dołączył: 12 Wrz 2006
Tok'Ra napisał/a:
Mozna miec tylko nadzieje, ze clo i VAT zostanie Ci odpuszczone, jak wysyla towar osoba prywatna a nie firma, i jest to w dodatku uzywane.


Boze bron.. przypominam ze Polska zostala onegdaj przyjeta do Unii Europejskiej... Niemcy tez tam sa od dawna ;)

Cytat

Ja natomiast mam inny problem, bowiem mieszkam na takiej wyspie, ze mam o "rzut kamieniem" od niemieckiej poczty. I zastanawiam się (a nie znam barbarzynskiej mowy), czy niemiaszki oferuja cos takiego jak wynajem skrytki pocztowej, a jezeli tak to za ile euro miesiecznie... i czy wtedy na taki PO BOX moglbym robic tam zakupy...


Mozna.. pojawia sie znowu problem ze wiele osob nei chce wysylac na PO Boxy

[ Dodano: 2006-09-20, 15:24 ]
A w ogole - to jesli moge cos zasugerowac - to watek raczej do hydeparku niz do "korpusy"...
 
dasza77  Dołączył: 30 Kwi 2006
Pojawił się następny problem.
Niemiec od którego chcę kupić ( wylicytować ) aparat , jako formę płatności ustawił "przelew +" .Wymaga to podania mojego konta w banku , ale eBay-niemiecki nie przyjmuje numerów banków inne niż niemieckie - koszmar. Ja mam konto w mBanku.
Chyba nic nie wyjdzie z tej licytacji. Zostało 3 godziny.
 
miro Dołączył: 14 Wrz 2006
dasza77 napisał/a:
Pojawił się następny problem.
Niemiec od którego chcę kupić ( wylicytować ) aparat , jako formę płatności ustawił "przelew +" .Wymaga to podania mojego konta w banku , ale eBay-niemiecki nie przyjmuje numerów banków inne niż niemieckie - koszmar. Ja mam konto w mBanku.
Chyba nic nie wyjdzie z tej licytacji. Zostało 3 godziny.


Na bank nie ma żadnych opłat dodatkowych. Towary akcyzowe (samochody, fajki, alkohol) to tylko wyjątki potwierdzające regułę :-) Jeśli więc zamierzasz kupić sprzęt foto, nie ma się czym przejmować. Dotyczy to oczywiście wyłącznie zakupów z UE.
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
Co prawda nie z Niemiec ale z UK kupowalem. Nistety musialem zaplacic przelewem co mnie kosztowalo w prowizjach bankowych dodatkowe 80 pln. Cla zadnego nie placilem ani vatu.
 
sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
dasza77 napisał/a:
Ja mam konto w mBanku.


No to zapomnij.
Możesz tylko skorzystać z serwisów przesyłąjących pieniądze.
Ale czy wtedy to się opłaca to wątpię (chyba, że sprzęt tego warty).
 
dasza77  Dołączył: 30 Kwi 2006
Proszę o poradę kogoś , kto kupuje lub kupował na eBay'u. Z mojego (negatywnego) doświadczenia wynika , że aby coś kupić na np.niemieckim eBay należy założyć konto w niemieckim banku , ponieważ w trakcie licytacji muszę podać numer swojego konta ( w niemieckim banku - nur Deutsche Bank) w celu weryfikacji.
Proszę o pomoc - jak takie problemy rozwiązujecie przy swoich zakupach gdy sprzedający ma ustawione płatności ( a przeważnie wszyscy tak mają) " przelew +".
Przez takie problemy nie mogłem brać udziału w licytacji pięknego LX ( wraz z obiektywem 50/1,4 został sprzedany za 312,-Euro)
Pozdrawiam i proszę o porady dot. zakupów na eBay , ponieważ można tam kupić prawdziwe perełki.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
dasza77, konto masz jedno - do kazdego ebaya na swiecie (cprobuj zalogowac sie na http://ebay.cn ;) Jesli sprzedajacy pisze, ze akceptuje tylko przelew, to piszesz do niego z pytaniem, czy nie zgodzilby sie na wysylke do Polski i Paypal - Paypal jest najwygodniejszy i do tego dosc bezpieczny - tak mi sie wydaje ;-) Poza tym, jest jeszcze http://moneybookers.com - wyglada fajnie, podobno dziala calkiem niezle - no ale i tak za kazdym razem lepiej upewnic sie, ze sprzedawca zaakceptuje taka forme platnosci.
 
Leoman  Dołączył: 19 Kwi 2006
Witam
dasza77, moj sposób na zakup na niemieckim ebay - u jest taki zalogowalem sie na niemieckim ebayu jakis czas temu dostlem list z ebayu wiec wpelnilem wszystkie warunki wiarygodnosci. Postanowilem kupic za 50 eu SMC M 50/1,4 wylicytowelem kwote i po zakonczeniueu eukcji wyslalem list do sprzedawcy ze podam mu namiary na osobe na adres ktorej ma przeslac paczke. poprosilem znajomego ktory ma konto w niemczech aby przelal kase na konto sprzedawcy i podal swoj niemiecki adres do wysylki. Sprzedawca przyjal warunki i po otrzymaniu przesla sprzet. po 1,5 tyg od sprzedarzy obiektyw byl juz umnie. Jest tylko jedno ale mieszkam 80km od granicy z niemcami i mam znajomych na polsko niemieckiej uczelni.
Moze to sie do czegos przyda
PZDR
L
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Leoman napisał/a:
poprosilem znajomego ktory ma konto w niemczech aby przelal kase na konto sprzedawcy i podal swoj niemiecki adres do wysylki

aaa jak ktoś nie ma znajomych w niemczech ??
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
a ja kolejny raz nie moge licytowc fajnego szkla.......nie wiem dokladnie dlaczego....
:http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=250028826798&ssPageName=STRK:MEWA:IT&ih=015
 
Leoman  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak, moze musisz zalogowany byc na niemiecki ebayu?
sołtys, jesli nie masz znajomych w niemczech to musisz doliczyc kase za wysylke do polski i oplate za przelew za granice a wtedy zakup juz sie nie oplaca.
L
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
zalogowalem sie przez niemiecki i nic to nie dalo.....
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
a ja kolejny raz nie moge licytowc fajnego szkla.......nie wiem dokladnie dlaczego....
:http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=250028826798&ssPageName=STRK:MEWA:IT&ih=015


Moze Cie nie lubia ? Ja sie zalogowalem normalnie przez polski i zalicytowalem bez problemu, ale zostala moja oferta przebita na 450 eur :mrgreen:
 
dasza77  Dołączył: 30 Kwi 2006
Podobnie było w moim przypadku - jestem zalogowany na polskim i niemieckim abay ( prawdopodobnie na każdym).
Problem jest w tym , że pomimo podania swojego nr konta w banku ( oczywiście polskim banku - np. mBank) nie mogę nawet przystąpić do lisytacji jeżeli sprzedający ma ustawioną formę płatności "przelew +" lub jakąkolwiek inną .
Sytuacja wygląda tak: -przystępuję do licytacji (przebijam), -otwiera się okno gdzie żądają ode mnie wpisania numeru mojego konta bankowego lub karty kredytowej,
( karty nie mam więc podaję nr konta mBanku - czego nie przyjmuje system ponieważ nie jest to bank niemiecki i nr konta też nie odpowiada )
Na razie nie widzę możliwości rozwiązania tego problemu.
A niedługo kończy się licytacja następnego pięknego LX. ( na niemieckim abay ).
Ceny starych aparatów na zachodzie nie są wcale wysokie , a ich stan jest przeważnie nieporównywalnie lepszy od oferowanych na allegro.
pzdr

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach