Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
jorge.martinez napisał/a:
Markus napisał/a:
Tu fajna recka
Skąd my teraz weźmiemy wygiętą blondynę?


a nie można by jakiejś rudej??
więcej ognia by było
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Jak komuś "wygięta blondyna" nie pasuje ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=UctXhZlrm64
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
A tak na marginesie to ten Fujifilm jest Made in China ;-) Nie to co szlachetny Pentax? :-)
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Markus, na moim k-s2 pisze coś o Filipinach ;)
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
pszczołowaty napisał/a:
Markus, na moim k-s2 pisze coś o Filipinach ;)

W moim K-50, K-70 i KP podobnie
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
pszczołowaty napisał/a:
Markus, na moim k-s2 pisze coś o Filipinach ;)
To oczywiste, w Pentaksach dodają paluszek filipinki. ;-)
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Gwiazdor, :mrgreen: Zapomniałem o nim, Dawno nie pojawił się na forum ;)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
"Wróżby" serwisu Dpreview na temat tego, co nas czeka w 2022 roku.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Jeżeli w 2022 nie pojawi się następca K-70 , K-1 i 645 lub nie zostaną przynajmniej zapowiedziane to może być ciężko. Do tego fajnie byłoby, żeby do K-1 pojawił się Nowy DFA 24-70/2.8 z lepszymi brzegami , DFA 24-120/4 i DFA 15-30/4. Gdyby były lub miały się pojawić ostatnie dwa obiektywy, które wymieniłem pewnie nie kupiłbym Nikona.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Nie wiem jak z K-90 (bo to będzie pewnie następca siedemdziesiątki tak ukochanej przez pewnego naszego współforowicza), ale ani K-1 III ani następcy 645 nie ma co się spodziewać.

A co do Twoich "gdyby, tobym", to nie oszukuj siebie i nas, chciałeś sobie kupić Nikona, to kupiłeś. Nie mieszaj w to Pentaxa i jego ślimaczego AF i rozwoju portfolio.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
jorge.martinez - całkowicie błędnie odebrałeś to co napisałem, nikogo nie oszukuję, to nie mój styl. Dalej mam K-5IIs, K-1, Nikona kupiłem głównie dla Z 14-30/4 i Z 24-120/4
O AF nie napisałem ani słowa, do mojej fotografii krajobraz i architektura jest wyśmienity nie potrzeba mi nic więcej. DFA 15-30 ze względu na wielkość i wagę odpuściłem. Obejrzałem film, który zamieścił Michu i napisałem jak to widzę. A przepraszam bardzo szanowny kolego wątek jest o np. przestrzeni kosmicznej czy przyszłości systemu Pentax
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Nooo, jakby się pojawił K-90, to pewnie sprzedałbym moje K-3, bo również jestem fanem K-70.
Dla mnie jedyna przewaga K-3, to że lepiej się "komponuje" z DA*300, ale K-70 wygrywa kompaktowością i gibańcem.
A jak już robimy listę życzeń, to chciałbym ulepszoną wersję składanego 18-50 :-)
Pewnie potrzeba będzie dużo cierpliwości, żeby się czegokolwiek doczekać, ale chyba każdy użytkownik Pentax'a już nauczył się sztuki zen :mrgreen:
 

Barta  Dołączył: 22 Wrz 2013
To chyba jakaś choroba. Pentaksianitiis.
Już tyle razy nosiłem się ze zmianą systemu. A choćby dlatego, że każdy naokoło ma Canon i miałbym mega ilość obiektywów do wypożyczenia, pobawienia się, czy podarunków od bogatego wujka z USA. No ale, jak Wujek z USA ma mi dać zbędny obiektyw, bo kupił "hiper duper" nowy, jak ja mam Pentaxa, o którym on nie słyszał.
Dlaczego ja kupiłem Pentaxa?
Właśnie.
Bo wizjer, bo ergonomia, bo kolor i plastyczność obrazka....hmmm..
Czy w tej cenie u konkurencji to będę miał? Chyba nie.
Już macałem Sony- super AF, nareszcie syn będzie miał zdjęcia z piłki albo windusrfingu. No ale ten wizjer..... I tak dalej, i tak dalej.
Coś jest w tym Pentaksie, że wkurza, ale porzucić ciężko.
Stare, dobre małżeństwo....
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Barta napisał/a:
Czy w tej cenie u konkurencji to będę miał? Chyba nie.

Będziesz miał. Zmiana systemu to kwestia potrzeb i różnych widzimisię. To tylko sprzęt.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ja uwielbiam moje K-70 bo to aparat prawie kompletny jak dla mnie.
Oczywiście AF szału nie ale też Pentax wypuścił jedynie 2 współczesne obiektywy które wykorzystują możliwości nowoczesnego i szybkiego napędu PLM.W zasadzie i tak 50% zdjęć ogarniam manualnymi stałkami Samyanga , pozostałą resztę AF na śrubokręt.
Ten korpus jako baza pod nową konstrukcję i nic lepszego nie potrzeba.
Nawet wizjer może zostać , tylko nieco lepsze AF , więcej MP , filmy 4K , moduł astro i reszta bez większych zmian...
Miły byłby jakiś nowy tani palsticzak z serii DA do kompletu z DA 35 i DA 50.
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Coś z tym Pentaxem jest ze tak go lubimy lub kochamy :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Markus napisał/a:
Pentax wypuścił jedynie 2 współczesne obiektywy które wykorzystują możliwości nowoczesnego i szybkiego napędu PLM

Pojawił się trzeci, nowy 16-50/2.8.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
55-300 PLM , 16-50 PLM a trzeci to?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Faktycznie, tylko dwa.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
a ja jednak probuje uzbierac na K1 - pełna klatka powinna pozwolic mi sie pobawić kilkoma szkiełkami które posiadam - szybkie kilka testów pokazało że jednak plastyka jakaś inna w tych szkłach

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach