Longer  Dołączył: 22 Mar 2012
 
drfidel  Dołączył: 11 Mar 2015
espresso,

Wrzuć Pan jeszcze garść sampelków. Poczułem głód obrazów z tego szkiełka :)
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
drfidel napisał/a:
espresso,

Wrzuć Pan jeszcze garść sampelków. Poczułem głód obrazów z tego szkiełka :)


Ja też czekam na fotki z tego Ltd-a, może Koledzy się pochwalą.
Zastanawiam się nad zakupem tego szkiełka. Opinie były jakie były - jak zwykle podzielone, ale sample to najlepsza metoda oceny możliwości obiektywu.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
slwk2020 napisał/a:
sample to najlepsza metoda oceny możliwości obiektywu

Zwłaszcza po edycji.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
No nie wiem czy się doczekacie, po tym jak espresso wypisał się z forum jedynym posiadaczem może być DeTe :-|
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dada posiadał i bardzo chwalił.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
Wydaje mi się, że "popularność" obiektywu wśród forumowiczów świadczy w pewien sposób o przydatności tej ogniskowej, no i to światło :-/ . Chyba jednak lepiej zapinać DA21 i DA40, jeżeli się je posiada (mówiąc o limitedach) lub coś z zoomów 16(17)-50 ze światłem 2.8, bo szerzej i jaśniej. Jeżeli za ciężko - DA21 i DA40.
Chyba się przekonałem, że posiadam wszystko oprócz czasu na robienie zdjęć, ale mimo wszystko sampelki bym obejrzał. Na razie miłość do DA 20-40 jakoś mnie opuściła.
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
Mały to on nie jest. Dobrze radzi sobie pod światło. WR może się przydać. Oryginalny dekielek dość luźno trzyma się obiektywu.



slwk2020 napisał/a:
Chyba się przekonałem, że posiadam wszystko oprócz czasu na robienie zdjęć,
Skąd ja to znam (zwłaszcza ostatnio). :roll:
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
["mr.ra66it"]
Dzięki, że trochę pokazałeś.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
slwk2020, jest to bardzo fajny i dobrze obrazujący obiektyw. Ja bardzo go lubiłem. Kolega z forum właśnie wystawił go na sprzedaż w bardzo dobrej cenie.
Poniżej w linku trochę zdjęć, które zrobiłem tym szkiełkiem

https://www.flickr.com/ph...157665881523268
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
foto,
Obrazek daje fajny. A tego obiektywu już nie ma, ktoś był szybszy ode mnie.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
20-40 to mój podstawowy obiektyw do cyfry. Genialny dla mnie zakres ogniskowych, światło mi nie przeszkadza, jest mały i lekki (w porównaniu do DFA 24-70), wygląd ma śliczny i wykonanie/spasowanie jest bardzo dobre. Poza tym jest srebrny i ze srebrnym KP baaardzo mi się podoba.

Do tego jest WR, więc z korpusem WR naprawdę cacy.
 
josio  Dołączył: 20 Lut 2012
Szczerze, może ja inny jestem ale mnie sample z tego szkła nie zachwycają mając na uwadze cenę tego szkła.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
josio napisał/a:
Szczerze, może ja inny jestem ale mnie sample z tego szkła nie zachwycają mając na uwadze cenę tego szkła.


Każdy ma prawo do oceny fotek wykonanych tym (i innym) obiektywem i to szanuję, ale nie rozumiem, jakim kryterium oceny jakości zdjęć może być cena obiektywu? Gdyby był tańszy o 1k, to fotki były by dobre, a jak jest droższy to już nie? Poprosiłem o sample z tego obiektywu i ewentualną ocenę użytkowników pod względem funkcjonalności i przydatności ogniskowych i światła obiektywu, bo cena jest mi znana i nie rozpaczam z tego powodu, a sample Kolegów z forum mają mi pomóc podjąć decyzję o ewentualnym zakupie.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
greentrek napisał/a:
No nie wiem czy się doczekacie, po tym jak espresso wypisał się z forum jedynym posiadaczem może być DeTe
bzdury Waćpan wypisujesz... Jest wiele osób posiadających ten obiektyw. Jest zresztą wątek z samplami z tego obiektywu.

Potwierdzam wszystko co napisał foto i tref. Faktycznie ja wystawiłem 20-40 którego właścicielem był foto, ale to z innych względów.
Z KP to świetny zestaw i nie zamieniłbym go na tandem 21+40.

Dorzucę też link do zdjęć

Kilka dni temu miałem okazję rozmawiać z innym właścicielem KP i również miał 20-40 i sobie chwalił.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
rysiekll,
Dzięki. Chyba najlepszym rozwiązaniem jest wzięcie szkła w łapę i wtedy rozwieje się wszelkie wątpliwości.
Na razie spróbuję znaleźć wątek z samplami, chociaż na naszym forum jest to zawsze zagadka, czy się uda.
Pozdrawiam.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
rysiekll,
Hura! Wskoczyło za pierwszym razem i ciekawostka - kto jest jedyny ze swoimi sampelkami - rysiekll. Dzięki serdeczne.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Super szkło, największą wadą jest dekielek który można łatwo zgubić, cena może trochę zawyżona. Ogólnie na plus wykonanie obiektywu, kontrast, kolory i co najlepsze praca pod światło.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
irek83,
Cytat
i co najlepsze praca pod światło

Bo ma powłoki HD. Najgorszy skutek, powłoki HD przyniosły dla DA 15, bo SMC robił w nocy "lepsze" gwiazdki, ale nowa 15 HD też daje radę tylko trochę w innym kształcie.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
slwk2020 napisał/a:
Najgorszy skutek, powłoki HD przyniosły dla DA 15, bo SMC robił w nocy "lepsze" gwiazdki
Nie powłoki tylko kształt listków przysłony ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach