slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
rysiekll,
Nie miałem możliwości porównania wersji SMC i HD, dlatego przypuszczałem, że jedyna różnica między nimi to powłoki i nieświadomie namieszałem. Dzięki za sprostowanie.
 

deepee  Dołączył: 28 Cze 2011
mr.ra66it napisał/a:
Oryginalny dekielek dość luźno trzyma się obiektywu
Sam delikatnie dogiąłem do środka kołnierz dekielka i było po problemie.
Po zakupie 20-40 sprzedałem szkła, które miałem w systemie, i przez 6 lat nie odpinałem go od K-5 IIs. Obiektyw robił za portretówkę, zoom reportażowy, no i głównie za szkło do krajobrazu. Fotografowałbym tym do dzisiaj, gdyby nie to, że zestaw zaliczył porządną glebę i był nie do odratowania.
W Nikonie to już nie to samo. :-)
 

AJ  Dołączył: 03 Paź 2013
Ja niedawno kupiłem ale póki co obiektyw siedzi wraz z aparatem w serwisie gwarancyjnym - mikroregulacja na KP wyszła mi w zależności od ogniskowej od -7 do -1. Jak wróci i będzie ok to na pewno się z nim zaprzyjaźnię bezterminowo.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
AJ napisał/a:
Ja niedawno kupiłem

Nówka ma tak rozjechaną kalibrację?
 

AJ  Dołączył: 03 Paź 2013
Tak! Myślałem, że to dotyczy tylko Sigm i Tamronów, a tu się okazuje, że niekoniecznie. Na Pentax Forums widziałem, że też ktoś tam trafił na taki egzemplarz. Dzwoniłem przed wysyłką do Opto-Techniki, szoku i niedowierzania nie wywołałem. Ale z tego co zauważyłem testując, powtarzalny jest, nie głupieje.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
AJ,
To trochę przykra i zniechęcająca do LTD sprawa. Ja za wyjątkiem 20-40 i 40 posiadam pozostałe limitedy (zakupione używane) i z żadnym z nich nie mam problemów z ustawieniem ostrości, nawet nie było potrzeby wykonania mikrokalibracji w body - ostrzą w punkt, a tu nówka i taka przypadłość. Opinie o 20-40 są raczej bardzo pozytywne.
Jak pacjent wróci z serwisu, napisz jaka była przyczyna i jak wygląda sytuacja po naprawie.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Też mam da20-40. Kupiony jako nówka 3 lata temu w SRS. Też miałem problemy z BF/FF na różnych ogniskowych i też wysyłałem to do Opto-Techniki (na szczęście pomogli). I też przyznaję, że obrazek to szkiełko daje miodny. Mimo, że mam da*16-50 PLM, to da20-40 zostaje ze mną :) Pozostałe limitedy (15, 21, 35 i 70) nie sprawiają mi żadnego problemu.
 

AJ  Dołączył: 03 Paź 2013
slwk2020, zdarza się, ważne czy uda się to skorygować bo szkło samo w sobie jest z tych, które chce się mieć. Dam znać jak wróci.
Paffcio, Twój post podnosi na duchu :-)
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Mogę Ci wysłać na priv kilka sampli, tutaj mam dziwne problemy z wklejeniem :oops:
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
w końcu zadziałało :P

[img]IMGP5921_C1 by Pawel Szkup, on Flickr[/img]
IMGP5936_C1 by Pawel Szkup, on Flickr
 

AJ  Dołączył: 03 Paź 2013
Spoko, nie musisz, wiem co to szło potrafi, a jeśli chodzi o AF to i tak sam będę musiał sprawdzić czy poprawili mój egzemplarz. Chodziło mi o informację, że nie jestem jedyny z takim problemem i że Opto-Technika ma z tym doświadczenie. Dzięki :-B

Edyta: bardzo ładne sample.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
AF jest całkiem spoko, choć da*16-50 PLM zdecydowanie to nie jest... za to pod światło to cudowne szkło, chyba najlepsze (poza da15) co w ogóle Pentax wypuścił.
 

AJ  Dołączył: 03 Paź 2013
A co do Opto-Techniki - ile im to zajęło?
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Tydzień, ale z uprzejmym poganianiem :D
 

AJ  Dołączył: 03 Paź 2013
Aha, to będę musiał pogonić ;-)
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Tylko gonić trzeba telefonicznie, bo maile trafiają chyba do dev/null ;)
 

AJ  Dołączył: 03 Paź 2013
No i wrócił po trzech miesiącach we Francji. Coś tam wymienili. Teraz rozrzut ustawień mikroregulacji w zależności od ogniskowej jest minimalny. Cóż jednak z tego skoro jest gigantyczny focus shift. Na pełnej dziurze wychodzi mi +2 i jest ok, ale po przymknięciu do 5.6 pojawia się ogromny ff, który niweluje przestawienie aż na -6. W praktyce zdjęcia na f/2.8-3.5 są ostrzejsze niż na 5.6. Ustawienie -6 sprawia, że na 5.6 jest żyletka na każdej ogniskowej ale na pełnej dziurze jest tylko boke... :evil:
 
Kameleon Super  Dołączył: 06 Mar 2021
AJ napisał/a:
No i wrócił po trzech miesiącach we Francji. Coś tam wymienili. Teraz rozrzut ustawień mikroregulacji w zależności od ogniskowej jest minimalny. Cóż jednak z tego skoro jest gigantyczny focus shift. Na pełnej dziurze wychodzi mi +2 i jest ok, ale po przymknięciu do 5.6 pojawia się ogromny ff, który niweluje przestawienie aż na -6. W praktyce zdjęcia na f/2.8-3.5 są ostrzejsze niż na 5.6. Ustawienie -6 sprawia, że na 5.6 jest żyletka na każdej ogniskowej ale na pełnej dziurze jest tylko boke... :evil:


A jak ostrzy na LV ?
 

AJ  Dołączył: 03 Paź 2013
Szczerze mówiąc już nie pamiętam jak wtedy ostrzył na LV. Problem wyglądał raczej na softowy i został skutecznie usunięty w serwisie. Za to teraz obiektyw znów jest we Francji z innego powodu - miał problemy z ostrością na 20mm. Nie z mikroregulacją, nie chciał ostrzyć na nieskończoność na tej i tylko na tej ogniskowej. Cóż, do trzech razy sztuka :lol: .
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Ja z tego obiektywu byłem bardzo zadowolony. Z K-5IIs świetnie współpracował

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach