powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
bbartlomiej, no presja jest. Dzisiaj przed południem miałem "okno pogodowe" więc wybrałem się na mały rekonesans. I zgłupiałem, bo po naciśnięciu spustu migawki, ta strzelała trzykrotnie, mimo włączenia na pojedyncze wyzwolenia. Dopiero w domu, po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że chyba przypadkowo włączyłem "autobrecketing". No ale w ten sposób mam naświetlone połowę filmu. :mrgreen:
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Ciężko wytrzymać tę chwałę. Szykuj się na dalsze miesiące :evilsmile:
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ponieważ od czasu do czasu wyprowadzam też średni format to może któregoś miesiąca pokażę coś innego,zamiast "małego obrazka" z Z1p. A mam do wyboru kilka: P645N, Agfa Isolette II 6x6, TLR Isoflex 6x6, Belfoca II 6x9. ;-)
 

Krzysiek K.  Dołączył: 11 Paź 2006
Rzutem na taśmę skończyłem rolkę styczniową i czeka na wywołanie, a dziś zacząłem lutową (fajnie słońce świeciło gdy wychodziłem z domu, a chwilę później musiałem chować aparat przed śnieżycą).
Mnie JA dopinguje do tego by jednak fotografować w miarę regularnie, czyli wyciągnąć aparat chociaż raz w miesiącu, choć w poprzedniej edycji przez ostatnie trzy miesiące mi się to nie udawało, więc skorzystałem z okazji by wystarczyło 12 klatek zamiast 36 :mrgreen:
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Cytat
jak tam pozostałych 9-ciu wspaniałych?

Na mnie w tym roku nie liczcie.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
bakulik, co się stało? Wena uszła, czy sprzęt się zepsuł?
 

qarabasz  Dołączył: 08 Gru 2011
No to tak: połamał mi się lekko koreks i złośliwie po załadowaniu się otworzył. No i kupa. Styczniowa rolka prawie całkowicie czarna.
Szczęśliwym trafem skończyłem ją koło 23., od razu założyłem kolejną i pierwsze pięć albo i sześć klatek poszło jeszcze w styczniu. Zatem odciąłem naświetlony fragment i tym razem poszło gkadko. Cóż... wielkiego wyboru miał nie będę. Za parę godzin skaner prawdę mi powie. Ot taki początek niefortunny. A bardzo liczyłem na kilka nocnych klatek ze Stambułu.
 

qarabasz  Dołączył: 08 Gru 2011
Zapomniałbym, mogę uzupełni brakującą rubrykę:

01. jorge.martinez | Pentax MX | Pentax M 50mm/1.7. | Kodak TRI*X | Kodak Xtol
02. bbartlomiej | Bronica SQ-B | Zenzanon PS/B 80mm/2.8 | Ilford HP5+ | ID-11
03. powalos | Pentax Z1p | SMC DA 35/2.4 | Foma 100 | HC-110
04. bakulik | Pentax MZ-6 | smc PENTAX-FA 1:2 35mm AL | Ilford PAN 400 | ID-11 lub HC-110
05. kojut | Pentax 645 | SMC PENTAX-A 645 75mm | Ilford HP5+ | HC-110 i Xtol
06. skaarj | Praktica MTL5 | SMC Takumar 28 mm f 3,5 | Ferrania P30 | Rodinal i HC-110
07. rrrodrigo | Konica C35 FD | Hexanon 38/1.8 | Neopan Acros 100 II | HC-110
08. qarabasz | Pentax MX | Pentax 1:2.8 24mm | Kentmere PAN 400 | Ilfotec LC29
09. JacekK | Minolta SRT100X | MD Rokkor 2/45 | Rollei Retro 400S | W27
10. Mirek | Bessa 2Ra | Voigtlander Ultron 35/1.7 | Kodak TMax 400 | HC-110
11. Krzysiek K. | Mamiya C220 | Sekor 55 | Ilford FP4+ | Ilfotec DD-X/ Rodinal
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
qarabasz, brawa za determinację :-B
Ja dziś skończyłem lutową rolkę, ale planuję zrobić jeszcze jedną 8-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Macie tempo chłopaki. U mnie dzisiaj pierwszy raz w lutym słońce wyjrzało spoza chmur a ja akuratnie nie mogłem wywędrować z aparatem. :-P
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Ja dopiero dzisiaj wywołam film, więc wyślę jutro. Luty krótki, a ja od zeszłego tygodnia siedzę w domu na kwarantannie. Liczę na to, że w przyszły łykend pogoda dopisze i zrobię rolkę.
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Trzymajcie się ciepło na tej kwarantannie :)
Mam już z pół rolki lutowej, ale jak przeczytałem że bbartlomiej bierze się za kolejną to ten-tego ;)
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
skaarj, dziś weszły ze 3-4 zdjęcia z drugiej rolki :evilsmile:
Nie obijamy się, Panowie i Panie :-B

EDIT: taka niezręczna sprawa - wydaję mi się, że odwrotnie założyłem film do kasety i możliwe, że moja pierwsza rolka wcale nie jest naświetlona. Spojrzałem teraz przy wyjmowaniu jej z pierwszej kasety :oops:
 

Krzysiek K.  Dołączył: 11 Paź 2006
Wysłałem styczniowe, a styczeń był trudny i mało owocny zdjęciowo. Za to z lutego już mam dwie rolki - nie ma to jak przy pięknej pogodzie wybrać się na wycieczkę w góry :mrgreen:
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Styczniowe wysłane.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Kto zdążył? Kto odpada? :evilsmile:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Na placu boju zostało 10 wspaniałych. Publikacja jeszcze w tym tygodniu. Muszę jednak ogarnąć nowe formuły do wklejania i to trochę potrwa.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Mamy to.
Jeśli ktoś nie widzi zdjęć, to polecam klikać w komentarz lub miesiąc, pod oba obiekty podpięty jest bezpośredni link do zdjęcia z danego miesiąca.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
U mnie wszystko widać.

Dziś wywołałem 2 rolki z lutego. Tak, jak przewidywałem, pierwsza zniszczona. Druga średnia. Spróbuję dokończyć trzecią.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Trzecia rolka z lutego skończona rzutem na taśmę o 23:00 wczoraj 8-)
Wciąż twierdzę, że najlepsze zdjęcie miałem na tej pierwsze, zniszczonej, ale cóż - wybiorę z tego, co jest.

A Wy? Jak poszło? Mam nadzieję, że obyło się bez awarii?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach