plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Niektóre z pentaksowych DA pochodzą od F/FA lub były projektowane tak, aby kryły pełną klatkę.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ryszard napisał/a:
Na pentaxforums przetestowali w takich okolicznościach 35 obiektywów DA

40 i 70 tak słabo wypadły? Szkoda, zwłaszcza, że sam Pentax sugerował, że spokojnie kryją FF.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Enzo napisał/a:
zwłaszcza, że sam Pentax sugerował
Czyżby? W podsumowaniu wymieniono tylko trzy szkła oficjalnie kompatybilne z FF, mianowicie DA200, DA300 i DA560.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
DA* 60-250 też był opracowany dla pola obrazowego pełnej klatki, ale w jego przypadku trzeba wykonać drobną modyfikację https://www.pentaxforums....troduction.html .

Polecam też wątek https://www.pentaxforums....tml#post3618884 , zawierający również przykładowe zdjęcia.

 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ryszard napisał/a:
Enzo napisał/a:
zwłaszcza, że sam Pentax sugerował
Czyżby? W podsumowaniu wymieniono tylko trzy szkła oficjalnie kompatybilne z FF, mianowicie DA200, DA300 i DA560.

Wraz z premierą K-1 firma uruchomiła stronę dotyczącą właśnie kompatybilności szkieł i wrzucili tam większość optyki powyżej 30 mm.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Zacząłem rozmowę o tym tutaj, ponieważ póki co nie znalazłem sposobu, żeby wyłączyć automat wybierający jakie jest szkiełko podpięte w zetce.
Korzyści może jakieś są, trudno mi powiedzieć jaki obrazek daje 18-55. Dla zetki nie ma żadnych. Nie można jak już pisałem sobie włączyć obrazowania pełnym sensorem dla szkła dx.
 

Jacek_Z  Dołączył: 25 Lis 2009
Szczerze, to 18-55 jest chyba najgorszym obiektywem w systemie Nikona, zatyczka do body. Wyprodukowana po to by kit body z obiektywem był najtanszy. Stąd dążenie do tego by nim fotografować jest dla mnie trochę niezrozumiałe. W dodatku poza polem obrazowym formatu DX on musi być ... :-/
Pomimo tego spróbuję pomóc :-) zaklej taśmą styk w obiektywie. Tylko .. nie wiem który. Kombinuj. Może będzie to nie jeden styk a kombinacja dwóch? Wszystkich nie możesz zakleić, bo stracisz m.in możliwość sterowania przysłoną.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
24-120/3,5-5,6 vr zapewne jest jeszcze lepszy pod względem kiepskiej jakości.
Ja nie potrzebuje 18-55. Ale to było niezwykle ciekawe przeżycie jak popatrzyłem przez wizjer d600 i od 24 mm zniknela winieta malego pola.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach