Ostatnio zakupiłem aparat Pentax (nowy lub uzywany):
x-1980
0% Complete
1 (0%)
1981-1990
0% Complete
2 (0%)
1991-1995
0% Complete
0 (0%)
1996-2000
0% Complete
1 (0%)
2001-2005
1% Complete
8 (1%)
2006
2% Complete
15 (2%)
2007
13% Complete
72 (13%)
2008
48% Complete
259 (48%)
2009
32% Complete
173 (32%)
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Ja po K-7 nabyłem nówka sztuka K-5 i dopiero to bym nazwał rzeczywistą rewolucją w obrazowaniu, do tego zamkniętą w sensownej obudowie. A i obecnie może robić pewne wrażenie. A nie jakiś k20d :lol:
Jeśli miałbym po latach wrócić z sentymentu do jakiejś puszki Pentaksa, tak żeby to sobie postawić na półce i od czasu do czasu zrobić zdjęcia, to było by to K-5 albo K-5IIs :-D I do tego 35 Limited.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Tylko że nie problem zrobić dobre zdjęcie w dobrym oświetleniu K20d czy nawet K10d, o ile trafi z ostrością. No właśnie, o ile trafi. ;)
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Żeby zrobić dobre zdjęcie w dobrym oświetleniu to czasem wystarczy cokolwiek rejestrującego obraz ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
choinek napisał/a:
od niedawna jestem (oby) szczęśliwym posiadaczem Samsunga GX-20 z podpiętym DA 35 mm f/2.4
No i jak Ci się podoba? Mam podobny zestaw i bardzo go lubię. W ogóle, ta 35-ka rządzi z każdym Pentaksem. A matrycą się nie przejmuj, po prostu rób zdjęcia ;-)
 
jozwa  Dołączył: 22 Kwi 2021
W zeszłym roku (k5 iis). K20 to teraz mój drugi system ;) Nigdy nie narzekałem na k20 (chociaż wali hot pikselami), zawsze podobał mi się obrazek z tej puszki, a ergonomia nadal dla mnie lepsza niż w k5 iis.
 
choinek  Dołączył: 04 Sty 2022
Ryszard napisał/a:
choinek napisał/a:
od niedawna jestem (oby) szczęśliwym posiadaczem Samsunga GX-20 z podpiętym DA 35 mm f/2.4
No i jak Ci się podoba? Mam podobny zestaw i bardzo go lubię. W ogóle, ta 35-ka rządzi z każdym Pentaksem. A matrycą się nie przejmuj, po prostu rób zdjęcia ;-)


Póki co powiem szczerze, że nia mam zbyt wiele okazji i czasu :) Niemniej jednak obrazek fajny, chociaż częściej bawie się manualami jak tą 35'ką :)
 
ks72  Dołączył: 17 Mar 2010
Mój ostatni Pentax to K5, kupiona przed wiekami. Zastąpiła K10. Co z tego, że K 5 robiła lepsze zdjęcia, jak ja zacząłem robić gorsze. Ten obrazek z K10 jakiś szczególny był. A może to ja się starzeję :).
 

Koteki  Dołączył: 21 Paź 2007
Rok temu kupiłem K70, by mieć backup do K5, który mam od 2011 roku. A może raczej K5 będzie backupem dla K5. Niestety, nie mam ostatnio za dużo czasu na hobby, a moją ulubioną fotografię uliczną kultywuję z pomocą wysłużonego Fujifilm X10 lub telefonu komórkowego. Postanowiłem pobawić się pleśniakami, więc lustro pewnie wróci do łask. Przy okazji - witam po paru latach przerwy :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Witaj ponownie :-B
 

Koteki  Dołączył: 21 Paź 2007
Witaj witaj :-B
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Koteki, fajnie Cię widzieć. Kiedyż to się ostatnio widzieliśmy na żywo? 11.11 18 czy 19? Ależ ten czas pędzi...

Ps. Żeby offtop był mniejszy to pochwałę się, że kupiłem coś Pentaksa. Co prawda nie aparat, ale lornetkę.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Lepsza lornetka niż zatyczką na gniazdo lampy błyskowej.

Co mi przypomina że też myślałem o jakiejś optyce co by jej można było z balkonu lub tarasu do obserwacji używać (jak w końcu mam ten balkon :-> )
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ja czekam, aż Pentax wypuści zegarki, tak jak Lejka. :evilsmile:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
jorge.martinez, taki zegarek to pewnie będzie miał wolny sekundnik i konieczność regulowania przełożeń wskazówek tak żeby się minutowa zgrywała z godzinową :evilsmile:

Biorę 2!
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
opiszon, kolorowe koperty i możliwość podpięcia dowolnego szkiełka z potwierdzeniem godziny z dokładnością do 5 minut.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
W sumie kupiłem sobie ostatnio taki zegarek z potwierdzeniem godziny +- 5min - nie ma żadnych oznaczeń - tylko wskazówki.

Czyli Pentax jak zwykle kopiuje i strzela sobie w zębatkę...
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
jorge.martinez napisał/a:
kolorowe koperty i możliwość podpięcia dowolnego szkiełka

Biorąc poprawkę na wielkość zegarków męskich, to dało by się zrobić na bazie M42 - czasomierze w stylistyce Takumarów, mniam :lol:
tref napisał/a:
kupiłem coś Pentaksa. Co prawda nie aparat, ale lornetkę.

Też mi się od dawna marzy luneta Pentaxa, ale najmniejsze to chyba "65". Na statyw super, do noszenia średnio. Żeby zrobili coś na wzór Delty DOT 50ED brałbym w ciemno.
 

Koteki  Dołączył: 21 Paź 2007
tref napisał/a:
Koteki, fajnie Cię widzieć. Kiedyż to się ostatnio widzieliśmy na żywo? 11.11 18 czy 19? Ależ ten czas pędzi...

Cześć Tref! Tak, pędzi czas niemiłosiernie. Spotkaliśmy się w 2018 w Cytadeli - rocznicowo-historyczno-krótkofalarsko wtedy było. A potem niebawem piliśmy piwo w Centrum. Ja to sobie myślę, że można takie piwko powtórzyć, nie czekając kolejnych kilka lat.

Lornetka - mam jakąś ciężką, radziecką... może czas zobaczyć, co Pentax oferuje w tej dziedzinie.

Ps. Żeby offtop był mniejszy to pochwałę się, że kupiłem coś Pentaksa. Co prawda nie aparat, ale lornetkę.
 

mertel  Dołączył: 17 Gru 2008
A.D. 17-02-2022 zanabyłem K-70 :mrgreen:
Przesiadka z K200D które jest u mnie od 2008 roku i zostaje nadal.
Tak się chciałem pochwalić.
 

klosov  Dołączył: 05 Mar 2013
Właśnie kupiłem body K5. Czekam na dostawę: poniedziałek, wtorek?
Po latach z moim strażackim K-r.
Śmiejcie się, ale dalej uwielbiam tę kamerkę.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach