Ostatnio zakupiłem aparat Pentax (nowy lub uzywany):
x-1980
0% Complete
1 (0%)
1981-1990
0% Complete
2 (0%)
1991-1995
0% Complete
0 (0%)
1996-2000
0% Complete
1 (0%)
2001-2005
1% Complete
8 (1%)
2006
2% Complete
15 (2%)
2007
13% Complete
72 (13%)
2008
48% Complete
259 (48%)
2009
32% Complete
173 (32%)
 

Endriu61  Dołączył: 16 Mar 2014
Witam! Właśnie kupiłem HD Pentax DA 55-300 mm f/4-5.8ED WR. Zaczynam go testować...
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Endriu61, powodzenia. Używam zwykłej wersji i zaskakuje mnie od samego początku stosunkiem możliwości i jakości obrazu do ceny.
Gdyby, prócz czerwonego paska dołożyli jakiś napęd, już bym miał HD/WR.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
rychu napisał/a:
Gdyby, prócz czerwonego paska dołożyli jakiś napęd, już bym miał HD/WR.

Przecież wersja PLM zatrybi z K-3v2 :idea:
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
Przecież wersja PLM zatrybi z K-3v2

Ciemniejsza i bez czerwonego paska ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Eee tam ciemniejsza. Ale paska szkoda. Mam jeden taki i jest super :-D
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
No przecież jak pasek jest czerwony, to wiadomo, że musi być szybszy. Kużden wi. 8-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Jako, że to wątek o nowym sprzęcie Pentaxa, to się pochwalę. Nabyłem pięknego w sklepowym stanie Tamrona 70-200 f2,8 Di LD IF :mrgreen:
Teraz mi trzeba nowy statyw.
 
mirekin  Dołączył: 03 Gru 2008
A ja kupiłem nową głowicę sirui do starego
statywu i jest OK. Po czym kupiłem używany DA 300 f4.😉
 

czach  Dołączył: 19 Sty 2008
Tak a propos pasków, koloru czerwonego i nowego aparatu. Kupiłem miesiąc temu nowego Pentaksa i… We wcześniejszych napis na pasku był czerwony a teraz taki jakiś szary/srebrny. Jakby jakaś uboższa wersja, czy jak? ;-)
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
czach napisał/a:
Tak a propos pasków, koloru czerwonego i nowego aparatu. Kupiłem miesiąc temu nowego Pentaksa i… We wcześniejszych napis na pasku był czerwony a teraz taki jakiś szary/srebrny. Jakby jakaś uboższa wersja, czy jak? ;-)

Tak, to wersja uboższa w kolor czerwony. ;-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
czach napisał/a:
We wcześniejszych napis na pasku był czerwony a teraz taki jakiś szary/srebrny.

We wcześniejszych tzn. jakich. Analogowe serii MZ miały srebrne napisy (chyba jedne z bardziej wygodnych pasków). Seria "Z" też. Niektóre "cyfranki" napisy czerwone a inne srebrne.
 

czach  Dołączył: 19 Sty 2008
K-100d i K-5 miały czerwony napis.
Jakoś się przyzwyczaję, ale czerwony napis z daleka się rzucał w oczy. ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
powalos napisał/a:
Analogowe serii MZ miały srebrne napisy (chyba jedne z bardziej wygodnych pasków).
Zachowałem taki dla mojego ME-Super. Wygoda i wygląd, a jakże, są super ;-)
 

MixerB  Dołączył: 16 Sty 2010
Oryginalny pasek do ME Super był chyba bardzo wąski (10mm?) i niezbyt wygodny (plastik - taśma lub plecionka). Nie pamiętam czy miał dodatkowy plastikowy element poszerzający lokalnie do ok.2cm, teoretycznie zapobiegający dekapitacji ;-)
Paski do analogów serii MZ/ZX były zdecydowanie wygodniejsze i miały srebrny/szary napis na kieszonkach.
Same paski były czarne (kieszonki prostokątne) lub szare (kieszonki zaokrąglone) i miały szerokość ok. 38mm.
Do MZ-5 (ZX-5) zrobiono specjalny pasek - co prawda węższy (30mm) i "bezkieszonkowy" ale za to z napisami (złotą farbą!) "PENTAX MZ-5" (PENTAX ZX-5) oraz barwnymi emblematami "EISA" i "TIPA " 96/97 (z wiadomego powodu: https://eisa.eu/history/photography-1996-1997/ i https://www.tipa.com/sear...r_submit=Search ).

Pierwsze paski do cyfranek Pentaxa przypominają ten od MZ-5 : wąskie, bez kieszonek, wyhaftowany dwukrotnie napis PENTAX i jedna czerwona wszywka z białym napisem.
Najpierw haft był biały (w trakcie używania przechodzący w szary), a na wszywce umieszczono "* ist". Potem haft był czerwony, a na wszywce widniał "PENTAX".
Jeszcze nowsze paski są szersze (ok 37mm) mają szary haft, brak wszywki. Kieszonki nie powróciły :-(

PS. Gdyby ktoś jeszcze wczoraj powiedział mi, że będę "doktoryzował się na pentaxowych paskach" to bym nie uwierzył. ;-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Dobrze, że wpadł temat pasków. To jedyny nowy sprzęt Pentaxa, na który już niedługo będzie stać "Kowalskiego" o ile będzie dostępny w sprzedaży i nie w wersji limited.
Robiłem parę dni temu mały porządek z gratami foto. Nazbierało się trochę pasków wąskich z ME, MX, szarych napisów i czerwonych. Osobiście używam tych z serii MZ.
 
radsos95  Dołączył: 12 Kwi 2011
Witam. Jakoś temat przeoczyłem, ale cieszę się że przed pandemią LISTOPAD 2020, za rozsądne pieniądze kupiłem K3II :-)
A W styczniy 2022 SMC 35mm 2.4 AL. Bardzo fajny obiektyw.
Pozdrawiam.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
radsos95 napisał/a:
SMC 35mm 2.4 AL. Bardzo fajny obiektyw.
Zdecydowanie znakomity. Nawet stary *ist DS dostaje z nim skrzydeł.
radsos95 napisał/a:
kupiłem K3II
I jak oceniasz szybkość/celność/pewność/powtarzalność AF w porównaniu z K200D?
 
radsos95  Dołączył: 12 Kwi 2011
Na plus więcej punktów, pod palcem programowalne kółko (dzięki czemu kciukiem mogę szybko skorygować np ISO a palcem wskazującym przesłonę), trzy programowalne ustawienia osobiste USER, blokada pokrętła wyboru programu,, większa czułość (przydatna w ekstremalnie ciemnych warunkach), możliwość użycia w GRIP-ie zarówno akumulatora jak i zwykłych baterii paluszków ;-) , zmiana temperatury barwy w Kelvinach i to czego mi brakowało - zdjęcia sekwencyjne w zadanym odstępie czasu i ilości. Do k200 szukałem zewnętrznego programatora, tu wszystko na pokładzie.
Podświetlany wyświetlacz górny - czasem się przydaje.
Korekcja BF/FF - w końcu poprawiłem niedoskonałość jednego z moich obiektywów, który na k200 ewidentnie o kilka cm nie ostrzył w tym punkcie który był podświetlany w wizjerze.
Miły dodatek - poziomica elektroniczna. :-) i ten bajer z GPS. W zasadzie przydatny kiedy jesteś na kilkudniowej wycieczce objazdowej, wracasz do domi i nie bardzo pamiętasz gdzie które zdjęcie zrobiłeś ;D
:-/


Ale są też małe minusy - Szkoda że zrezygnowali z wbudowanej lampy. Ponieważ mam FGZ systemową, mogłem ją w k200 wyzwolić wbudowaną. Tu musiałem kupić nadajnik i odbiornik do sterowania bezprzewodowego. Tryb LiveViev nie do końca działa poprawnie, tzn, po wyostrzeniu widzę na ekranie super ostrość, żyleta, po czym nawet po zrobieniu zdjęcia z wyzwalacza czasowego albo wężyka spustowego - obojętnie na jakim obiektywie - zdjęcia wychodzą już tak średnio. To samo zdjęcie zrobione bez LV jest poprawne. Nie wiem, czy to błąd w Firmware (wgrane ostatnie 1.10) czy jakaś inna przypadłość. Tak samo przy kręceniu jakichś filmików (tak sobie testuję) - nie do końca rozumiem zasadę ustawiania ostrości w AF - powinien obiektywem podążać za np twarzą, tymczasem albo nie robi tego wcale, albo AF żyje własnym życiem ;D.
Być może kwestia odpowiedniego obiektywu. Nie posiadam żadnego z silnikiem PLM.

Co do Pixel - Shift - póki co nie zauważyłem różnicy oprócz tego, że trzeba w tym trybie robić zdjęcia najlepiej ze statywu.
Testowałem też Astrofotografię - bardzo fajna funkcja, działa - to najważniejsze - ale trzeba się tego nauczyć, bo to nie portret czy zdjęcie produktowe ;D
Co do szybkości/celności AF - JEST POPRAWA i to spora. Ciężko mi stwierdzić dokładnie ile na ile zdjęć było nietrafionych bo dość często zmieniam na body obiektywy, natomiast jest szybszy.
Jedno - co chyba potwierdzają badania - większa matryca nie zawsze oznacza 100% lepsze jakościowo zdjęcie. Trzeba wziąć na poprawkę że wielkość samego czujnika jest podobna w sensie fizycznym, tymczasem na takiej samej powierzchni upakowali więcej punktów. To trochę jak z telefonami - obiektyw tylnego aparatu wielkości główki szpilki, ale 48MP upakowane ;D. Nie zawsze fizykę da się oszukać .
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
radsos95, dzięki za obszerny opis.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Ja byłem bliski zakupu DFA 21/2.4 Ltd. ale zrezygnowałem. Obecnie zastanawiam się nad FA 100/2.8 macro albo DA 35 Ltd. macro

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach