Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Drukarka Canon Selphy CP1300 jakość wydruku?
Czy ktoś posiada wymienioną drukarkę Canon Selphy CP1300 i może coś o niej napisać?
Jaka jest jakość wydruku?
Czy jest lepsza niż z fotolabu?
Czy warto ją kupić?
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Wydruki jak z "Rossmanna". Sprzęt przeznaczony do drukowania pocztówek 15x10 cm w przyzwoitej jakości i miarę szybko. Dobry na imprezy rodzinne jeżeli chcesz uczestników obdarować odbitkami. Koszt wydruku jednej odbitki 15x10 to ok. 1,2 zł (nie licząc samej drukarki). Moja CP900 wygląda i działa jak nowa ale przestała się dogadywać z Win10 - brak sterowników. Rozwiązanie to zakup kolejnej drukarki z serii Selphy CP... :evil:
www.canon.pl/printers/selphy-cp1300/specifications/ napisał/a:
Obsługiwane systemy operacyjne: Windows 10/8.1/8/7 z dodatkiem SP1

:idea: :?:
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
kerad napisał/a:
Moja CP900 wygląda i działa jak nowa ale przestała się dogadywać z Win10 - brak sterowników.

Hm, zaniepokoiłeś mnie. Mam CP720 której w zasadzie nie używam, ale potencjalnie może się to jeszcze zdarzyć o-) No i do tej pory drukowane było spod Win7. Trzeba będzie przetestować/popróbować.

W kwestii jakości - jest przyzwoicie, ale w zależności od odczekiwań. Odcień nieba np może być nieco przekłamany. I trzeba sobie odpuścić zdjęcia czarno-białe bo to jest zbyt frustrujące o-)
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Generic napisał/a:
Hm, zaniepokoiłeś mnie. Mam CP720 której w zasadzie nie używam, ale potencjalnie może się to jeszcze zdarzyć o-) No i do tej pory drukowane było spod Win7. Trzeba będzie przetestować/popróbować.

Informacja na stronie Canona dla CP720 + Win10: "Niestety urządzenie nie jest już obsługiwane w przypadku wybranego systemu operacyjnego. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą dostępnych produktów . Ten produkt jest zgodny z następującymi systemami operacyjnymi: Mac OS X 10.6 (Snow Leopard), Mac OS X 10.5 (Leopard), Windows 7 (32-bit), Windows 7 (64-bit)".
Pozostaje grzebanie w systemie, wyłączanie zabezpieczeń, certyfikatów i ogólne wybijanie dziur aby toto ruszyło. Ja rezygnuje z tej zabawy :(
Działa jeszcze wydruk z karty oraz USB i tego się trzymam.
 
soyer76  Dołączył: 22 Lis 2014
Może zagada z Linuksem?
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Przy okazji podpinania starego skanera Lide200 do Windowsa 10 (to działa ze sterownikiem do win 8.1 bez scen) przypomniałem sobie też o CP720.
Otóż faktycznie ostatni sterownik jest dla Win7. Oczywiście po uruchomieniu mówi, że nie jest dla tego systemu. Po wypakowaniu - a właściwie "wykradnięciu" zawartości z temp'a sterownik mamy na dłoni. Jednak próba podmienienia go zamiast tego automatycznego przy wykrytym urządzeniu ("Uniwersalna drukarka USB" się pojawia) Windows nadal się buntuje.
Natomiast okazuje się, że wystarczy instalkę uruchomić w trybie zgodności z Windows 7 i idzie. I Canon pojawia się jako kolejka wydruku. Drukować jeszcze nie próbowałem ale zakładam, że jest dobrze.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
kerad napisał/a:
15x10 cm w przyzwoitej jakości i miarę szybko
Kilka razy chodziłem wkoło tej drukarki, jakość całkiem spoko, ale ograniczenia formatu nie dawały mi spokoju - jednak wolę większe (i większy wybór).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach