jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Nokia 8:

 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Trochę zabawy z ustawianiem kadru i światełkami, i wyszedł taki oto Crazy Croco. :oops:

 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kolejny raz wstawię fotki podesłane mi przez syna z Warmii, gdzie przebywa służbowo. Zrobione Iphone XR. Tylko zmniejszyłem do pokazania na forum.
1.

2. Tę fotkę opisał jako : "Zawilce idą spać"

3. A to już zachód nad jeziorem w Nielbarku.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Wiosna przyszła, zaczyna się robić zielono. No to eksperymenty z podczerwienią.
Pierwsza próba. Aparat Xiaomi 9a (tak wiem, dziad okrutnie powolny, ale zdjęcia robi całkiem, całkiem mz).
Filtr IR Hoya trzymany ręką. Moją.
Jest problem z ostrością. Jeszcze nie rozkminiłem czemu. Myślałem, że może poruszone, ale to nie to.
Ogólnie według mnie jest lepiej niż się spodziewałem. Jeszcze żebym znalazł sposób na robienie w rawach to by było rewuelacyjnie.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
White napisał/a:
Jest problem z ostrością. Jeszcze nie rozkminiłem czemu.

Kadr i ostrość ustawiasz przed nałożeniem filtra czy po? :-) To pewnie kwestia tego, że promienie IR skupiają się w innym miejscu niż widzialne (wiele obiektywów ma osobny wskaźnik do ustawiania ostrości dla podczernieni). Nie wiem, czy telefon, nawet patrząc przez filtr, jest w stanie dobrze zogniskować obraz w podczerwieni.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Może być to co mówisz (tylko że to raczej dotyczy kliszaka bo jak dotąd nie spotkałem się z tym problemem w cyfrze, ale do sprawdzenia). Jeszcze popatrzyłem w exif i jest ISO 7225. Ostrzenie powierzyłem autofocusowi z założonym filtrem.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
White napisał/a:
Jeszcze żebym znalazł sposób na robienie w rawach to by było rewuelacyjnie.

Próbowałeś https://www.f-droid.org/e...p.com.freedcam/ ?

White napisał/a:
tylko że to raczej dotyczy kliszaka bo jak dotąd nie spotkałem się z tym problemem w cyfrze ale do sprawdzenia

To kwestia optyki, nie elementu światłoczułego, ale może cyfrówki ostrzące na matrycy lepiej sobie z tym radzą.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Ok, problem z ostrością rozwiązałem. ISO 100 i wychodzi na to, że Xiaomi z filtrem IR ma wolniejszy autofokus niż K10 (co wydaje się niemożliwe, a jednak). Wciskałem migawkę zanim aparat wyostrzył. Teraz jest git.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Xiaomi i snapseed

toperz
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
iPhone 7
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
iPhone 12
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Samsung M21
20211203_134848 by Angus MacGyver, on Flickr
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Huawei P30 - uwielbiam tryb nocny
Krynica by Matt Kozuch, on Flickr
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
kojut, no i się nie dziwie - ładnie pokazuje te noc :-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Postanowiłem uzupełnić Sigmę o coś bardziej uniwersalnego. Samsung S20 FE

 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Ja własciwie nigdy nie robię zdjęc krajobrazu komórką, a to błąd. Wystarczy przecież cyknąć i nie trzeba już przejmowac się obróbką. :mrgreen: No chyba, że ktoś chce wiecej realizmu...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Enzo, S20 Fajny Edition?
Też mam, ale takich fajnych fotek nie chce robić. ;-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
opiszon napisał/a:
S20 Fajny Edition?

Tenże. Kosztuje mniej niż GR a przynajmniej zadzwonić z niego można.

 
Igor Grzegorski  Dołączył: 06 Wrz 2021


Redmi Note 9 Pro, jpg. rawy też robi (dng) ale to akurat nie było w rawie.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
To pokażę trzy fotki zrobione moim Redmi Note 9. Ma on aparat 48 M ale trzeba wybrać taką opcję. Przy normalnym korzystaniu i zaznaczeniu "Full" aparat korzysta z obiektywu szerokokątnego i wykonuje fotki o stosunku boków 2.16 (dłuższy /krótszy) wykorzystując część matrycy 3984x1840 z całej, która ma 8000x6000. Postanowiłem "wyciąć" z tego obraz o proporcji 2.4 i przeskalować to w 200 dpi do rozmiaru 4800x2000 i wydrukować to na papierze w formacie 60cm x 25cm. Efekt mnie zaskoczył. pokazuję tu te trzy fotografie przeskalowane do 1200x500. Wszystkie robione z miejsc blisko położonych obok siebie. Zdjęcia były robione w celu wysłania do rodziny i znajomych po Whatsapp a nie do drukowania. Po obejrzeniu na komputerze postanowiłem zaryzykować i zobaczyć co z tego wyjdzie. Efekt jest naprawdę fajny.
1.

2.

3.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach