foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Wgrałem i Eye AF naprawdę fajnie działa
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Maj 2021
20210501-_K000511 by bbartlomiej, on Flickr
 
KRL  Dołączył: 01 Sty 2022
Witam serdecznie szanowne grono.
Przeszukałem dość skrupulatnie jak mnieemam treści postów w poszukiwaniu odpiowiedzi na nurtujące mnie pytanie i nic nie znalazłem. Pozwolę więc sobie na zadanie tego pytania:
Czy może ktoś z kolegów słyszał o jakimś pilocie do zdalnego wyzwalania migawki w GR III? Czy jest w ogóle taka możliwość miałem wczesniej Sony RX 100 i był dostępny akcesoryjny piolt który co ciekawe z dość sporym zasięgiem.

Chciałbym mieć taką możliwość w przypadku GR III ale jedyne co znalazłem to pilot z kabelkiem. Może ktoś zna temat i bedzie mi mógł coś podpowiedzieć.
Dziekuję
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
:KRL-ja korzytam z samowyzwalacza, o pilocie nic nie słyszałem
 
josio  Dołączył: 20 Lut 2012
skorzystał bym z aplikacji na telefon.
 
KRL  Dołączył: 01 Sty 2022
Ja głównie robię zdjęcia na rowerze i korzystanie z samowyzwalacza mocno ogranicza.
 
KRL  Dołączył: 01 Sty 2022
josio napisał/a:
skorzystał bym z aplikacji na telefon.


Tak tylko że ta aplikacja na telefon działa fatalnie, rozumiem że nie słyszeliście o urządzeniu tego typu które byłoby dedykowane do GR III.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
a czy GR III ma w ogóle jakiś odbiornik (port podczerwieni czy coś) aby jaki kolwiek pilot działał?
po za tym w opcjach nie ma możliwości wyboru wyzwalania z pilota.
chyba poprostu nie przewidzieli że ktoś bedzie chciał akurat tym aparatem robić foty z pilota
 
KRL  Dołączył: 01 Sty 2022
Ma bluetooth
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
KRL, sprawdź taką opcję z tanimi statywami i selfiestickami. One często mają dołączanego w zestawie pilota na bluetooth. Bluetooth to ogólny standard i powinno zadziałać. Kupisz taki selfiestick z pilotem za 20-30 PLN i sprawa zamknięta powinna być.
 
KRL  Dołączył: 01 Sty 2022
Mam taki selfistick i faktycznie z Sony działał ale GR nie. Dlatego myślałem że może ktoś przetestował jakiś inny i jest w stanie podać że z tym konkretnym działa.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
To kurczę coś nie tak z tym GR. Może jest jakiś patent w instrukcji? Ja tam pierdzielę, przyklejam sobie ajfona do kasku i nagrywam filmy, i robię zdjęcia.
Chciałem kupić GoPro ale teraz mam zajawkę na drona. Tak żeby leciał przede mną jak zjeżdżam albo skaczę. :D
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Widziałem w opisie że to jakieś ekscytujące nowe ficzery :-) To fajne:
Cytat
Dodano tryb "Snap Distance Priority" w którym można zapamiętać i łatwo przywołać ustawienia zapewniające określoną głębię ostrości.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Intuicyjność sterowania to ne jest dla mnie mocny punkt GR. W pentaxach 5 minut i mam wszystko jak chcę, wiem co pod którym guzikiem a tutaj nawet samowyswalacz czy SR jakieś pomotane. Przynajmniej dla mnie.

Macie jakiś pomysł na przypisanie ISO do tego zipcika pod kciukiem, który jest zamiast tylnego pokrętła? Jest w Menu opcja "Ustawienie trybu ADJ" i mamy tam: Ustawienie 1, Ustawienie 2 itd. Przypisałem ISO pod 1 ale nadal ten pstryczek zmienia EV.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
ten "zipcik" ma dwie funkcje
lewo i prawo oraz wcisnąć - może to pomoże?

a samowyzwalacz jest na tym krzyżowym w prawo
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Ja z ISO nie widzę problemu, naciskam na kółeczko z tyłu, kręcę nim albo kółkiem z przodu pod palcem i wszystko działa
 
jarekwyd  Dołączył: 01 Wrz 2014
A jak wgrać ten upgrade?
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
jarekwyd napisał/a:
A jak wgrać ten upgrade?


Pobierz ze strony i wgraj tak jak w Pentaxie
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Hej, czy komuś z Was w GRIII zepsuło się to kółko wokół przycisku ISO/WB/Macro/drive ? Dziś zauważyłem, że jak kręcę w dół w menu, to co któryś raz przeskakuje jednak o kilka pozycji w górę. Tak samo z kompensacją EV - niby idzie w dobrym kierunku, ale co któryś przeskok robi zwrot w przeciwną stronę. Pewnie w poniedziałek wyślę do serwisu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach