Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Cytat
nie wykrył oczka
ślepka są w cieniu
nie znajduje oczka
Sam niestety nie znajduje oczek ptaszków.
Patrzaj, Kaźmirz, a taki miał być piękny, hamerykański! ;-)
Sądząc po zdjęciach, chyba da się jakoś z tym żyć? ;-)
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Pewnie że tak. To jest technologiczne cudenko. Absolutnie jestem daleki od narzekania. Jeszcze nie podpialem wszystkich szkieł. Na razie 24-120, 40micro, i tamron 70-210. Z każdym działa to maleństwo rewelacyjnie. Ogarnąłem profil i mu wgrałem. Jedno jest pewne - ten maluch mnie nie ogranicza w żaden sposób.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
M.K napisał/a:
Ogarnąłem profil i mu wgrałem.

Jaki profil?
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
https://downloadcenter.nikonimglib.com/pl/download/sw/205.html

Wrzucasz do softu jakieś zdjęcie w nef. I możesz sobie stworzyć swój profil w oparciu o ustawienia krzywej plus parę innych.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Przyznam, że importowałem jakieś profile odpowiadające negatywom Fuji, ale to co dostaję w Lightroomie (Adobe Color) pasuje mi bardzo. W stosunku do D750 jest spora różnica na plus dla Z50.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Ja uważam, że LR nie ma szans z Capture Nx-D(nie obsługuje zfc, nie wiem czy obsłuży z50) i nowsza wersja tego softu NX Studio. W NX Studio brakuje aktywnych suwaków. W NX-D działały jak się najechało kursorem i kręciło kółeczkiem, resetowały się po dwukliku. Tutaj tego nie ma. Cała reszta jest, jest ładniejszy i ma jedno narzedzie dodatkowo - color booster. Jeden i drugi ma możliwość wyostrzania za pomocą kanałów o czym można pomarzyć w LR. Brak filtórw kołowych i połówkowych w pewnym sensie rekompensuje narzędzie do edycji strefowej. No i obsługa wspomnianych profilów. Tego nie obsłuży LR. Sprowadza nefa do kompletnego zera i to takiego, że nieogarnięty użytkownik może stwierdzić - co to ma być? A mnie szkoda czasu na zabawę, żeby zrobić to co za mnie robi dobrze ustawiony aparat.
Mogę cię zachęcić jeszcze tym, że to jak koryguje nikonowskie oprogramowanie CA to jest kosmos w porównaniu do LR. Jest więcej plusów oczywiście, ale nie będę się rozpisywał.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
M.K napisał/a:
Capture Nx-D
Od jakiegoś czasu używam Affinity Photo. Przy wołaniu z N pojawiły się problemy z kolorami i brakiem profili. Kolory to jeszcze do ogarnięcia ale z dystorsją z 24-120 miałem problem. Zainstalowałem NX Studio, kolory dużo lepsze. Ale zobaczyłem to o czym pisał w innym wątku foto, czyli rażącą w oczy ostrość. Wręcz nienaturalną. Dodatkowo NX Studio samo od siebie, domyślnie mocno ingeruje w obraz i często przestaje on być zjadliwy. Zainstalowałem Capture Nx-D i... w końcu wywołanie rawa z N nie wiąże się z cierpieniem, duża różnica względem NX Studio i względem Affinity. Trzeba się tylko nauczyć dobrze używać narzędzia...

M.K :-B
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Dzięki za piwko :) i też odwzajemniam :-B
Nx studio używam trzeci czy czwarty dzień i jeszcze nie wyrobiłem sobie opinii złej. Ja nie widzę tej ostrości nadgorliwej, ale coś może być na rzeczy, bo w zfc obniżyłem do zera wyostrzanie, a w programie ustawiłem na 2 z 10 poziomów. I jest bardzo dobrze. Prawdą jest, że oba programy nie startują od zera tylko już z predefiniowanymi ustawieniami z aparatu. Dla mnie ogromny plus. Bo nie po to w czasie wykonywania zdjęcia bawie się we wszystkie ustawienia żeby potem to robić od nowa. Ale trzeba się nauczyć softu. Jest inny niż lr. Zresztą każdy jest inny, ale i każdy jest podobny w pewnym sensie.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Ptaszory są wołane w nx studio. Tzn w zasadzie to nic nie zrobiłem oprócz kadrowania w jednym. A tak to wszystko prosto z aparatu. Więc tylko wyplulem jpgi na kompie.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
rysiekll napisał/a:
rażącą w oczy ostrość

Wystarczy zmniejszyć wyostrzanie. Np. w Lightroomie zdjęcia z D750 przy wartości 40 są w porządku, przy Z50 wartość 20 jest ok.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Nowe dziecko ttart 35/1.4. Kupiony jako używany przez miesiąc. Nie podszedł komuś. Za 250 złociszy. Oczywiście cena 350-370 za nowy jest równie śmieszna. Praca pierścieni, przysłony, ustawianie ostrości - jak w najlepszych szkłach manualnych. Jeśli chodzi o jakość obrazka - przy 1.4 musiałem poprawić bb. Przy f4 nie robiłem nic. Oczywiście z racji tego, że korpus nie wykrywa modelu szkła nie ma żadnych korekt na winietowaniu i CA. Wyostrzanie w korpusie takie jak zawsze czyli 4 na 9. Zaczynam polowanie na resztę drużyny od ttart. Dodam, że korpus z tym szkłem wygląda doskonale. Po kliku pobierzesz zdjęcie. wtedy można ocenić ostrość.



przy 1.4


przy 4
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
LBA mi się włączyło :-)
A nie mam do czego tego podłączyć :-D
:roll:
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Nie do końca rozumiem o czym piszesz.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Lens Buying Addiction ;-)
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
:)
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
opiszon napisał/a:
LBA mi się włączyło :-)
A nie mam do czego tego podłączyć :-D
To tylko objawowe. Nic groźnego :mrgreen:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
LBA urojone ;-)
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Ryszard napisał/a:
LBA urojone ;-)
:-B :mrgreen:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
I tego się na razie trzymajmy.
Mam inne wydatki :-P
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Trójka "Drombo" w komplecie. Po kliku onedrive odda plik w jakości 1400pix.


50/1.2 przy 1.2

tak samo


i 17/1.4 przy 1.4

też 1.4

przy 2

i przy 4


17 jest z trójki najsłabsza przy pełnym otwarciu, ale można wykorzystać jej słabość. Przy 4 robi się bardzo ładnie, a 5,6 przy dalekich planach daje bardzo ładny ostry obrazek.
i ostatnie jest z 35 tylko nie pamiętam przysłony. Wydaje mi się, że 1.4. Plany są nieostre z tyłu i raczej to jest 1.4 lub 1.7. Wyżej na pewno nie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach