plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Może jeszcze większość. 8-)
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
Może ma. Pozostaje pytanie kto dalej aktywnie używa pentaxa. Bo sporo jest pułkowników, a w użyciu inne systemy. A marudzenie że szkła e puszek nowych nie ma i generalnie nie rozwój a rozkład. A jak ma się rozwijać, jak użyszkodników brak :evilsmile:
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
radek_m napisał/a:
pułkowników

W tym kontekście to raczej "półkowników" :roll:
Ale ja mam, i próbuję używać w miarę wolnego czasu. I nawet gdybym posiadł Z9 czy innego PhaseOne to niczego by to nie zmieniło. Więc po co zmieniać system?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Jak na razie 16-85 zostaje na półce. Był plan by zaliczył Wielki Krywań i Rozsutec, ale za karę idzie do kąta. 12-24 z 50-135 pakuję do plecaka i ruszam skopać kilka landszaftów Małej Fatrze.
 
GrzegorzD  Dołączył: 01 Mar 2021
I nie żal Koledze pieniędzy? Zepsuty obiektyw i na półkę zamiast do reklamacji? Dziwna logika, a raczej jej brak. A może ten obiektyw nie jest wadliwy, a jedynie niezadowalający?
Z prawej ostrzy, z lewej nie ostrzy (albo na odwrót) - zepsuty, niezadowalający, czy co?
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
GrzegorzD napisał/a:
I nie żal Koledze pieniędzy? Zepsuty obiektyw i na półkę zamiast do reklamacji? Dziwna logika, a raczej jej brak. A może ten obiektyw nie jest wadliwy, a jedynie niezadowalający?
Z prawej ostrzy, z lewej nie ostrzy (albo na odwrót) - zepsuty, niezadowalający, czy co?

Jego obiektyw, jego pieniądze, jego wybory. A logikę to raczej ty masz dziwną - gdyby kolega na wyjazd wziął 16 - 85 a na półce zostawił 50 - 135, to zgodnie z TWOJĄ logiką byłby stratny znacznie więcej, bo to droższe szkło... A ile ja tracę, skoro na wyjazdy zabieram 4 - 5 szkieł z 20 posiadanych?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
GrzegorzD napisał/a:
A może ten obiektyw nie jest wadliwy, a jedynie niezadowalający?

Na chwilę obecną, OptoTechnika wyceniła naprawę niezadowalającego obiektywu na 770 PLN.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Tak. Objektyw wrócił z naprawy. Szybki test z ręki na ceglanym króliczoku i mogę stwierdzić, że to zupełnie inny sprzęt. Ekstra i równomierna ostrość na wszystkich ogniskowych (jak na zoom) - ze statywu było by jeszcze lepiej. Bezgłośny i w miarę szybki AF (K3II). Pracuje jak wprost z Filipin.

GrzegorzD napisał/a:
Dziwna logika, a raczej jej brak

Zgodnie z powyższym stwierdzeniem, mogę go teraz z czystym sumieniem polecić i chętnemu sprzedać. Zdecydowanie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach