Pumpernikiel  Dołączył: 31 Paź 2007
Byle nie w weekend. Revolut w weekendy przewalutuje po dużo gorszym zablokowany, kursie. Więc wcześniejsze przewalutowanie ma sens o ile płatność w dni wolne.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Nabyłem 5. Ale o ile dotychczasowe upgrade-y mi się podobały, o tyle tym razem zamącili z obsługą plików dop. Do wersji 4 mogłem na przykład zewnętrznym narzędziem zmodyfikować ilość gwiazdek i potem bez problem wczytać do DXO. Teraz DXO nie dość że nie odczytuje gwiazdek, to jeszcze nadpisuje to moje zmiany zawartością plików z bazy danych. Dla mnie porażka. Niby czyta pliki XMP ale to tylko niby. Gwiazdki dodane FastRawViewer nie są honorowane przez DXO. Porażka...
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
RPM, Zgłoś buga - jeśli jest tak jak piszesz, to powinni ujednolicić obsługę XMP i DOP. Preferowałbym skupienie się na XMP a używanie DOP tylko do obróbki.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
bbartlomiej napisał/a:
RPM, Zgłoś buga - jeśli jest tak jak piszesz, to powinni ujednolicić obsługę XMP i DOP. Preferowałbym skupienie się na XMP a używanie DOP tylko do obróbki.


Zgłosiłem. Odpowiedź była - nie edytuj plików dop innymi narzędziami niż sam program. Czyli generalnie do 4 liter. Próbowałem jakoś zasymulować na 2 konta na komputerze - inna baza danych. Działało dobrze. Muszę jeszcze popróbować.
 

cadar  Dołączył: 20 Lut 2010
A ktoś orientuje się, gdzie w strukturze dysku PhotoLab 5 trzyma wszystkie informacje o otagowanych zdjęciach/projekty? można to kopiować między komputerami? pracuję na tym samym dysku raz na stacjonarce, raz na laptopie i nie wiem jak utrzymać jednakowy porządek oznaczania zdjęć jednocześnie na obu jednostkach.
 

cadar  Dołączył: 20 Lut 2010
Sam sobie odpowiem, pogrzebawszy na forum DxO:
Korzystanie z dwóch (lub więcej) komputerów nie jest jeszcze technicznie obsługiwane przez PhotoLab (bez grzebania w database) w zakresie tagowania, oznaczania gwiazdkami, etc.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
cadar napisał/a:
Sam sobie odpowiem, pogrzebawszy na forum DxO:
Korzystanie z dwóch (lub więcej) komputerów nie jest jeszcze technicznie obsługiwane przez PhotoLab (bez grzebania w database) w zakresie tagowania, oznaczania gwiazdkami, etc.


Trzeba włączyć tworzenie plików dop i przegrywać z plikami, a na komputerze docelowym przed przegraniem usunąć database. A przed przegraniem zrobić na wszelki wypadek eksport do sidecars. Nie do metadata - bo to jest zapisywane w RAW-ach bezpośrednio.

Lub ewentualnie mieć na obu kompach identyczną strukturę katalogów i przegrywać także bazę danych.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
RPM, w nowych wersjach dorobili jakas synchronizacje DOP/XMP/EXIF o ile mnie pamiec nie myli - sprawdz.
W wersji 5.3:
Cytat
Metadata synchronization with Dop sidecar files: DxO PhotoLab 5.3 introduces ability to synchronize metadata either with XMP or with DOP sidecar files
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
bbartlomiej napisał/a:
RPM, w nowych wersjach dorobili jakaś synchronizacje DOP/XMP/EXIF o ile mnie pamięć nie myli - sprawdź.


Tak, poprawili to co sknocili w 3, 4 i wczesnych 5. Teraz działa jak marzenie. Tworzę sobie XMP na zewnątrz i DXO samo zauważa, że warto wczytać nowe dane.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Dobrze wiedzieć, a czego zewnętrznego używasz do przeglądania/katalogowania i obsługi tych XMP?
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
A generuję sobie sam ranking w Pythonie.

Natomiast jeśli pytasz o narzędzie, to jest jest kupne Fast Raw Viewer - ono ma obsługę XMP i faktycznie bardzo szybko pozwala przeglądać RAW-y. Tylko nie wiem czy faktycznie tak szybko je wywołuje czy korzysta z osadzonego jpg-a. Możliwe że wywołuje bo jego autorami są twórcy LibRaw. Zrobiło na mnie pozytywne wrażenie, oprócz pewnych skrótów klawiszowych, których nie ma jak przedefiniować i trzeba się nauczyć z nimi żyć.

https://www.fastrawviewer.com/
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Dzięki, wg ich strony wywołują w locie. Muszę to przetestować.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
To robią to z "prędkością światła" - przy przewijaniu w poglądzie full screen z fotki na fotkę nie mam laga - powstaje film animowany.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Potestowałem chwilę wczoraj, nawet z mojego dysku sieciowego działa to zadziwiająco szybko. Coś z czym inne programy właśnie słabo sobie radziły. Pobawię się jeszcze i może kupię. Dzięki za podpowiedź :-B
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
DxO wypuściło wersję 6 z nowym DeepPRIME XD wspomaganym AI. Przetestowałem na moim zdjęciu benchmarkowym i na jednolitych powierzchniach wygląda lepiej, ale miejsca styku jednolitych powierzchni z innymi mają artefakty doklejane przez AI. Może w aktualizacjach będzie lepiej. Poza DeepPRIME XD dodali nowe narzędzia do retuszowania, wyglądają dobrze.

W obecnej cenie aktualizacji 99EUR odpuszczam, na Black Friday jak zejdą do okolic połowy tej ceny, to wezmę.

Zobaczcie okolice łap i ud.
dxo5vs6-1 by bbartlomiej, on Flickr

Zobaczcie na okolice tyłka i ogona.
dxo5vs6-2 by bbartlomiej, on Flickr
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
bbartlomiej napisał/a:
DxO wypuściło wersję 6

Tylko się cieszyć. Oznacza to, że 5 tka stanieje. Czekam już od dłuższego czasu na jakąś promocję.

[edit]
Właśnie sprawdziłem. Wersja 5 już nie jest dostępna :-/
Cóż, nowsze - lepsze? Tańsze nie będzie.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
bbartlomiej, w okolicach ogona i tyłka widać wyraźnie, że pies puścił bąka i gazy rozlewają się na środowisko. :-)
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Wjechał Black Friday na dxo.com - sam jeszcze sie zastanawiam, bo nie widzę za bardzo powodu do aktualizacji z 5 do 6.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
bbartlomiej, dziękuję za informację. Od wiosny czekałem na ten dzień. Już go mam :mrgreen:
 
Kameleon Super  Dołączył: 06 Mar 2021
Kupiłem niedawno starego legalnego PS CS5 za grosze i obrabiam DNG gdy potrzeba.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach