tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Fake - Nikon kończy produkcję lustrzanek
Pojawiły się plotki, że w Nikonie zostają tylko bezlusterkowce i firma wycofuje się z DSLR.

https://asia.nikkei.com/Business/Business-trends/Nikon-to-stop-making-SLR-cameras-and-focus-on-mirrorless-models

Firma oficjalnie zdementowała te informację

www.jp.nikon.com/company/news/2022/0712_01.html

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Olympus zapowiedział nową lustrzankę.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
plwk napisał/a:
Olympus zapowiedział nową lustrzankę.


Poważnie ?
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Widzę, że ktoś usunął mój post pod postem tref , nie rozumiem czemu ?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
foto, dostałeś info mailem. Czyściłam wątek.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
tref napisał/a:
dostałeś info mailem. Czyściłam wątek.

Też chciałbym wiedzieć co się na Forum dzieje. Wątek założony 10:12 i czyszczony 10:30 ? Ja pitole. :evil:
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Po co siać dezinformację?
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Napisałem i co w związku tym. Wątek został wyczyszczony z tego wpisu. Nie rozumiem co było nie tak
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Serio skasowanie postu o treści:
Cytat
I co z tego?

jest tak wielkim problemem, że będziemy o tym rozmawiać przez kolejnych kilka dni?
:roll:
Przepraszam.
:roll:

Założyłem wątek z informacją od Nikkei Asia. Zaraz potem udało mi się zweryfikować informację (oficjalne dementi na japońskiej stronie producenta), więc żeby nie usuwać wątku, bo na pewno ktoś inny wstawi tego fejka - edytowałem treść podając link do dementi Nikona.

W tym czasie kolega foto napisał bardzo treściwe pytanie "I co z tego?" w kontekście co z tego, że Nikon przestaje produkować lustra...

Zasadniczo pobieżnie taki wpis Niemczech nie wnosi.

W tym samym czasie dopisanych zostało kilka następnych postów. Postanowiłem nie kasowaac już pozostałych.

Ale jak widać trzeba się z tego wytłumaczyć, bo sprawa postu bez istotnej treści jest tak istotna, że nie można przejść obok niej na porządku dziennym, tylko trzeba bić pianę - skasowali mi post.

Jeszcze raz przepraszam.
Gdybym wiedział, że będzie to tak dotkliwe dla autora... Ale czas nie stał w miejscu i jak wyżej napisałem - w międzyczasie były inne interakcje.

Mam nadzieję, że wystarczająco wyjaśniłem usunięcie postu o treści "I co z tego?", który tuż po napisaniu, tuż po skasowaniu i teraz podczas dochodzenia był tak samo istotnym elementem codzienności, że przejdzie do historii jako przełomowy moment dla ludzkości.

Serio. Przepraszam i nie rozumiem intencji foto, który otrzymał informację mailem o usunięciu postu, powodzie i autorze czynności i w razie wątpliwości zamiast napisać PW wolał bronić treści "I co z tego?" podczas publicznej dyskusji.

Przepraszam, że nie rozumiem. Mówiąc wprost - skasowałem nic nieznaczący post.
I co z tego?
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
tref - Szanowny forumowiczu, z tym biciem piany to chyba przesadziłeś. Zdziwiło się, że post który zamieściłem, nikogo nie atakując i nie obrażając został usunięty. Czy już nie można zapytać i trzeba pisać PW jak proponujesz ?
Nie musisz przepraszać, nie mam urazy. Twoje wyjaśnienie jest lekko sarkastyczne.
A tak w woli ścisłości to napisałem " I co w zawiązku z tym" a nie " i co z tego ".
Sprawę uważam za zakończoną.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
tref, nie, żebym się czepiał, masz kolorek więc pewnie się znasz, ale (ponownie) uderzyły mnie trzy rzeczy:
1. Usuwanie wpisu, który w żaden sposób NIE ŁAMIE regulaminu
2. Usuwanie wpisu pod pretekstem, że 'nic nie wnosi', podczas gdy to dotyczy przynajmniej 1/3 wpisów na tym forum, których jednak nikt nie usuwa... Pisałem już o tym, ale powtórzę - mam wrażenie, że poziom 'nicniewnoszenia' wypowiedzi na tym forum jest mocno uzależniony od nicka autora: jedni 'nicniewnoszą' na tyle poważnie, że trzeba im post usunąć, inni mogą 'nicniewnosić' znacznie intensywniej i jest to tolerowane.
3. Od jakiegoś czasu najwięcej 'nicniewnoszą' do aktywności forum osoby z kolorowymi nickami, poza jednym wyjątkiem. Nie ma animacji dyskusji, nie ma pomysłów na ożywienie forum, nie ma nic poza czekaniem na naturalną śmierć tego miejsca...
Dyskusji na ten temat tu kontynuował nie będę - ot, moje trzy grosze umieszczone w miejscu, gdzie wystąpiły adekwatne 'okoliczności przyrody'.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Artykuł Nikkei: Japanese camera maker Nikon will withdraw from the single-lens reflex camera business (...) From now on, Nikon intends to focus on digital mirrorless cameras, but production and distribution of existing SLR models will continue.

Oświadczenie Nikona: This media article is only speculation and Nikon has made no announcement in this regards. Nikon is continuing the production, sales and service of digital SLR.

Przecież tu nie ma żadnej sprzeczności :mrgreen:
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Apas, bardzo dobrze podsumowane :-B
Niekulturalnie (i chyba łamie pkt 1 regulaminu?) nazywać czyjeś posty nic nieznaczącymi, jeśli nie łamały żadnych zasad. Nie mogę jednak powiedzieć nic więcej, ze względu na punkt 11 regulaminu.
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Przepraszam, jaki regulamin?
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Wracając do Nikona: ze wszystkich anglojęzycznych źródeł, które w jakikolwiek sposób komentowały, analizowały bądź interpretowały rewelacje Nikkei i odpowiedź Nikona na owąż, wynika dość w sumie logiczna (patrząc na ostatnie posunięcia wszystkich na rynku) i oczywista konkluzja: Nikon rzuci wszystkie zasoby R&D na bezlustra i szkła do nich, ale produkcja i serwis tych lustrzanek, obiektywów lustrzankowych i peryferiów, które są aktualnie w ofercie jako 'produkowane' będzie utrzymana, podobnie jak naprawy serwisowe gwarancyjne i pogwarancyjne. Oczywiście kwestią otwartą pozostaje, jak długo owa produkcja i wsparcie zostaną utrzymane, oraz w jakim tempie kolejne modele będą otrzymywać status 'discontinued' - można zakładać, ze stosunkowo szybko, bo ma to ekonomiczny sens dla producenta. De facto jednak status lustrzanek w ofercie Nikona jest teraz taki sam, jak DSLRów u Canona: brak prac nad nowymi konstrukcjami, ale utrzymanie wsparcia dla tego, co już sprzedane albo pozostaje w łańcuchach dystrybucji...
Zaś w kwestii jakżeż politycznie niepoprawnego pytania: co w związku z tym? - cóż, dla nas, bezpośrednio, nic... Poza tym, że z chwilą wygaszenia produkcji ostatniej lustrzanki Nikona, Pentax pozostanie jedyną firmą produkującą aparaty fotograficzne w tej technologii (jeśli nie liczyć Leiki S3, ale to jednak MF). Ważniejszym pytaniem pozostaje, czy poza PRODUKCJĄ lustrzanek, Ricoh planuje ROZWÓJ kolejnych modeli: następcy K-1 II, czegoś bardziej entry level (następca K-70? K-P?), ewentualnie za kilka lat następcy K-3 III, następcy 645Z kolejnych szkieł do systemu... Wraz z wymieraniem DSLRów obawiam się, ze nawet ci nieliczni producenci zewnętrzni, jak Irix, którzy czasem jakieś szkła dla nas wypuszczą - przestaną to robić, więc było by miło gdyby Ricoh, jeśli ma jakieś rzeczywiste plany na przyszłość - parę szkiełek opracował i wypuścił: dobre optycznie i lekkie 70 - 300 pod FF, nową wersję 50 - 135/2,8 z poprawionym AF i torem optycznym pod cropa etc. Tak czy inaczej - albo Pentax pozostanie lustrzankową wersją Leiki, albo ostatecznie odejdzie w niebyt, bo 'powrót DSLRów' o którym przebąkiwali szefowie Ricoha przed premierą K-3 III - zwyczajnie się nie wydarzy, niestety.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Skoro Regulamin jest dostępny jedynie w dziale Prima Aprilis, to nikt go nie traktuje poważnie… ;-) https://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=29906

Kiedyś był tu https://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=10785 ale się zmył (link stąd: https://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=10786). Więcej odnośników nie znalazłem.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
bakulik, cóż, miałem TEGO wątku nie kontynuować, ale w tej sytuacji... Kiedy tu się zapisywałem, regulamin był, przeczytałem, starałem się stosować. Skoro regulaminu obecnie (takiego do traktowania na poważnie) nie ma, to ciężko generalnie uznać, dlaczego Kolorowi są Kolorowymi, co mogą, czego nie mogą, dlaczego mogą, dlaczego nie mogą, co Niekolorowi mogą, czego nie mogą i dlaczego. Z jednej strony trochę rozumiem - to miejsce zawsze było dziwne, a wraz z odpływem użytkowników stało się... wybitnie dziwne, więc może już nawet Kolorowym nie chce się chcieć cokolwiek, poza spotkaniem raz na jakiś czas w realu, czego niezmiennie Wam zazdroszczę. Nie mogę jednak wykluczyć, że dziwaczne czasami i nielogiczne decyzje Kolorowych w przeszłości, kiedy jeszcze tu to wszystko JAKOŚ działało, krytykowane i podważane czasem całkiem sensownie w oparciu o regulamin skłoniło ich do jakżeż polskiego w duchu rozwiązania - zamiast usprawnić procedury, samemu stosować się do zapisów, które dały im 'władzę' - zlikwidowali regulamin i problem dla nich zniknął. A może to zwyczajnie jeden z fizjologicznych etapów agonii i nie ma co dorabiać ideologii?
No ale skoro tak, to może warto by było, by Kolorowi powstrzymali się od kasowania postów, poza może oczywistymi naruszeniami... z braku regulaminu... dobrych obyczajów? Polityki, obrażania, wycieczek osobistych, agresji? Chyba łatwo ocenić, czy coś w tę kategorię wpada? A poza tym - czekajmy na zgon...
Albo może umówmy się, ze JEDYNY Kolorowy, który stara się jakoś aktywnie tu bywać z jakąkolwiek (godną podziwu, tak przy okazji) regularnością, i który jednocześnie niejednokrotnie udowodnił, że jest człowiekiem godnym szacunku i szanującym innych - kolega plwk - będzie pełnił rolę dożywotniego (w sensie przewidywanego czasu dożycia tego forum) Najwyższego, Bezregulaminowego Kolorowego, którego rozwaga pozwoli jakoś to dogorywanie przetrwać? Ja chętnie się Jego osądom poddam.
Żartuję oczywiście (choć mój najwyższy szacunek dla plwk - a także dla pozostałych Kolorowych, którzy zrobiliście dla tej społeczności przez lata bezgranicznie dużo i na zawsze pozostaniecie jej dobrym duchem, cokolwiek przyszłość przyniesie - jest jak najbardziej poważny), ale sytuacja, gdy mamy 'wadzę' bez jej umocowania i jasnych reguł użycia jest... dziwna?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
bakulik napisał/a:
Skoro Regulamin jest dostępny jedynie w dziale Prima Aprilis

Faktycznie usytuowanie jest trochę dziwne, ale jest to ten, podobno, obowiązujący Regulamin.
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Solenoid się urwał. Temu regulaminu.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
bakulik napisał/a:
Skoro Regulamin jest dostępny jedynie w dziale Prima Aprilis, to nikt go nie traktuje poważnie… ;-) https://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=29906

Kiedyś był tu https://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=10785 ale się zmył (link stąd: https://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=10786). Więcej odnośników nie znalazłem.


Nic nie ginie, tylko zmienia hosting

https://web.archive.org/web/20101130002340/https://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=10785

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach