Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
RPM napisał/a:
Apas napisał/a:
No ale się nie odnajduję bo tracę pewność, czy przyroda ze śledzeniem z zony to było U-1, a przyroda ze śledzącym pojedynczym punktem gdy trzeba wyłuskać małego ptaszora pośród gałęzi to U-2, czy wręcz odwrotnie?


To profile nie mają nazw? W K-1 można zdefiniować nazwy dla Ux.

Nazwy mają, jakie chcesz. No ale gdy używasz profili to się te nazwy nie wyświetlają, tylko numerki... Jaki numerek mam ustawimy (przynajmniej jeśli idzie o pierwszych pięć) to ja sobie sprawdzę rzucając okiem na kółko nastaw - na ekranie miło by było zobaczyć pracowicie wklepany podczas konfiguracji opis/nazwę zestawu ustawień...
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
W końcu polska recenzja naszego Pentax-a na youtube
https://www.youtube.com/watch?v=14_SAiqNYZ0
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Apas napisał/a:
Nazwy mają, jakie chcesz. No ale gdy używasz profili to się te nazwy nie wyświetlają, tylko numerki...


Shame, Pentax. Shame. Ale od zawsze wiadomo że to sprzęt dla diehardów.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Apas, adi i pozostali szczęśliwi posiadacze
Czy Kaczyca umożliwia zapis/zrzut fotek na nośnik USB -pędraka czy SSD - bezpośrednio z poziomu body, czy jednak tylko za pośrednictwem kompa? Ot taki backup w warunkach "frontowych"?
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
Możesz mieć mirror i zapisywać równocześnie na 2 kary SD. To już całkiem dobry backup
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Wiem ze można przez aplikacje na telefon skopiować zdjęcia tylko ze to trochę trwa
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Dzięki, koledzy, ale chyba niedokładnie przeczytaliście... 8-)
Pytanie brzmi: czy można zrzucić foty bezpośrednio na nośnik wpięty do portu USB-C w body?
Możliwe odpowiedzi:
- można
- nie można
- nie wiem, ale sprawdzę
- nie wiem i nie sprawdzę, bo mi się nie chce
- nie wiem i nie sprawdzę, bo nie mam Kaczycy
:lol:
O możliwości mirroru i zrzutu by WiFi/fon oczywiście wiem ;-)
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
greentrek, Chcąc Ci pomóc odkryłem jeszcze jedną możliwą odpowiedź : Mam, chciałem sprawdzić, ale moja przejściówka z USB-C na zwykłe USB jest zbyt grubaśna i nie pozwala na prawidłowe wpięcie do aparatu :-P .
Czuwaj!
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
No popatrz, ćwierć życia się uczę - i co?
:mrgreen:
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
jest jeszcze jedna opcja
- nie wiem i nie sprawdzę, bo nie mam nośnika z usb-c
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
W instrukcji nic na ten temat nie pisze
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
greentrek napisał/a:
nie wiem i nie sprawdzę, bo nie mam Kaczycy

:-P
greentrek napisał/a:
backup w warunkach "frontowych"

Do tego chyba najlepiej sprawić sobie przenośny dysk z wbudowanym czytnikiem kart i funkcją "kopiuj". Wiem, że ludzie takich używają; sam nie miałem ani potrzeby, ani możliwości użycia takiego wynalazku.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Nie wiem jak teraz, ale kiedyś były takie dyski WD, tyle że się raczej nie przyjęły - absurdalnie drogie w relacji do pojemności, powolne jak to talerze, wielkie i ciężkie bo musiały mieć własne zasilanie, a szybkość transferu z SD na dysk była żenująca. Lepiej było kupić 10 SD i nimi żonglować.
adi24-78 napisał/a:
W instrukcji nic na ten temat nie pisze

I to chyba załatwia sprawę. Dzięki ;-)
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Proszę myślę ze jak by była taka opcja to by coś pisało
 
Igor Grzegorski  Dołączył: 06 Wrz 2021
Warto zapolować na ten wynalazek, nawet uzywany:
https://www.cyfrowe.pl/cz...pc-szary-p.html
Działa z każdym aparatem. Wymagana karta SD, Pendrive lub inny nosnik USB i mały powerbank do zasilania zestawu.
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
adi24-78 napisał/a:
Proszę myślę ze jak by była taka opcja to by coś pisało

No to mamy kolejne ulepszenie w FW :). Kopiowanie z jednej karty SD na drugą SD w aparacie nie powinno być dużym problemem.
Czy jest gdzieś jakieś miejsce, gdzie się takie postulaty zgłasza ? Bo nasze modły mogą nie mieć odzewu.
 
tatizek  Dołączył: 09 Lut 2010
Robert N napisał/a:
No to mamy kolejne ulepszenie w FW :). Kopiowanie z jednej karty SD na drugą SD w aparacie...

Taka możliwość jest w K3M3. Można kopiować pomiędzy kartami SD zdjęcia, foldery lub "wszystko". Dostępne z menu oraz w trybie "playback". Trochę się dziwiłem tej dyskusji, bo to wg. mnie to najprostsza metoda na "backup" w terenie. Nie potrzeba dodatkowych urządzeń, kabli, zasilacza tylko dodatkowe karty, nie muszą być nawet szybkie. Taka opcja była już w K1 choć nie pamiętam czy działało w obie strony (tzn. z SD1 na SD2 lub na odwrót) i chyba nie było opcji kopiuj "wszystko".
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Tu bez problemu można kopiować nie zależnie z jakiego gniazda. i Jest opcja kopiuj wszystko
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
przypomnę, że najprostszy backup na K3-3 to równoległy zapis zdjęć na 2 karty. Warto żeby były takie same i wystarczająco duże na planowaną ilość zdjęć na raz w terenie.
Kasowanie zdjęć jest niezależne i podgląd też działa tylko z wybranej w danym momencie karty.
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
mam 2 pytania do Szanownych Kolegów którzy posługują się K-3III; nie potrafię sobie poradzić:
1.jak w LV włączyć zaznaczanie na ekranie miejsc prześwietlonych? w K-1II jest to rozwiązane bardzo dobrze, zakładam że istnieje też w K-3III, ale nie potrafię włączyć
2.gdzie i jak włączyć wyświetlanie histogramu? można go włączyć zarówno dla pracy przez wizjer jak i LV? nie mam na myśli przeglądania zrobionych zdjęć, tylko podgląd przy kadrowaniu

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach