rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
rj1307, jeszcze parasolka, blenda, opona, banan i może jakaś modelka. O GRIII do kieszeni nikt nie wspomniał? :mrgreen:
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
I smartfon.
 

rj1307  Dołączył: 02 Mar 2009
Spoko, te dodatkowe rzeczy będzie żona targać :mrgreen:

A tak serio, zamiast stałki 28mm jedzie już do mnie Sigma 10-20mm F3.5 :-)
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Ja łażę z DA16-50 f2,8 (wcześniej S17-50 f2,8), 55-300, S10-20 f3,5 (które to ostatni bardzo rzadko zapinam, oraz właśnie DA35, równie rzadko zapinane.
I waga mnie zaczyna wkurzać :mrgreen:
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Niestety ale jak ma być lekko , małe i kompaktowe to Pentax odpada z wyjątkiem GR.
Ta Sigma nie jest najgorszą opcją i jest bardzo uniwersalna.
Niestety ale jakości obrazu stałki nie ma, za to filtrów można używać choć są one dosyć duże.
Mi podoba się obraz jaki generuje Samyang 35 / F 1.4 ale to bardzo duże i ciężkie bydle dodatkowo manualne.
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Markus napisał/a:

(...)Mi podoba się obraz jaki generuje Samyang 35 / F 1.4 (...)

Podzielam opinię. Z tej samej stajni jeszcze szerzej i również bardzo dobrze 1.8 20 UMC.
 

rj1307  Dołączył: 02 Mar 2009
Markus napisał/a:
Ta Sigma nie jest najgorszą opcją i jest bardzo uniwersalna.
Niestety ale jakości obrazu stałki nie ma, za to filtrów można używać choć są one dosyć duże.

Za mną pierwsze próby terenowe, w sumie waga zestawu nie jest na razie wielkim problemem, ale i dystans nie był dyży (ok. 10km). Zmieściłem się w 5.5kg.
Co do filtrów to się zgadzam, zakup tej wielkości "boli" :cry:
 
pawell  Dołączył: 08 Gru 2007
Do takiego górskiego zestawu może 16-85? Uszczelniony i dobry optycznie.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
pawell, pytałeś o niego. Ostatnie zdjęcia na flkr są nim popełnione. W kierunku punktowego światła jest masakra ale poza tym to moim zdaniem przyzwoity obiektyw do landszaftów.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach