tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
adi24-78 napisał/a:
KP był niby następca K-3 myślę ze tej Lini nie będą rozwijać jak już to K-70 choć przypuszczam ze pewnie najpierw pokażą K-1 mark III bo FF są teraz w modzie
Nie wprowadzaj w błąd.. KP to była osobna linia, a nie następca czegokolwiek. Następcą K-3 był K-3 II, a potem K-3III.

Coś tam jeszcze w godzinach lub po godzinach inżynierowie robili oprócz tego dfa 100macro... Zobaczymy co i komu się będzie gibało.

Ja czekam na 50-135 z nowym silnikiem, takim niezawodnym. Ale mogę sobie pogadać. Mam za mało akcji Pentaksa, żeby wejść do disco-klubu Tokio Diehard i powiedzieć: panowie - rzucamy to szło z sake i robimy słoiki na ogórki kiszone. Z gumką, uszczelniane jak weki i nie za ciężkie, bo pani w warzywniaku nie lubi dźwigać.
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Z zewnątrz praktycznie takie same
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
czyli co, śrubokręcik bez limitera? :roll:
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
"Nie mam żadnego wpływu na działania tej firmy" Dawniej by to się jeszcze broniło , feedback z rynku czy od użytkowników prawie nie istniał lub był bardzo wolny. Teraz w czasie internetu , firma która nie słucha użytkowników przegrywa jeśli jej działania nie są odpowiedzią na zapotrzebowanie.
Większość jaka pisała na forum lub w innych częściach internetu chciała uchylanego ekranu w najnowszym APS-C Pentaxa ale firma wolała postawić na decyzję jednego z projektantów/twórców nowego korpusu i teraz narzekają na to nawet Ci który uchylany ekran używali od wielkiego święta? ;-)
Za to polityką cenową wyprzedzili nawet inflację oferując APS-C w cenie FF , ich śladem poszedł ostanio nawet Olympus ;-)
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Markus napisał/a:
firma która nie słucha użytkowników przegrywa

Wszystko racja, tylko trzeba w tym znaleźć jakąś drogę równowagi. Jeśli firma będzie konstruowała sprzęt wg wizji wszystkich potencjalnych użytkowników, to dostaniemy kombajn Bizon albo choćby Vistula. Tylko jak czymś takim focić z rąsi :?:
;-)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Pamiętam Vistulę, to takie małe kombajny były ;-)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Chyba firma usłyszała głosy zniecierpliwionych. Info w linku

https://pentaxrumors.com/
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
No lepiej żeby jakiś patent nowego aparatu zrobili :-0
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Zgadza się, przydałby się trochę węższy następca K-1 z DR większym o 1EV i sprawniejszym AF. Fajnie byłoby żeby znalazł się zaawansowany filtr ND w aparacie co by nie bawić się filtrami. Takiego nowego FF bym sobie życzył
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Qrde, nie ma różowego :roll:
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
niestety :-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Mi to wygląda na fejk, zbyt podobny do K-70...
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Może i fejk, ale mieliśmy już w takich samych obudowach:
K10D / K20D
K-m / K-x
K-7 / K-5 / K-5 II
K-3 / K-3 II
K-1 / K-1 II
W miarę pisania sam się zdziwiłem, że aż tyle tego ;-)
I ciekawe, jak było w pierwszych cyfrowych *istach?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Cytat
Qrde, nie ma różowego
Przemaluj K-3 i nie marudź ;-)
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Patrząc na politykę Pentaxa to dobre posunięcie nie muszą projekiwac obudowy tylko bebechy.
Mi tak się marzy w nim matryca Bsi nie koniecznie ta z k3 III AF z KP lub ciut nowszy dotykowy ekran dżojstik a w LV taki AF jak w bezlustrach i blutu
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Ten niebieski jest super . Byłby do kompletu z navy k-x :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ryszard napisał/a:
I ciekawe, jak było w pierwszych cyfrowych *istach?

Z pięciu, cztery, za wyjątkiem *ist D, były w identycznych obudowach.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Fajny projekt, malutki korpus z ciekawym chwytem. Dla mnie DS to taki K-x na sterydach. Nie w sensie osiągów czy jakości matrycy (w końcu jest starszy) - ale użytkowo/ergonomicznie jak najbardziej.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach