modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Skąd te obawy odnosnie wizjera? Wreszcie cały tor obrazowania i podglądu jest cyfrowy/elektroniczny, co raz - daje nowe możliwości typu dowolne nakładki, ustawienia, "zebry" czy focus peaking widoczne w wizjerze, a dwa - podgląd kadru bliższy temu co rzeczywiście zarejestruje przetwornik albo dowolną wariację na jego temat wedle uznania. Wbrew naczelnemu postulatowi, że "w OVF widać rzeczywistość" to przecież matryca nie rejestruje obrazu dokładnie tak jak widać to w tymże wizjerze ;-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
foto napisał/a:
tylko ten EVF

To akurat jest bardzo dobra sprawa. Kadrujesz jak Ci wygodnie - z aparatem przy oku, albo na tylnym ekranie. W obu masz te same informacje i obraz (w trybie na żywo w ciemnościach naprawdę robi robotę).
Rivelv napisał/a:
rozważam Z6 II albo Olka OM D EM5 (chyba III) - z uwagi na wielkość

Wielkość jak wielkość, ale waga tych aparatów ma znaczenie.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Enzo bawiłem się A7III wizjer nieakceptowalny wręcz tragedia jak dla mnie, ergonomia też słaba. Natomiast Z6 wizjer lepszy i ergonomia naprawdę pod moją rękę
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
IMHO gros kwesti typu "nieakceptowalny wizjer" siedzi w upartej głowie ;-) Stety niestety nie wiem czy Pentax czegokolwiek tyle sprzedał ile sprzedało się A7III... I nie, nie jest to "durny marketing" itp. tylko świetny, a jak na czas swojej premiery genialny, aparat.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
modrzew napisał/a:
gros kwesti typu "nieakceptowalny wizjer" siedzi w upartej głowie

Zgadzam się. Wizjer de facto ma służyć ocenie kadru i tyle. Używam zamiennie bezlustra i lustrzanki, i nie odczuwam jakiegoś dysonansu, zwłaszcza, że w tym pierwszym często wygodniej jest mi kadrować na głównym ekranie.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
... a był wątek o następcy K200 :mrgreen:
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
nadal rozważamy co po nim
chociaż jak mi kiedyś K200 ukradli po jakimś czasie kupiłem K30
a teraz myślę czy zmienić K70 na kolejny wynalazek :-)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
K200D był moim pierwszym Pentaxem, później dołączył K20d, następnie był K-5II , doszedł mz-5, mz-3 , 645N , i kompakt espio, obecnie jest K-5IIs i K-1.

Gdybym to jak miał teraz coś kupować po k200d to wybrałbym K-5II albo K-5IIs . Można trafić korpus z naprawdę małym przebiegiem a są to aparaty które bardzo wolno się starzeją.
Mój K-5IIs ma u mnie dożywocie ;-)
 
marzar  Dołączył: 23 Wrz 2021
Mam inne pytanie do kolegów
Czy kwota ok 900zł za Sigma 17-50 f2.8 EX DC HSM, to dobra cena?. Jest na giełdzie takie szkiełko do przygarnięcia i zastanawiam się nad nim. Chciałbym go używać zamiast kitowego 18-55 (na razie używałbym go z k200D do czasu wymiany puszki na coś nowszego) A może ktoś z Was ma sprawdzony egzemplarz i były się w stanie z nim rozstać za podobne pieniądze?
 
Abaddon79  Dołączył: 14 Lip 2008
Dzień dobry
Też przymierzam się do zmiany k200 na coś innego.
Fotografia zdecydowanie amatorska, ale córka też właśnie zaczyna i będzie to również body dla niej, więc chcę coś bardziej Profi.

Zdecydowanie chce k5II
Pytanie
Czy 80tys to dużo na te aparaty?
T
 

Krzysiek K.  Dołączył: 11 Paź 2006
Abaddon79 napisał/a:

Pytanie
Czy 80tys to dużo na te aparaty?

80 tys. czy 8 tys.?
 
Abaddon79  Dołączył: 14 Lip 2008
80 tyś
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Może w tej sytuacji popatrzeć w stronę używanego KP?
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Cytat
Czy 80tys to dużo na te aparaty?

Trochę drogo. ;-)

A jeśli chodzi o przebieg migawki, to żywotność tejże jest deklarowana na 100 tys. zdjęć, więc teoretycznie jest to już blisko limitu, z drugiej strony słyszałem o aparatach, które przekroczyły 200 tys. i nadal działają.
 
Abaddon79  Dołączył: 14 Lip 2008
Znowu moje skróty myślowe... :evilsmile:
Połączone z pisaniem z telefonu... :roll:
:mrgreen:
Cena, nazwijmy to "mediana rynkowa"
Przebieg migawki 80tys

Dziękuję za informację
T
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
K-5II i IIs spokojnie można trafić z przebiegiem migawki do 25 tysi

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach