Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
  Test HD Pentax-D FA* 85 / F 1.4
https://www.ephotozine.co...ns-review-36139

Podsumowując , obiektyw świetny tylko ciężki i drogi ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kto ma dostęp do fb może zobaczyć zdjęcia ambasador Maji Kutyły-Kupidury, ostatnio używa chyba tylko ten obiektyw.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
foto napisał/a:
Tu też trochę fotek

https://www.flickr.com/groups/14712166@N20/pool/


to co jest na flickrze jest chyba bardziej miarodajne - nie ma tak licznych ingerencji obróbkowych
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
plwk napisał/a:
Kto ma dostęp do fb może zobaczyć zdjęcia ambasador Maji Kutyły-Kupidury, ostatnio używa chyba tylko ten obiektyw.

Po pierwsze nie ma u nas czegoś takiego jak ambasador.
Po drugie pani GJ to niezbyt dobry przykład, gdyż poza nauczyć się polska jezyk i szanować czytelnik, opanowała perfekcyjnie obróbkę obrazu. Do tego stopnia, że jej efekty to 90% fotoszopa, a tak można robić z obrazem z dowolnego szkła dostępnego na rynku i to za ułamek ceny Pentaxa.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
PiotrK. - dokładnie tak. Nie zmienia to faktu, że to naprawdę bardzo dobry obiektyw.
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
tak z ciekawości: macie informację czy to jest konstrukcja Pentax, czy rebrandowany obiektyw innego producenta?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
rychu napisał/a:
Po drugie pani GJ to niezbyt dobry przykład

Nie o tej pani pisałem, przeczytaj nazwisko zanim skrytykujesz.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
plwk, mea culpa, racja, poleciałem, przepraszam. Co innego w głowie :-/ Brakło mi popiołu do posypania.

PiotrK. napisał/a:
macie informację czy to jest konstrukcja Pentax, czy rebrandowany obiektyw innego producenta?

Informacji nie, ale obserwując rynek i kojarząc fakty można dojść do pewnych wniosków. Moim typem jest bardzo dziwne zniknięcie z rynku świetnego szkła Samyanga 85 1,4 pod PK jakiś czas przed premierą. Czy to chodzi o konstrukcję, czy myk biznesowy nie mam pojęcia. To są spekulacje.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Re: Test HD Pentax-D FA* 85 / F 1.4
Markus napisał/a:
Podsumowując , obiektyw świetny tylko ciężki i drogi ;-)
Tanio już było... jakiś plastik-fantastik PENTAX DA 85mm F2.4 AL pozostanie jedynie w sferze marzeń :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach