PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
tatizek,
dzięki za wskazówkę!
różne akcesoria sygnowane MENGS już kupowałem, m.in. głowicę do panoram i jakościowo było lepiej niż ok
co do płytki, mam bardzo podobną, ale nie MENGS i ona jest źródłem mojego rozczarowania; jak wiadomo dowcip leży w szczegółach - zamówię tą którą wskazałeś!

mocowanie, różnice wymiarów: mam podobne doświadczenia, ja z kolei radzę sobie wsuwając płytkę od czoła zamiast wkładać ją od góry przy pełnym rozwarciu mocowania
 

SZKOTT  Dołączył: 13 Sty 2021
Mam następujące pytanie - czy stosujecie, a jeżeli tak to w jakich sytuacjach tryb autofokusa AF.A czyli tryb automatycznego wyboru gdy aparat automatycznie przełącza pomiędzy AF.S a AF.C. ?
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Jest nowa aktualizacja która w końcu pokazuje na wyświetlaczu nazwę własnych ustawień U

https://www.ricoh-imaging...ital/k-3-3.html
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
adi24-78 napisał/a:
Jest nowa aktualizacja która w końcu pokazuje na wyświetlaczu nazwę własnych ustawień U

https://www.ricoh-imaging...ital/k-3-3.html

Ogarnęli to !
Cuda się zdarzają !
Pędzę się zaktualizować. Naprawdę jest to wielkie ułatwienie.
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
No aż dziwne ze to zrobili i teraz zaraz lepiej się korzysta z aparatu :-)
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Mamy nową aktualizacje i są jakieś nowe usprawnienia w AF
https://www.ricoh-imaging...8766.1665590429
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Dostał ten sam profil co KF ;-) w zasadzie mogli by to wprowadzić nawet do K-70 ;-)
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Ale nie tylko ten profil dostał bo jeszcze piszą o jakiś usprawnieniach w AF.
A ciekawe ile osób z tych profili w ogóle korzysta
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Fajna ta opcja "AF Point for H/V Comp" tu muszę Pentax-a pochwalić to super rozwiązanie. tego mi brakowało bo zawsze musiałem szybko joystickiem poprawić af
Ten AF XS to może do czegoś dokładnego się przyda ale mi raczej nie a już w ogóle crop 1.7x czy ktoś w ogóle korzysta z cropa
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Ale Fajnie ze chociaż w Pentax-ie k-3 III dodają coś za każdym razem przy aktualizacji
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Jeszcze mogli by dodać zmianę koloru do focus peaking
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
adi24-78 napisał/a:
Fajnie ze chociaż w Pentax-ie k-3 III dodają coś za każdym razem

Ale wygląda na to, że o użytkownikach K5, K3, KP już zapomnieli. Szkoda, bo to ostatnia fun-flanka.
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
Taki krótki materiał znalazłem o wersji 1.7 https://www.youtube.com/w...list=WL&index=1
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
adi24-78 napisał/a:
Jeszcze mogli by dodać zmianę koloru do focus peaking


To by się przydało we wszystkich korpusach Pentaxa które posiadają tą funkcję...Już dawno powinni to wprowadzić!
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
No zgadza się ten biały kolor jest słabo widoczny
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
Hej. Czy ktoś z was używa jakieś starszej lampy z K3-3 ?
Bo moja Sigma EF-500DG nie specjalnie współpracuje. Niby aparat ją widzi, niby się komunikują. Nawet się wyzwala. Ale zarówno w PTTL jak i w trybie manualnym lampy nie ma synchronizacji z migawką. Albo wyzwala ją za szybko, ale za późno. ) efekt na zdjęciach. Naświetlenie identyczne jak przy fotografowaniu bez lampy.
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
Fora anglojęzyczne potwirdzają problem. PTTL niby jest, ale kompatybilności brak. No n, albo obejdę się bez (bardziej prawdopodobne), albo nowy zakup. Może ktoś będzie pozbywał się czegoś ze stajni firmowej,
 

komar  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mam pytanie do posiadaczy K3III. Chodzi o czyszczenie matrycy.
W starej K10D, z której czas jakiś temu przesiadłem się na K3III, jak była włączona funkcja czyszczenia matrycy, a lepiej chyba powiedzieć strząsania kurzu i paprochów z matrycy, to przy włączaniu aparatu, lub intencjonalnym uruchomieniu tej funkcji, dało się wyczuć i usłyszeć wyraźne drgania korpusu.
K3III tez ma niby tę funkcję, ale po jej uruchomieniu jakby nic się nie działo.
Pytanie jest następujące: czy to z moim korpusem jest coś nie tak, czy też działa to teraz o wiele subtelniej?
Pozdrawiam
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Zamiast mechaniki są ultradźwięki.
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
Da się usłyszeć :) ale działa subtelniej.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach