M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
O Samyangach wątek...
Wątek dla wszystkich miłośników Samyangów.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Pisałem w jednym z wątków o problemie przemieszczającego się ogniska punktu ostrości w S14/2.8
Wygląda to tak - ostrzę poczynając od najmniejszej odległości na punkt znajdujący się 2m ode mnie. I trafiam na podziałce 2m. jest ok. Teraz robię to samo, ale wyostrzam poczynając od nieskończoności. Bez zmiany odległości szkło łapie ostrość na 0,7m. Czy moja 14 jest uszkodzona czy wszystkie tak mają?

Acha - szkło mam po regulacji, czyli podziałka i nieskończonośc teoretycznie pokazują poprawnie. Większość 14 nalezy wyregulować we własnym zakresie, opuszczały fabrykę bez precyzyjnej regulacji.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wygląda na luz na przesuwanej grupie soczewek.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Z jednej strony byłoby to logiczne - ale - jeżeli jest luz to czy w takim razie nie byłoby tak ,że raz nie mogę ustawić ostrości dla minimalnej odległości, a innym razem dla nieskończoności? Nie umiem tego prościej ująć...chodzi o to, że jesli jest luz to dlaczego dotyczy tylko ogniskowania w środku, a skrajne wyostrza poprawnie?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Może na minimum i maksimum dochodzi do oporu?
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Coś jest na rzeczy. I gdybym widzial to rozebrane to umiałabym wyjaśnić. W moim odczuciu tak jak mam być nie powinno.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
A tak w ogóle to robiłem testy porównawcze z 35/1.8 ed Nikkora, kontra S35/1.4
Nikkor od pełnej dziury ostry. Samyang nieco gorszy od pełnej dziury. Ale... Ustawiłem aparat na statywie. Jeden wybrany punkt ostrości. I fotki testowe oraz ich bokeh dały odpowiedź. Nikkor na pełnej dziurze ma takie samo rozmycie jak Samyang na 2.5. na upartego można by do 2.8 porównac. A Samyang przy 2.8 Miażdży bezlitośnie Nikkora. Poza tym jego bokeh jest gładszy, nie ma nerwowości. Tyle w temacie porównania. Nikkor broni się tylko af.
Nie wiem czy mój wniosek jest poprawny, że nikkorowi 35/1.8ed bliżej do 2,5, ale efekty z Samyanga przy 2,5 są takie same jeśli chodzi o GO oraz krążek rozmycia.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Mam tego Samyang 14 / F 2.8 i obojętnie od której strony skali zaczynam ostrzenie zawsze trafia w to samo miejsce na skali.
Spróbuj potrząsnąć obiektywem czy coś nie jest luźne?
Jeśli masz takie objawy jak opisujesz to obiektyw nadaje się do serwisu...
Proclub autoryzowany serwis Samyang...

Co do Samyang 35 / F 1.4 to faktycznie świetne szkło lepsze od DA 35/ F 2.4 .
Moim zdaniem akceptowalna ostrość od F 2.0 , główna wada cebulowy bokeh...
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
14 nie ma żadnych luźnych elementów w środku. Muszę zobaczyć czy ma przekrzywioną oś optyczną. Jeśli nie to nie będę tego naprawiał. Jesli tak to wiadomo.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach