rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
foto napisał/a:
Ja z tego obiektywu byłem bardzo zadowolony. Z K-5IIs świetnie współpracował
A ja z dokładnie tym samym miałem problemy na KP z af na 20mm. Na 40 było w punkt. Mimo to bardzo się lubiliśmy...
 

AJ  Dołączył: 03 Paź 2013
Ja też go polubiłem, dlatego mam cierpliwość... do serwisu.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Wcześniej miałem go na K-5 i też żadnych problemów nie było. Z K-5IIs jak już pisałem oczywiście też nie. Bardzo lubiłem ten obiektyw. Gdyby Pentax wypuścił poprawioną 15Ltd. z lepszą ostrością na brzegach i Limiteda 50-200 to nie wiem czy kupowałbym K-1, ponieważ z K-5IIs są świetne zdjęcia. Poniżej link do zdjęć, które wykonałem tym obiektywem

https://www.flickr.com/ph...157665881523268
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Za foto, i z kupionego od foto obiektywu... U mnie 20-40 wyparło 35ltd.
https://www.flickr.com/ph.../tags/hdda2040/
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
rysiekll, Ja też planuję wymienić DA35 Ltd na 20-40, bo trzydziestek piątek u mnie dostatek (DA35 unlimited, DA 35 Limited i ostatnio Sigma Art 35/1.4), ale używki 20-40 nie mogę trafić. Niestety cena nowego obiektywu to ok. 4 tys. Potrzebowałem jasnego szkła do pomieszczeń i zdecydowałem się w pierwszej kolejności na Sigmę, ale chyba DA 20-40 nie odpuszczę - w ostateczności kupię nówkę i przerzucę się na kaszankę (kurde, dobra kaszanka u mnie po 34 zł :cry: ).
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
slwk2020 , kupuj bo to naprawdę fajne szkiełko :-D
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
foto, Właśnie kupiłem używkę 20-40 Ltd. Na jaki egzemplarz trafiłem okaże się, jak otrzymam przesyłkę. Na razie w kolejce do sprawdzenia jest moja nowa Sigma Art 35/1.4 (leży w plecaku i czeka aż się nią zajmę).
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
W połączeniu z K-5IIs to zgrany duet :->
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
da20-40 to bardzo fajne szkiełko, może nie najostrzejsze na świecie, ale dające śliczne kolorki i genialnie pracujące pod Słońce. Obecnie mam już 3 egzemplarz :mrgreen: Pierwszy, kilka lat temu, zaraz po zakupie wrócił do sklepu, bo AF trafiał gdzie chciał, drugi, kupiony używany miał BF/FF w zależności od ogniskowej i użytej przysłony, serwis nie dał rady go wyregulować. Trzeci, kupiony w SRS tuż przed brexitem w końcu był używalny, ale i tak serwis musiał się nad nim pochylić, bo na długim końcu miał silny FF. Po "kalibracji" i po ustawieniu u mnie w korpusie stałej korekcji na -3 w końcu trafia w punkt :lol:
 
Kameleon Super  Dołączył: 06 Mar 2021
I to jest piękne :mrgreen:
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Kameleon Super, niby co? Na trzy jeden sprawny?
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Rychu, zwróć proszę uwagę, że ten trzeci przed kalibracją sprawny wcale nie był, a i po kalibracji też tak nie do końca :mrgreen: Pentax rules! :evilsmile:

Ciekawe, jedyne szkła, które miałem, a z którymi nie było żadnych problemów, to te oznaczone da*. Reszta (nawet limitedy) wymagały mniejszej czy większej korekcji FF/BF. I to niezależnie od posiadanego korpusu.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
foto napisał/a:
W połączeniu z K-5IIs to zgrany duet :->

Mam nadzieję, że tak będzie. Dzisiaj odebrałem przesyłkę. Optyka, listki przysłony bez zarzutu, mechanicznie też. Napęd DC fajnie działa. Niestety wizualnie widać, że za swojego żywota swoje przeszedł i ma sporo lekkich otarć (o czym wiedziałem przed zakupem), ale za to ostrzy książkowo na pełnym zakresie ogniskowych i to jest dla mnie najważniejsze, bo obawiałem się podświadomie porażki, po niektórych wypowiedziach użytkowników. Jutro próba w plenerze i zobaczę co to szkło potrafi, chociaż u mnie w mieście klimatów górskiej jesieni jednak nie uświadczę (więc artystycznie nie będzie).
 
Kameleon Super  Dołączył: 06 Mar 2021
Artyzm to trzeba sobie wykreować.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
Kameleon Super napisał/a:
Artyzm to trzeba sobie wykreować.

Z pewnością artyzmem i skromnością długo jeszcze Tobie nie dorównam - pozdrawiam.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach