seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Aparat psuje karty...
Mam problem...
Mój KS-2 psuje karty SD.
Na kartach pojawiają się błędy zapisu - kart nie można odczytać ani zapisać. Zdarzyło się to Komuś? I co z tym zrobić?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jakie to karty?
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
A różnej wielkości i firmy. np 16 Gb Goodram'a itd. Nie ma zasady.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pentax podaje wykaz kart kompatybilnych ze swoimi aparatami. Wymieniają tylko karty SanDisk, Panasonic i chyba Toshiba. oprócz tego, jaka karta by nie była, trzeba ją formatować w aparacie.
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Dzięki za odpowiedzi.
Dzieje się tak niezależnie od rodzaju firmy i sposobu formatowania. Myślę, to to raczej kwestia błędów w czasie komunikacji aparatu z kartą i jest to sprawa styków w aparacie czyli kontaktu ze stykami w karcie.
Musiał bym oczyścić te blaszki -wie ktoś jak to zrobić by ich całkiem nie zepsuć?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie wiem ile by kosztowała wymiana slotu na kartę pamięci.
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Trochę dziwna sprawa bo przed chwilą karta, która kilka dni temu pokazywała błędy tak jak pisałem "brak możliwości zapisu" działała prawidłowo ale do momentu sformatowania w aparacie. P o formacie błędy się powtórzyły a ilość zdjęć do zapisu wyświetliło się 127 jpg dla 16 GB. Po zrobieniu zdjęcia dalej ten sam komunikat o braku "możliwości zapisu". Przy próbie formatowania na PC komunikat o niemożliwości zakończenia operacji. Ciekawe cz wgranie nowego softu by coś dało i jaki wgrać?
 

kwrom  Dołączył: 17 Lis 2009
seele napisał/a:
Ciekawe czy wgranie nowego softu by coś dało i jaki wgrać?
czy nie wgrywamy soft na kartę i instalujemy go z karty? Jak jest problem zapisu i odczytu karty to może być problem z instalacją oprogramowania i może "wysypać" istniejące oprogramowanie.
Serwis?
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
No trudno, zawsze coś może się... zepsuć.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Styki mogą być czyste ale mogą być zimne luty.
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Mogą, mogą choć dzieje się to losowo. Aparat ma 7 lat. Zastanawiam się co później...
Ale to inny temat.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach