gGrzegorz.W. Ch  Dołączył: 07 Sie 2012
GPS w K3III
ktos wie jak zsynchronizować K3II z telefonem , by mieć zapisaną pozycję GPS i ewentualnie jeszcze jakies bajery
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Polecam GPS Logger od BasicAirData - włączasz sobie zapis pozycji w aplikacji i potem eksportujesz ścieżkę w formacie GPX do dysku Google.
U mnie rozwiązało to problem zżerania baterii w GR3, innych aparatach itd. Niestety jest to dodatkowy krok.
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
GPS w K-3 II jest w korpusie i chyba jest możliwość zapisania trasy na karcie pamięci tak ze do tego nie trzeba synchronizować z telefonem
A co do GPS k-3 III to po wgraniu aplikacji Image Sync na telefon i po sparowaniu urządzeń przez bluethuoot aparat zapisuje w exifie zdjęcia współrzędne GPS tu nie da się zapisać trasy
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Logowanie tracka i geotagowanie fot to dwa zupełnie różne tematy. Połączenie w jednym urządzeniu to kiepski pomysł. W Ricohu WG-5 wyłączenie aparatu nie wyłącza GPSu, który cały czas bezsensownie loguje, zżerając baterię której potem braknie w krytycznym momencie. Do samego logowania rzeczywiście najlepszy jest zewnętrzny program na fonie który i tak zawsze ma się ze sobą. GPS Logger jest rzeczywiście użyteczny i prosty, trochę opcji konfiguracji, używam od dawna. GPX nie trzeba od razu exportować na GDrive, są programy które na podstawie czasów systemowych fona i fotki/aparatu wpisują geotagi do EXIFu. Natomiast dopiero GPS zintegrowany [K-1, K-3v2] lub O-GPS1/2 dają pełne możliwości współpracy.
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Tyle co wiem w Pentax-ie K-1 I K-3 II to jest włącznik i wyłącznik GPS
W K-3 III jest o tyle fajnie ze po połączeniu z komórką w Exifie zdjęć są zapisywane współrzędne i już nie trzeba się bawić z Logerami i mysle ze to dobre rozwiązanie do geotagowania.
Co do fotografii astro to już tylko gps w urządzeniu się nadaje albo o-gps choć w Pentaxkie K-3 III to trochę inaczej rozwiązali tu aparat sam odczytuje drogę gwiazd
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
adi24-78 napisał/a:
W K-3 III jest o tyle fajnie ze po połączeniu z komórką w Exifie zdjęć są zapisywane współrzędne i już nie trzeba się bawić z Logerami i mysle ze to dobre rozwiązanie do geotagowania.

Pod warunkiem że w fonie masz stale włączony i logujący GPS [tylko po co :?: ] oraz zegar w body jest ściśle zsynchronizowany z UTC.
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Co wiem to dużo ludzi ma włączone GPS w komórce
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
greentrek napisał/a:
W Ricohu WG-5 wyłączenie aparatu nie wyłącza GPSu, który cały czas bezsensownie loguje, zżerając baterię której potem braknie w krytycznym momencie

Tyle co wyczytałem z instrukcji Ricohu WG-5 to w Menu możesz wyłączyć GPS
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
adi24-78 napisał/a:
Co wiem to dużo ludzi ma włączone GPS w komórce

Tak, wiem, tylko po co :?: Żeby się nieustannie meldować do unkla Gugla? :evil:
adi24-78 napisał/a:
z instrukcji Ricohu WG-5 to w Menu możesz wyłączyć GPS

Eee, no co Ty... ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach