potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Ja spisuje swoje relację z wycieczek, głównie górskich na blogu , z racji iż forum górskie może przestać istnieć, a dwa, że sam mogę odejść z forum. Zdjęcia te ciut lepsze na flickra wrzucam. Tam mam też starsze albumy, bym widział, czy robię w fotografii postępy.
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Od pewnego czasu wrzucam różne zdjęcia na flickr Nie ma w tym jakiegoś ładu czy planu. Raczej przypadkowe pstryki z różnych miejsc. Najgorsze jest to, że nadal nie wiem jaka fotografia bardziej mnie pociąga więc nadal szukam i to jest chyba najfajniejsze w tej zabawie :-P
Mam też konta na 500px , 35photo.pro i gdzieś tam jeszcze ale te służą mi raczej jako miejsca do poszukiwania ciekawych kadrów i inspiracji 8-)
 
slava3  Dołączył: 20 Paź 2015
Ja publikuję na Flickr:

https://flickr.com/photos/150501825@N03/

IMHO to najlepsze miejsce do tego celu. Mnóstwo grup tematycznych - każde zdjęcie znajdzie tam dla siebie miejsce :-)
 

pe72  Dołączył: 12 Paź 2010
Mój instagram : https://www.instagram.com/pawel.chodzicki/ ... a w nim to co wypluł telefon...
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
To ja też Insta - https://www.instagram.com/dete_pl/
Takie tam "cukierkowe foto" jak mawia moja serdeczna przyjaciółka ;-)
90% telefon.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Mój flickr jest tu: https://www.flickr.com/photos/bbartlomiej/
ale coraz częściej myślę o założeniu instagrama, niestety smutna rzeczywistość jest taka, że inne platformy mają coraz mniej użytkowników. Jest coraz mniej interakcji z innymi fotografami, bo większość siedzi głównie na instagramie.
Do dziś zachodzę w głowę dlaczego, bo to nie jest platforma do znajdowania ani oglądania twórczości tylko do wpychania konsumentom reklam i "kontentu".
No ale jest klient, znajdzie się i fotograf.

 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
No akcje flickra dotyczące kont pro świadczą o tym, że cienko przędą. Kupiłem sobie rok pro, dzięki czemu mam backup wszystkiego, ale kto wie ile oni pociągną.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Rzekomo apel przyniósł skutek i już nie muszą dokładać do interesu. Wtopą było rozdawanie wcześniej tyle miejsca kontom darmowym. Obecnie konto pro nie ma zbyt wielu benefitów na kontem darmowym (reklam i tak nikt nie miał, bo ludzie używają adblocków). To nad tym muszą popracować, żeby ludziom chciało się przechodzić na pro. Apka mobilna też pozostawia wiele do życzenia.
Również pierwszy raz kupiłem pro po apelu założyciela, latami korzystałem, dam coś od siebie. Szkoda by było jakby flickr się zwinął.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Ja mam drugie podejście do Instagrama i drugi raz wątpliwości.
Pierwsze konto zwinąłem, bo nie spodobało mi się to, jak zacząłem używać tej platformy. Postanowiłem się skonkretyzować i zacząć od nowa. Użyć do konkretnego celu. A i tak nie mam co tam wrzucać...

No i ostatnio znowu zacząłem wywalać z obserwowanych nadmiarowe konta. Co chwile widzę te same zdjęcia przeklejane przez kolejne "magazyny" i tym podobne konta przeklejeniowe. Nawet jak coś poszukać próbuję nowego to ginę ciągle w gąszczu tego co już znam. A jak obserwuję więcej, żeby więcej świeżego materiału do mnie docierało to się tego robi za dużo i tracę chęć na przeglądanie. Z resztą jak się zastanowię to większość tylko "przewijam" a nie "oglądam". Mało co mnie zatrzymuje. I wszędzie kuszą golizną o-)
I można wpaść w ciąg lajkowy. Dostaje człowiek lajki to się czuje lepiej, ale widzi też jaki mechanizm tym kieruje. I się zaczyna wdrażanie jakiejś strategii, jak tagować, jak największą grupę docelową znaleźć, komu też lajkować, gdzie podsyłać. Bez sensu - patrz los pierwszego konta.

Oj chyba się jednak wypiszę.

W sumie to wolał bym coś poczytać około-fotograficznego z dodatkiem zdjęć. Miło wspominam Rudolfa i jego blog Zawsze Kwadrat. Ale to zamierzchłe czasy. Tak samo lubiłem czytać wpisy Iczka. Ale tam ostatni jest z Października i ogólnie od dawna głównie cisza.
Może ktoś, znający tych autorów jest w stanie polecić mi jeszcze kogoś? Bo nawet nie wiem jak się zabrać do szukania...
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Pytanie o aplikację mobilną Instagram - czy da się przeglądać zdjęcia na pełnym ekranie i powiększać tak jak jest to rozwiązane w flickr czy 500px, czyli 2xtouch? I gdzie jest tutaj exif?
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
A czy na Instagramie nie chodzi bardziej o lajki niż exif? Kogo tam exif obchodzi... (na I lub F) ;-)
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Właśnie takie mam wrażenie :-/ Dlatego jak na razie ta apka zupełnie do mnie nie trafia.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Wszędzie chodzi o lajki i polubienia i chyba wszyscy wiedzą na czym to polega ;)
Bardzo trudno znaleźć coś ciekawego, blogi, strony, w polskojęzycznym internecie, szukanie igły w stogu siana.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
kerad napisał/a:
Pytanie o aplikację mobilną Instagram - czy da się przeglądać zdjęcia na pełnym ekranie i powiększać tak jak jest to rozwiązane w flickr czy 500px, czyli 2xtouch? I gdzie jest tutaj exif?

Exifów brak. Wrzucanie zdjęć z komputera utrudnione. To jednak social media a nie platforma fotograficzna.
Powiększyć można przytrzymując palcem, powiększa się do szerokości ekranu. Albo dotknąć i wchodzi w zdjęcie z opisem itp. Aplikacja działa tylko w pionie.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Pękłem i założyłem Instagrama: https://www.instagram.com...nej.pietruszki/
Romansuję też z vero.co: https://vero.co/bartekkrawczyk
Na Vero oczywiście mniej ludzi, ale wydaje się być bardziej nastawione na fotografów - większa rozdzielczość, normalne przybliżenie zdjęcia. Pewnie zaraz zdechnie.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Odgrzebałem ten wątek, bo nie znalazłem lepszego – a bardzo mnie interesuje, czy macie jakieś ulubione profile Pentaksiarzy na instagramie, które możemy sobie polecać.

Ja przeszperałem, kogo obecnie obserwuję, mogę się podzielić:

@kamil.leczkowski.photo – głównie kadry Warszawy, malownicze i kolorowe, używa Pentax KP
@piotr_zagzil_photography – piękne nocne zdjęcia, krajobrazy i natura z K-1, także szeroki kąt
@michal_sosnicki_foto –Ambasador Premium Pentax, krajobrazy, wschody i zachody
@sobczakmaciek – czarnobiała, ultraszerokokątna architektura miast, K-1
@charles.abescat.photography – minimalistyczne, bardzo wysublimowane, w tym sporo czarnobiałych, robione K-1
@ned_bunnell– wieloletni dyrektor Pentax w USA, u niego jest zawsze dużo info o nowościach, sporo Ricohów i jakieś fajne konfiguracje sprzętu (limitowane edycje)
@_snappiness_ znany z YouTube'a, miłośnik i recenzent starych aparatów i entuzjasta Pentaksów
@pavan_tavrekere – sporo świetnej makrofotografii, użytkownik K-1
@renefisher_photography – zwięrzęta, z super teleobiektywowymi konfiguracjami i świetnymi przybliżeniami, ambasadorka marki, już wiele razy polecałem

Poproszę o więcej, poedytuję tu linki niebawem :-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Użytkuję 500px i Flickr. Nigdy nie segregowałem wykonawców że wzgl na sprzęt. Obserwyje ludzi robiących dobre foty, nawet telefonem. Niekiedy sprawdzam, jeśli można, typ obiektywu. Na Insta jeszcze mnie nie było i prawdopodobnie nie będzie, za stary jestem :-D
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
rychu, u mnie podobnie.
Średnio mnie interesuje kto czym robi, czasem - jak się da - zerknę z ciekawości. Mam instagrama głównie dlatego, że znajomi i rodzina, którym chce pokazywać swoje prace, tylko tego używają.
Vero zdechło i nawet fotografowie, którzy ten rok temu tam przeskakiwali, przestali o nim w ogóle mówić.

Flickr ma teraz dobrą 20% promkę - rozważa ktoś :lol:

Z profili, które podał Samp, zaciekawił mnie @ned_bunnel - fajowe sprzęty.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Insta jest właśnie dobry pod tym względem, że można obserwować sprzęty po hashtagach (choć niestety nie jest to pbase i widzimy 1080x1080px).

@temumisiu_ – tu na przykład trafiłem na właściciela nowego PENTAX-D FA 21mm f/2.4ED HD Limited DC WR, a nie ma zbyt dużo przykładów z tego szkiełka. Czasem followuję właśnie hashtagi, gdy interesuje mnie konkretny obiektyw.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Na flikru jeżeli nie jest to konkretna grupa użytkowników, a toś otaguje zdjęcie odpowiednio do sprzętu, to też łatwo wyszukać.
bbartlomiej napisał/a:
Flickr ma teraz dobrą 20% promkę -

Rozważałem, ale czy mi jest potrzebne konto PRO ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach