mh2012  Dołączył: 05 Wrz 2012
Po zrobieniu zdjęcia mija ok. pół sekundy do pokazania efektu na ekraniku.

A jak włączam podgląd zdjęcia przyciskiem z tyłu to praktycznie nie ma żadnego opóźnienia.
Milisekund nie liczę bo są "za szybkie".

Mnie to nie irytuje.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
mh2012, pomiędzy 1/2, a 3-4 sekundami jest różnica. Muszę sprawdzić inną kartę. Tylko trzeba będzie ją najpierw kupić 😕
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Być może masz włączone ulepszacze/efekty specjalne dla obrazka, stąd opóźnienie w podglądzie.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
W trybie RAW trudno o jakieś ulepszacze. Ustawienia identyczne co w K3II, w którym obraz podglądu z histogramem jest w momencie. Ta sama karta.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
rychu napisał/a:
W trybie RAW trudno o jakieś ulepszacze.

Korekta obiektywu? Kiedyś ktoś narzekał, że opóźnia zapis.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Dziękuję. Sprawdzę wszystko jeszcze raz. Jak do mnie wróci. Córa zapisała się na kurs Nikona.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Te korekty (dystorsji, winiety) są stosowane do podglądowego JPEGa zaszytego w RAWie, więc jak najbardziej wpływają na czas zapisu i wyświetlenia podglądu tego ostatniego. Sprawdzone w praktyce na K-5II.
 

lukaszszcz  Dołączył: 03 Paź 2014
Jak kiedyś kupiłem extremeIII 32GB i ostatnio coś mi świrowala więc kupiłem nową z odczytem do 90, prawie 3x lepsza. Zapis też gwarantowany dużo wyższy.

Okazało się że stara działa a problem był z czytnikiem na pc. Więc teraz mam dwie

Meritum. Ja nie korzystam z podglądu ale podczas zapisu gdy dioda świeci to nie zauważyłem różnicy w przypadku obu kart. Szału nie ma, F1 to nie jest więc chwilę trzeba poczekać.

Ps, obie markowe. Jak nie zapomnę to napiszę jak wrócę do domu.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
bakulik napisał/a:
korekty (dystorsji, winiety) są stosowane do podglądowego JPEGa zaszytego w RAWie

Coś w tym jest, bo przy F50 1,7 jest dużo szybciej niż DA12-24.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Powylaczalem wszystko co się dało i .... i nic. Opóźnienie podglądu staje się irytujące. Żeby tego było mało, podwójnie klapie lustrem. W momencie wyzwalania migawki tak jakby miał wykonać dwa zdjęcia z przesunięciem milisekund owym. Albo po zrobieniu zdjęcia, po kilkunastu sekundach sam tak od siebie.
Chyba pojedzie na wycieczkę do stolycy :roll:
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
rychu, a może aktualizacja firmware i reset do ustawień fabrycznych po.... Nie zaszkodzi
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
rychu napisał/a:
podwójnie klapie lustrem

Piszesz o normalnym trybie fotografowania, czy Live View? W tym drugim to normalne.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
pszczołowaty, tak zrobię. Wgram ponownie, bo ma "najnowszy".
Enzo, Wiem, że w LV podnosi lustro, ale to nie to.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
rychu, ale to jest tak ze jak masz LV to lustro jest z natury podniesione. Ale w przypadku robienia zdjecia aparat klepie lustrem w dol. Tylko po to aby robiac zdjecie je podniesc i opuscic. Na koniec znowu podnoszac wracajac do LV.
Tak to wyglada i brzmi w moim K70. Dlatego nie lubie LV :-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Rivelv, też nie lubię, dlatego bardzo sporadycznie używam.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Czy mógłby ktoś zajrzeć głębiej w EXIF i sprawdzić zarejestrowane napięcie baterii? U mnie pokazuje zakres 7,1..7,4V i chciałbym porównać z jakimś innym egzemplarzem.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Ja nie widzę u siebie w exif napięcia.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Standardowy podgląd tego nie ujawnia, trzeba użyć mocniejszych środków software'owych. Może mi podrzucisz jakiś DNG?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ryszard, w K-5IIs "metadata2go.com" pokazuje od 6,36 V do 6,86V.
Natomiast w K-1 jest to : 6,97V i 7,17V. Jak użyłeś świeżo naładowanego akumulatora to może być jak piszesz.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
powalos, dzięki. Ciekawe, co pokaże na moich plikach, ciekawe... :-)

Dodano:
Wyniki Twojego narzędzia online, powalos, zbieżne z exiftool'em. Interesujące, że K20D przy podobnej baterii pokazuje wartości 7,9..8,3V. Trzeba będzie sięgnąć po woltomierz.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach