Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
TTArtisan dla DSLR...
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Markus, Ty masz sny. Po co Ci TTA? masz na rynku świetne Samyangi i rewelacyjne Irixy.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Od przybytku głowa nie boli ;-)
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Ja mam na chwilę obecną 4 ttarty na apsc. Brakuje mi 7,5 fish który jest genialny.
I oprócz 17,która jest szkłem kreatywnym i od 5,6 bardzo ostrym, to reszte można określić jako szkła bardzo dobre, a 50/1.2 jako wybitne. 35 też jest świetna i malutka. 23 z kolei jest bardzo ostra, ale do f4,5 brzeg skrajny, ale skrajuszek słaby. A tak od pełnej dziury ostra.
I jeśli bym Wam zrobił zdjęcie z 35 ttarta i 35 Samyanga przy 1.4 to lekko byście się zdziwili co potrafi to malenstwo.
Szkła generują obrazek często "3d". Nawet nikkory tego nie potrafią.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
M.K, ale nie są kultowe i limited :-P
An tak na poważnie, często oglądam foty wykonane ww. szkłami i robią wrażenie i wierzę Ci, że są bardzo dobre.
Tylko jak to się ma do Pentax K-mount?
Jestem ciekaw, jak długo wytrzyma Samyang i Irix.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Wiesz niektóre szkła czasami muszę rozebrać. Np Samyangi - nie wiem czy wszystkie, ale na pewno 24 i 35 są zbudowane średnio. Jak trzymasz w ręce to wrażenie jest pozytywne. Zaś w środku grupy soczewek poruszają się w plastikowych koszach. Kosze mają po dwie wypustki. Potrafią się złamać lub wyrobić zwłaszcza gdy są intensywne używane pod video. Efekt jest taki, że po ustawieniu ostrości i ruchu obiektywem tracisz ostrość. Można to naprawić, ale to trochę śmieszne, że tak spaprali konstrukcje w pierwszej wersji.
W środku ttarty nie wiem jeszcze jakie są. :) Irixa jeszcze żadnego w ręce nie miałem. Więc tutaj się nie wypowiem.
Pewnie tak długo będą je robić pod mocowanie k aż przestanie się to opłacać. Bo w pewnym momencie przestanie. Zakładanie, że Pentax ma być firma niszową dobrze nie wróży całemu systemowi.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
rychu napisał/a:
Jestem ciekaw, jak długo wytrzyma Samyang i Irix


Krócej niż bagnet K ;-)

Pytanie jak długo wytrzyma bagnet K. Oby przetrzymał Ricoha ...

Choć imho uporczywe trzymanie się bagnetu spowodowało aktualną sytuację.
Trzeba było zrobić miniK dla bezlustrowców z otwartą specyfikacją i zaprosić inne firmy.
No ale to lata temu.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
opiszon napisał/a:

Choć imho uporczywe trzymanie się bagnetu spowodowało aktualną sytuację.
Trzeba było zrobić miniK dla bezlustrowców z otwartą specyfikacją i zaprosić inne firmy.
No ale to lata temu.


A to jest częściowo wina użytkowników, którzy jako plus zachwycali się wsteczną kompatybilnością szklarni. Zarażeni ową wspaniała scheda pomyslodawcy bezluster w Pentaxie popełnili najgorszy błąd.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Jak chcesz zrobić dobrze użytkownikom obiektywów których już nie sprzedasz...

A wystarczyłaby odpowiednia przejściówka.
Problemem jest niestety nieszczęsna mechanika bagnetu (śrubokręt).
Wsteczną kompatybilność nie pomaga w unowocześnianiu.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
opiszon napisał/a:
Pytanie jak długo wytrzyma bagnet K. Oby przetrzymał Ricoha ...
Choć imho uporczywe trzymanie się bagnetu spowodowało aktualną sytuację.
Trzeba było zrobić miniK dla bezlustrowców z otwartą specyfikacją i zaprosić inne firmy.

Ale przecież K zawsze był otwarty, za analogów był jedynym chyba bagnetem stosowanym przez wiele, zapomnianych już, firm trzecich [Chinon, Revue, Porst, etc.] czy samego Ricoha.
A zastanawiam się po co to całe bicie piany pt. "MILC = zmiana bagnetu" :?: K-01 poległ nie przez wadliwy bagnet tylko był ergonomicznym potworkiem o wątpliwej urodzie. Wszyscy producenci nie dość że chcieli zaoszczędzić na koszcie lusterek i całej mechaniki precyzyjnej, to jeszcze postanowili sprzedać całkiem sporo nowych szkieł z krótszym rejestrem. W efekcie wyszły problemy z telecentrycznością, koszmarne winiety i dystorsje - wszystko korygowane przez soft puszki, ale nie bezstratnie! I pytanie za pińcet - jakie znaczenie ma odchudzenie puszki o 2-3cm komory lustra, skoro rozmiary samych szkieł urosły absurdalnie, standard potrafi ważyć kilogram?
K może być tak samo dobrym bagnetem dla SLR jak i MILC, kwestia dołożenia dodatkowych styków, a to już robiono wielokrotnie. Sam rozmiar bagnetu jest wystarczający dla f1,2 a więcej naprawdę nie potrzeba [w przeciwieństwie do wąskiego F i Nikon rzeczywiście nie miał wyjścia]. Natomiast przejście z EF na R jest typowym ciągnięciem kasy.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Miałem k-01. Był ekscentryczny. I to też jest problem Pentaxa. Pokazywanie czegoś dla samego pokazania. Dzisiaj chcieliby być systemem niszowym. Ale dla kogo?
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
M.K napisał/a:

Szkła generują obrazek często "3d". Nawet nikkory tego nie potrafią.


Można gdzieś zobaczyć takie zdjęcia?
To co oglądam na Flickrze raczej mnie nie przekonuje, ale zdaje sobie sprawę że wybór jest tam mocno przypadkowy.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
17mm


35mm


50mm




 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Przepis na bezlustro Pentaxa jest prosty.
Bierzemy Ricoh GR wywalamy obiektyw i dodajemy nowe mocowanie bezlusterkowe z krótkim rejestrem ;-)
Następnie do tego tworzymy przejściówkę na PK i mamy system z mnóstwem obiektywów oraz jakieś małe bezlusterkowe szkło na początek które może być używane przez tych co nie posiadają żadnych szkieł Pentaxa...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Kto to kupi?
Oraz kto zainwestuje hajs w R&D.

Pociągi już dawno odjechały z tej stacji, a podróznych już nie tylu co jeszcze 10 lat temu żeby robić nowe połączenie. Szczególnie że mówimy tu o Kolejach Lubuskich a nie InterCity ;-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Alternatywnie zostawiamy to co jest i tworzymy serię tanich plastikowych szkieł opartych o konstrukcje z przed 30 lat i serię A Pentaxa tylko , że z AF.
DA 24, DA 28, DA 35, DA 50 ,DA 85, DA 135 , DA 35-105 itp.
Warunek jest jeden muszą być to najtańsze amatorskie szkła o tych ogniskowych z AF.

Szkła po 5-6K nie przyciągną nigdy nowych użytkowników do systemu a ta linia jest tylko rozwijana co jest kompletnym nonsensem...
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
opiszon napisał/a:
Pociągi już dawno odjechały z tej stacji, a podróznych już nie tylu co jeszcze 10 lat temu żeby robić nowe połączenie. Szczególnie że mówimy tu o Kolejach Lubuskich a nie InterCity ;-)

Masz na myśli to?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lubuska_Kolej_Regionalna
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
11mm F2.8 Fisheye Multi mount $191.00 + 50mm f2.0 Multi mounts $64.00 + APS-C 25mm F2 $51.00

Use quote: TTAtwelve at checkout, or click the link below to automatically apply the discount to your order.

Requires minimum purchase of $300.00

No i niech mi ktoś znajdzie taką promocję dla Pentaxa? ;-)

Także kluczową kwestią wydaje się istnienie jakiegoś bezlusterkowego bagnetu w systemie Pentaxa aby na start otrzymać dostęp do dziesiątek modeli manualnych szkieł...Oczywiście obiektywy z AF są jeszcze lepszą opcją i takie ciągle powstają głównie dla mocowania Sony i Fuji. Dlatego następuje ciągły odpływ użytkowników których czekanie na premiery szkieł Pentaxa po kilka lat a potem informacja o cenie 2000$ skutecznie zniechęca do pozostawania w systemie.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Kytutr, bardzo dobra analogia :-P
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Markus napisał/a:
zostawiamy to co jest i tworzymy

To zostawcie i stwórzcie. Trzymam kciuki!
Markus napisał/a:
Warunek jest jeden muszą być to najtańsze amatorskie szkła o tych ogniskowych z AF.

Jeszcze powinieneś określić co znaczy "najtańsze" i "amatorskie". Potem to już z górki.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach