Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
opiszon napisał/a:
PentaRico

Sprzedają produkty Nikona i Tamrona za nieraz dwukrotnie wyższą cenę. To się nie może nie udać.
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
M.K napisał/a:
powalos, dobrze widzisz. Moja 17 ma jedną lub więcej soczewek w środku luźnych - choć nic się nie telepie w środku.
Teraz nieostrości mam po lewej stronie - więc się przemieściły. Od początku tak miał. Ale nie miałem nic szerokiego na wakacje więc zasygnalizowałem sprzedawcy, że tak jest i że odeślę go na gwarancję. Niech go Chińczyki wezmą na osobną linię i wyjustują i skręcą porządnie.


Dobrze wiedzieć że nie tylko fabryki słoików dla pentaksa mają problem z jakością i powtarzalnością montażu :-) .
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Enzo napisał/a:
Sprzedają produkty Nikona
Co takiego? Które to?
radek_m napisał/a:
Dobrze wiedzieć że nie tylko fabryki słoików dla pentaksa mają problem
Schadenfreude :evilsmile:
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
radek_m, bardzo ładna reakcja sprzedawcy - chcą wymienić na nowy. Inna sprawa, że w dniu gdy przyjechał napisałem o wadzie. Dzisiaj wysyłam.
A tak w ogóle to projekt wizualny skroili od voigtlandera (Heliar 50/3,5)
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Enzo, nikon też tak zrobił. I też cenę razy dwa policzyli za napisy.
https://www.cameralabs.co...mm-f2-8-review/
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
50 / F 0.95 za ok 220 $ czyli tyle co moduł opgs2 Pentaxa , czemu do Pentaxa nikt nie robi takich szkieł? ;-)
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Markus napisał/a:
No to jest fajna zabawka za 500 plus.. Szkoda , że Pentax nie ma bezlustra z mocowaniem pozwalającym na podpinanie tanich chińczyków...Nawet żeby użyć obiektyw Pentaxa to i tak trzeba kupić bezlustro innej firmy co jest moim zdaniem strzałem we własne kolano.
Nie ma co marudzić - z 500 minus kupisz jakiegoś starego NEXa i podepniesz co chcesz (prawie). A że Sony, nie Pentax? Nie Twoja strata...
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
M.K napisał/a:
radek_m, bardzo ładna reakcja sprzedawcy - chcą wymienić na nowy. Inna sprawa, że w dniu gdy przyjechał napisałem o wadzie. Dzisiaj wysyłam.
A tak w ogóle to projekt wizualny skroili od voigtlandera (Heliar 50/3,5)



Miło z ich strony. Aby drugi był dobrym egzemplarzem.

Ja 16-85 rok temu nie mogłem wymienić (sklep nie miał kolejnej sztuki). Niedziałającą przysłonę naprawiałem w serwisie na gwarancji. Potrzebowałem expres, i na szczęście mam blisko, odpadł więc czas przesyłek, a pan się sprężył i mogłem go zabrać na urlop.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
radek_m, oby. Myśle, że sprawdzą przed wysyłką.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Tymczasem Sigma zapowiedziała wypuszczenie optyki pod bagnet Z w przyszłym roku. W pierwszej kolejności mają wpaść m.in. 30/1,4 i 18-50/2,8.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Enzo, sądząc po tym co widzę na grupach (będąc jednak bardziej obserwatorem) to użytkownicy Zetek bardzo się ucieszą. Sigmy cieszą się dużą estymą u nikoniarzy.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
rysiekll, estyma? Nie znam człowieka. Sam czekam na 18-50/2,8, bo to szkło w połączeniu z APS-C powinno być zestawem idealnym. Miałem w Pentaksie 30/1,4 DC i również miło wspominam.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Jakiś czas temu Michu mnie namówił na zakup Z DX 24/1,7. Plastik-fantastik, tani, lekki, mały i na dodatek z dobrym światłem. Okrutnie poprawny - ostry od pełnej dziurki, winietuje do ok. F2,8. Bardzo fajnie się spina z Z50.





 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
Enzo napisał/a:
Sam czekam na 18-50/2,8, bo to szkło w połączeniu z APS-C powinno być zestawem idealnym.
W pentax-ie jest 16-50/2.8 ;) po co czekać? :evilsmile:
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
incosgnitos napisał/a:
W pentax-ie jest 16-50/2.8 ;) po co czekać?

To ciekawy temat, bo będąc w systemie nigdy mi przez myśl nie przeszło by go zakupić. Był stanowczo zbyt wolny do rzeczy które robiłem, że o awaryjności wpisanej w DNA nie wspomnę.
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
Enzo napisał/a:
Był stanowczo zbyt wolny do rzeczy które robiłem, że o awaryjności wpisanej w DNA nie wspomnę.
Jest nowa wersja ;) delikatnie szybsza się wydaje od starej gwiazdki ;)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
incosgnitos napisał/a:
Jest nowa wersja ;) delikatnie szybsza się wydaje od starej gwiazdki ;)
Ale do tego, co Jejco robi może mieć znaczenie także wielkość danego szkła i jego masa. Że o cenie nie wspomnę. Bo różnicą w bagnecie nie ma się co przejmować...
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Bydgoszczanin czasem miewa rację. Lekkość bezlustra i szkła (przynajmniej w APS-C) to jest istotny czynnik uprzyjemniający pracę. Z dziwactw lustrzankowych - w Z50 na początku odruchowo domykałem lekko obiektyw żeby wyeliminować błąd trafienia na 1,7.
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
Michu napisał/a:
wielkość danego szkła i jego masa. Że o cenie nie wspomnę
Z tym polemizować się nie da... co najwyżej z ceną ;) można upolować w rozsądniejszej niż sklepowa.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Sirui wypuścił trzy szkiełka af 1.2 dla apsc z mocowaniem z w cenie 1250 pre, a normalnie 1500zl szt.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach