rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Rozpatrywałem tego Philipsa i równorzędnego BenQ chyba PD2705U. Dobrą ich stroną jest matryca, ale cała reszta to badziewie (z wielu opinii w necie). Bardzo dużo krytycznych uwag odnośnie montażu, jakości obudowy, podstawy, łączy i przede wszystkim oprogramowania i możliwości regulacji, a także nieakceptowalny serwis.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Swego czasu nabyłem poleasingowego EIZO z wypracowanymi 600. godzinami. Pracuje nadal idealnie a ma w tej chwili coś ok. 16 000 godzin.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ale zdajecie sobie sprawę że to raczej dowody anegdotyczne.
Standardowy monitor poleasingowy będzie miał jakieś 10000h wyświeconych.
A patrząc na mojego poprzedniego pracodawcę to monitory są zajeżdzane do śmierci technologicznej.

Takie niskie przebiegi to złote strzały z jakichś firm co upadły.
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
rychu napisał/a:
Po wnikliwej analizie polecanych modeli, rynku, portfela oraz licznych opinii, wpadł mi do koszyka zamówień ASUS ProArt PA279CV. Dość już wgapiania się w monitorek laptopa. Dzisiaj rozpakuję i może pierwszy raz w życiu obejrzę prawdziwe oblicze własnej tfurczości.


I jakie masz wrażenia z używania tego monitora?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
PiotrK., jak se poużywam, to napiszę. Na razie został rozpakowany i uruchomiony.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Ijon napisał/a:
RPM napisał/a:
poleasingowy, 3 latek, z licznikową ilością godzin około 300. Za jakieś 30% wartości nowego.
Gdzie takie można kupić?


allegro://atyla_pl ale teraz nie ma tego modelu.
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
IMHO 3840x2160 przy 28" to zbyt dużo.

Jak dla mnie granica to właśnie 32". Mam w pracy 27" z mniejszą i jest "łatwiej", choć najwygodniej było na starej Iiyamie z 1920x1200 przy 27".
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Czemu za dużo?
Ustawiasz skalowanie interfejsu i gra muzyka a korzystasz z zalet 4K (ostry tekst)
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
skaarj napisał/a:
IMHO 3840x2160 przy 28" to zbyt dużo.

Tyle to chyba w sam raz na telewizor. Na monitor to mało, acz ujdzie mz.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Za dużo, czy za mało. Nie rozumiem. Dla mnie najważniejsze jest, że oglądam zdjęcie w formacie A3 i mieszczą się wszystkie narzędzia. Może czcionka niewielka, za to żyleta. Niekiedy przy laptopie potrzebuję okularów, tutaj nie. Nie gram, nie oglądam filmów, monitor służy jak na razie rewelacyjnie do celów, dla których go zakupiłem.

Mam pytanie: jak działa funkcja hub monitora dla USB. Ma 4 wejścia w standardzie 3.1 ale komputer nie widzi podłączanego zewnętrznego dysku.
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Gópie pytanie: A podłączyłeś USB monitora do komputera?
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
skaarj napisał/a:
IMHO 3840x2160 przy 28" to zbyt dużo.
Wincyj pikseluw, wincyj! Ja już nie chcę powrotu do FullHD przy rozmiarach ekranów większych niż w smartfonie. Akurat w domu pracuję na laptopie z ekranem 4K + dodatkowy monitor FullHD (24 cale). Różnicę widać bardzo boleśnie.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Kerebron napisał/a:
A podłączyłeś USB monitora do komputera?

A widzisz :-D
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Mój sweet spot to 27" przy 1440p. Nie trzeba skalować interfejsu, a więcej widać. Ze skalowaniem jest ten problem, że OK, tekst masz gładszy, ale wcale więcej Ci się na ekranie nie mieści. Do tego nie każda aplikacja i strona przy skalowaniu interfejsu wyświetla się poprawnie.
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
kytutr pracuję codziennie na 27" + 24" w pionie, widzę też w domu co oznacza 3840 :lol:
To nie jest tak do końca, że wincyj piseluf to zawsze lepi. Na nic Tobie piksele jak musisz skalować tekst, a oglądanie zdjęć z dokładnością do piksela też nie ma sensu w normalnej pracy - na wydruku i tak tego nie zobaczysz :mrgreen:

Jak ktoś ma nadwzroczość to proszę bardzo, ale nie wyobrażam sobie 3840x2560 na czymkolwiek mniejszym niż 32". To i tak jest już lekka masakra ;)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
skaarj napisał/a:
nie wyobrażam sobie 3840x2560 na czymkolwiek mniejszym niż 32"
Chyba się zgodzę. Na "pracowym kompie" mam 2560x1440 rozpięte na 24 calach. Wydaje się optymalne w kwestii ppi. A przy okazji RAWy z *ist DS oglądam prawie w naturalnej wielkości :mrgreen:
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
2560x1440 na 32" i żadnego skalowania - w sam raz. Czcionki wyraźne, obszar roboczy wystarczy, obsługa z odległości 80-90cm. Trzymam się Iiyamy od wielu lat.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach