Jaro_Sz  Dołączył: 08 Lis 2022
Cześć wszystkim.
Jestem na forum już kilka tygodni więc czas się przywitać.
Nazywam się Jarek i od miesiąca jestem dumnym posiadaczem Pentaxa KP w srebrnej wersji kolorystycznej.
Jest to moja pierwsza lustrzanka. Do tej pory zdjęcia robiłem tylko smartfonem a za dzieciaka jakimś starym zenitem ojca. Później był jakiś automat i ostatecznie dwa kompakty cyfrowe Panasonica i Olympusa.

Dlaczego pentax jako pierwszy wybór? Gdy wszyscy w internecie wieszczą upadek marki. Cóż jakieś 8 lat temu chciałem kupić super aparat dla amatora i w oko wpadł mi Pentax K-01. Strasznie mi się spodobał, w szczególności żółta wersja kolorystyczna z obiektywem 40mm 2.8 XS. Już miałem nawet wójka w USA namawiać by mi wysłał (kosztował tam jakieś 1400 zł bez podatków i cła - sporo taniej niż u nas). Niestety jak to bywa życie zweryfikowały moje plany (studia zaoczne i dojazdy do innego miasta). Minęło sporo lat a ja zapomniałem o aparatach.
W tym roku urodził mi się pierwszy dzieciaczek - Marysia. Pomyślqlem, że to super okazja do powrotu do dawnych planów i zakupu aparatu. I tu pojawił się ZONK, pentax nie ma w ofercie K-01 ani jego następców. Szybkie szperanie w internecie i okazało się że Sony też już nie produkuje NEXa.
Zastanawilem się co kupić, Canona, Fuji, Nikona Olympusa? Oglądałem trochę testów i w zasadzie Canon i Fuji podobały mi się ale cena tych fajnych modeli całkowicie poza moim założonym budżetem. Do Olka byłem nastawiony negatywnie po przygodzie ze starym kompaktem.
Po rozterkach związanych z wyborem aparatu byłem już zdecydowany na K70 od Pentaxa - mieścił się w budżecie ale w miedzy czasie trafiła się okazja i w podobnej cenie dorwałem używanego KP z 160 klatkami przebiegu. Długo się nie wąchając kupiłem go.
Jako pierwszy obiektyw wpadł mi w ręce za śmieszne 140 zł 28-80 FA SMC f3.5-5.6. I niestety byłem załamany. Jakość zdjęć tragiczna. W pomieszczeniach obiektyw mydlił i słabo sobie radził z ostrością. Oczywiście występowały błędy początkującego amatora fotografii oraz przede wszystkim brak światła. Lampa ratowała zdjęcia ale smartfon przecież jej nie potrzebuje. Akurat w okresie zakupu słaba pogoda cały czas zachmurzenie i szaruga na zewnątrz. Zdążył się jeden dzień, gdy słońce się przebijało zza chmur i tu było widać poprawę.
W między czasie zacząłem szukać lepszego obiektywu i dorwałem Sigmę 18-50 f2.8. Trochę ryzykowałem - zakup przez OLX ale obiektyw jest SUPER. Od razu widać różnicę w jakości zdjęć. W ostatnich dniach podłączałem ten znienawidzony obiektyw od Pentaxa i słońce dużo zmienia, nagle zdjęcia jakoś w tym słabym obiektywie wyglądają lepiej.
Teraz pozostała mi tylko nauka fotografowania. Marysia ma 2 miesiące więc jest djeszcze dużo czasu.
Tydzień temu kupiłem jeszcze Sigme 70-300 APO DG by postrzelać w ptaszki.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i mam nadzieję że zagościłem tu na długo, a Pentax odrośnie w siłę.

Poluje jeszcze na 2 obiektywy w dobrej cenie:
1) limited 40mm f2.8 koniecznie srebrny
2) 18-135 WR na spacery i jakieś wycieczki.

Trochę się rozpisałem.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Witam i gratuluję zakupu.
Jaro_Sz napisał/a:
18-135 WR na spacery i jakieś wycieczki

Lepszy jest 16-85.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Jaro_Sz, witej nieszczęsny, niech Ci wiele radości Twój wybór przyniesie.
 

Lightcatcher  Dołączył: 17 Cze 2023
Witam wszystkich forumowiczów, jestem Mariusz (Lightcatcher). Dzięki Cezaremu trafiłęm na zlot w Cisnej i na to szacowne forum.
Użytkownik systemu od czasu pojawienia się K10. Wcześniej różne inne urządzenia (Smena, Zenit, PentaconSix, Olympus...).
Aktualnie K-1 plus trochę szkiełek..
Pozdrawiam serdecznie
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
Lightcatcher napisał/a:
Dzięki Cezaremu trafiłęm na zlot w Cisnej

Było to trochę nierozważne z jego strony zabierać "świeżaka" wprost do gniazda szerszeni ale mam nadzieję, że Cię zbytnio nie zniechęciliśmy :mrgreen:
Witaj w domu, rozgość się i czuj się dobrze :-B :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Witaj w naszym gronie i baw się dobrze. Nie zapomnij podrapać za uszami swoich piesków.
 

Lightcatcher  Dołączył: 17 Cze 2023
DeTe napisał/a:
Lightcatcher napisał/a:
Dzięki Cezaremu trafiłęm na zlot w Cisnej

Było to trochę nierozważne z jego strony zabierać "świeżaka" wprost do gniazda szerszeni ale mam nadzieję, że Cię zbytnio nie zniechęciliśmy :mrgreen:
Witaj w domu, rozgość się i czuj się dobrze :-B :-)


Było bardzo sympatycznie, szkoda tylko że nie mogłem degustować..;)

plwk napisał/a:
Witaj w naszym gronie i baw się dobrze. Nie zapomnij podrapać za uszami swoich piesków.


Drapię je średnio raz na 15 minut ;)
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Lightcatcher napisał/a:
Dzięki Cezaremu trafiłęm na zlot w Cisnej i na to szacowne forum.
Jak ja lubię takie zbiegi okoliczności 😁
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
To było dobre - dzwoni do mnie Iza z telefonu Zdano z informacją, że Greentrek znalazł w lesie całkiem dobrego Pentsksiarza :mrgreen:

Miło było Cię usłyszeć Lightcatcher. Tylko nie daj się zwieść - oni wszyscy nie są całkiem normalni :evilsmile:

Chociaż Ty chyba też się dobrze wpisujesz w stereotyp, skoro od czasów K10 nadal używasz Pentaksa i świat nie zdołał Cię przekonać, że jest to sprzęt nieużywalny, bo zaczyna się na P, a nie od innej litery alfabetu :-B
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Ze mną było podobnie. :-D Też miałem K-10 i kiedyś na kolejowej imprezie w Suchej Beskidzkiej spotkałem Ijona. Namówił mnie i fajnie jest.
Baw się dobrze Lightcatcher
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
tref napisał/a:
To było dobre - dzwoni do mnie Iza z telefonu Zdano z informacją, że Greentrek znalazł w lesie całkiem dobrego Pentsksiarza :mrgreen:

Cóż chcesz - zawodowa umiejętność tropienia :lol:
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Lightcatcher napisał/a:
Dołączył: 17 Cze 2023
Posty: 2
Skąd: Józefów

To ten koło Otwocka?
 

Lightcatcher  Dołączył: 17 Cze 2023
greentrek napisał/a:
Lightcatcher napisał/a:
Dołączył: 17 Cze 2023
Posty: 2
Skąd: Józefów

To ten koło Otwocka?

Dokładnie tak.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
W Otwocku u przyjaciół bywam dość często... :-?
 

Lightcatcher  Dołączył: 17 Cze 2023
greentrek napisał/a:
W Otwocku u przyjaciół bywam dość często... :-?

No to będzie okazja do spotkan przy kawie lub piwie..
 

0bleblak  Dołączyła: 15 Cze 2011
Lightcatcher, witaj raz jeszcze :)
 

Lightcatcher  Dołączył: 17 Cze 2023
0bleblak, Witam, witam i pozdrawiam...
 
olotasak  Dołączył: 06 Lip 2016
Cześć,
Jako ze nie używałem forum kilka lat to stwierdziłem że się przywitam ponownie.
Na co dzień używam GRa, bo głównie robię street. Wracam też do analogów- ME Super i YF-20D. Poza tym działam też z K-1.
Nie jestem dobry w pisaniu o sobie wiec może na tym skończe;)
Pozdrawiam i do zobaczenia
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Witaj ponownie. :-D
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
Elo.
To żeby wątek nie umarł to może każdy kto się nie witał od 5 lat powinien się przywitać, niezależnie od tego czy używa forum czy nie ? :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach