dann  Dołączył: 19 Maj 2014
Me Super problem z lustrem
Witam Wszystkich, ostatnio "odkopałem" swojego ME Super ale niestety pojawił się problem z lusterm. Cały czas jest opuszczone. Może macie jakies pomysły jak temu zaradzić?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
dann, dosyć znany problem. Za któryś razem zapewne uda się naciągnąć migawkę. Gdy jednak aparat trochę znowu "odpocznie" to problem będzie się powtarzał. Dobry serwis ale to w tej chwili droga sprawa i raczej nie w naszym kraju. Popatrz tu:
https://www.youtube.com/watch?v=NJUeXlA2qjM
 
dann  Dołączył: 19 Maj 2014
Filmik który wskazałeś widziałem. Nawet pokusiłem się o zdjęcie dolnej pokrywy ale utknąłem w momencie jak pokazane zostało zbliżenie miejsca do odblokowania (mirror latch). Jeśli oczywiście dobrze to zrozumiałem.
Rozumiem, że nie jest to do zrobienia samodzielnie, tylko serwis i to nawet nie u nas.... szkoda myślałem, że da się go uratować i jeszcze trochę posłuży.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
dann, ja reanimowałem MX Krakowie. Zadzwoń, zapytaj. I oczywiście daj tutaj znać co załatwiłeś.
https://fotoserwis.krakow.pl/kontakt/
 
dann  Dołączył: 19 Maj 2014
Właśnie dostałem od nich mail-a, że opisany problem to prawdopodobnie uszkodzenie mechanizmu naciągu lustra i jest to ostatnio bardzo częsta usterka. Koszt naprawy jeżeli ta zdalna diagnoza by się potwierdziła to 250 zł. Czas realizacji około tygodnia. Myślałem że będzie taniej muszę się zastanowić...
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Cena kolejnego ME Super. Ale może nie ma co produkować złomu. Ja u nich serwisowałem MXa. Czeka się eony, ale efekt ok.

Daj znać, może też naprawię swojego ME Supera.
 
dann  Dołączył: 19 Maj 2014
No właśnie... jednak fajnie byłoby reanimować posiadany egzemplarz. Jeszcze pomyślę i dam znać co z tego wyszło. Dzięki za pomoc.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
jorge.martinez napisał/a:
Cena kolejnego ME Super.
Ale chyba nie na allegro. Ostatnio zajrzałem i zbierałem szczękę z podłogi :lol:
Zresztą, swojego i tak nie sprzedam, my precious :->
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja swojego też nie, a mam tego lepszego bo czarnego. Niestety też cierpi na przypadłość z brakiem naciągu migawki ale czasami udaje się go przywrócić do życia. :->
 
krzychu128  Dołączył: 05 Lut 2008
U mnie z kolei jest problem że w losowym momencie lustro podniesie się i nie opadnie. Ściągam wtedy dolną pokrywę, podważam zapadkę i wtedy działa naciąg. Czasem po jednym, czasem kilku wyzwoleniach migawki migawki lustro wraca na swoje miejsce.
Ale to nie metoda, ma ktoś jakiś trop co zrobić ?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
krzychu128, no niestety tylko CLA z wymianą jakichś gumowych podkładek. Ponoć robi to jakiś gość na wyspach ale chyba kiepsko z tym bo koszt niemały. Był tu kiedyś wątek o tej przypadłości. Wynika z tego, że z tymi felernymi podkładkami to tak jak ze słynną zębatką w serii MZ. Dla porzadnej naprawy należy zdemontować niemal cały aparat.
 
krzychu128  Dołączył: 05 Lut 2008
Naprawiłem usterkę w sposób partyzancki - na jak długo zobaczymy :-)
I tak nie mam nic do stracenia.
Obejrzałem film dostępny w internatach gdzie facet wymienia te nieszczęsne gumki. Wychodzi na to że znajdują się po lewej stronie patrząc od strony bagnetu.
Zgodnie z procedurą: Jeśli się coś rusza a nie powinno -> trytka, jeśli się coś nie rusza a powinno -> WD40.
Gdy ściągniesz obiektyw po lewej stronie bagnetu jest otwór na popychacz przysłony i przez niego można zaaplikować powyższą procedurę.
Prysnąłem bardzo ostrożnie 3 razy, odkręciłem dolną pokrywę aby spłynęło jeśli by coś miało spłynąć i stała tak puszka na parapecie przez kilka dni. Międzyczasie regularnie wyzwalaniem migawkę, pewnie kilkaset razy aby te gumki pociągnęły olej.

Finał jest taki ze od tamtej pory nie zaciął się ani raz, a zrobiłem kilka rolek. Wcześniej nie było to możliwe :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach