bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 699
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
===============================

Zasady zabawy są tu: https://bakulik.pl/pentax/RC/ W tymże wątku proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do pobrania: https://bakulik.pl/pentax/RC/raw/rc699.pef (24,2 MB) – MD5: 4364C378DCFC0B47B2DB266DE6B25A04

Wyniki obróbki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge3 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 05.02.2023 r., do godziny 20.00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jotpegi proszę zapakować razem w jedno archiwum.

Pliki proszę nazywać:
– rc699_nick.jpg – duży obrazek (rozmiar oryginalny, max. wielkość 7 MB),
– rc699_nick_900.jpg – mały obrazek (900 px na dłuższym boku, max. wielkość 500 kB),
– rc699_nick.zip – załączone archiwum.

Maile proszę tytułować podobnie: rc699_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili. Zgłoszenia niespełniające tego wymogu nie będą przyjmowane.

Miłej zabawy!

===============================
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres (max. 25 MB) lub wrzucać przez ftp:
serwer: host46.kei.pl
użytkownik: rcuser
hasło: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
https://bakulik.pl/pentax/RC/rc699.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
https://bakulik.pl/pentax/RC/zip/rc699.zip

1. Blesso


2. incosgnitos


3. jakaranda


4. kwrom


5. mr.ra66it
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
1.
2.
3.
:) Ja już wiem :) ale poczekam na innych :evilsmile:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
U mnie wygrywa incosgnitos. :-B
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Incosgnitos z "taką" zielenią ?

Ale za to cera Niekonia prawie optymalna.

Podoba mi się : deszcz u kwroma i Jego ogólne "wyostrzenie postaci "
Ale zielona aberacja już mniej ( po prawej)


Mr.ra66it - w miarę neutralny i jak zawsze ostra Jakaranda.

No nie wiem ;)
Pierwszy tym razem nie muszę być ;)
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
Blesso, widzisz, u mnie w tym deszczu słońce zaświeciło i taka zielona trawa to u mnie na ogrodzie jest :lol:
A na serio, to tymi suwakami to nie umiem jeszcze za bardzo... dopiero 4-ty RC więc spodnie mi za bardzo cukierkowe wyszły i purple fringing na kasku też jest :evilsmile:
W sumie to co poszło to była 5-a próba ;)... jedną mam bardziej neutralną kolorystycznie, chociaż i tak cieplejszą niż wasze (poza Jakaranda).
Detali aż tak nie wyciągałem bo dla mnie pierwszy plan był ważniejszy a nie to żeby brudna płachta miała wszystkie szczegóły...i straszna pani dzięki temu, że bardziej rozmyte przy odszumianiu, też mi się na pierwszy plan nie ładuje...

Dla mnie, jakbym miał wybrać to byłby to:
mr.ra66it
ale...
- spodnie i zielone jak dla mnie blesso, b]mr.ra66it[/b]
- kuń mr.ra66it, kwrom
- płachta, beznadziejna u wszystkich poza :mrgreen:
i winietka robi swoje według mnie...

Oczywiście, jak się pochwalicie jak osiągacie efekty to może szybciej do "Was" doskoczę.
Chociaż pewnie nie... bo RT700 jest ostatni :-(
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
incosgnitos, każdy program do wywoływania RAW-ów ma specyficzny sposób działania suwaczków i innych kręciołków. W większości przypadków możliwe jest uzyskanie bardzo zbliżonych rezultatów przy użyciu różnych programów. Jeżeli opiszę ustawienia z Silkypix to nie użyjesz ich tak samo w Raw Therapee, On1 czy DxO, bo każdy z tych programów już na starcie wyświetli Ci inne ustawienia balansu bieli użyte przez aparat odczytując ten sam plik DNG.
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
mr.ra66it, zgadzam się z Tobą, że nie użyję tak samo. Ale...
będę miał wiedzę, co było i jak zmieniane w stosunku do zakładam neutralnego wywołania RAW-a w danym programie. Dzięki temu będę sobie mógł przełożyć te zmiany na program którym się bawię i postarać się osiągnąć podobny rezultat ;)
Jak dla mnie, to sposób opowiedzenia i pokazania przez Blesso (w poprzednich edycjach RCxxx) jest bliski ideałowi ;-) Dzięki temu coś tam się człowiek jest w stanie nauczyć.
A i jeszcze jedna z tego jest informacja - widzę w jakich programach pracujecie ;) i jestem w stanie bez żmudnego przeciskania się przez Lightroom, DxO, RT, DR, CaptureOne, ON1, Luminary i inne ocenić, w którym docelowo programie chciałbym pracować nad swoimi wypocinami.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach