seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Pentax KP
Czy w Pentax'ie KP występuje taka sama usterka elektromagnesu przesłony jak w K50, KS-2 i jaka jest awaryjność tego KP ? .
Wiecie o tym coś? Czy warty jest zakupu (Nowy).
 

AJ  Dołączył: 03 Paź 2013
Z tego co się orientuję to nie występuję bo zamiast elektromagnesu jest silniczek jak w wyższych modelach (o czym świadczy wypukłość na lewo od bagnetu, patrząc od przodu).
 
Artur  Dołączył: 23 Wrz 2012
Mam KP i nic się z nim nie dzieje
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Mój KP działa bez zarzutu a budowa oparta jest na K3 wiec myślę ze nie powinno się nic dziać
 

Emir  Dołączył: 17 Lis 2007
W bardzo krótkim czasie zrobiłem nim kilkadziesiąt tysięcy zdjęć i nic niepokojącego się z nim nie działo. A eksploatowany bywał niemiłosiernie. Generalnie bardzo dobry sprzęt, który wybrałem sobie do pracy ze względu na rozsądną masę i uniwersalność. Zrobiłbym to ponownie.
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Emir napisał/a:
W bardzo krótkim czasie zrobiłem nim kilkadziesiąt tysięcy zdjęć i nic niepokojącego się z nim nie działo. A eksploatowany bywał niemiłosiernie. ....

Problem nie dotyczył sprzętów mocno eksploatowanych tylko używanych sporadycznie. Mój K-50 "zachorował" jak przesłałem go systematycznie używać...
 

MixerB  Dołączył: 16 Sty 2010
zuka68 napisał/a:
Problem nie dotyczył sprzętów mocno eksploatowanych tylko używanych sporadycznie.

To chyba przypadłość tego systemu. W nowszych puszkach elektromagnesy, w starszych (MZ/ZX) zębatki , które też padały najczęściej właśnie po dłuższych przerwach w użytkowaniu.
Na szczęście padnięta MZka może być dawcą elektromagnesu. "Solidarność pokoleniowa" ? ;-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Cytat
"Slidarność pokoleniowa" ?

To ta słynna kompatybilność wsteczna.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach