M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
Leicę przetestowałem i tak jak chyba rozmawialiśmy uważam, że kompletnie nie nadaje się do niczego poza rzuceniem w dal... Ergonomia zatrzymała się 50 lat temu..

O taką Leicę chodzi :?:



Jest śliczna.
Cytat
nie nadaje się do niczego poza rzuceniem w dal...

A co ci się w nim nie podoba :?:
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Fujifilm X-T5 zjada ją na śniadanie i też jest ładny a nawet ładniejszy ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
M.W, leikę Q2.
 

Keek  Dołączył: 25 Cze 2008
Zdecydowanie nowa Leica M6. Najnowsze technologie upachane w małym body. Prawdziwa magia fotografii.
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Jeżeli Leica to tylko wersje Monochrom. Prawdziwa magia fotografii i prawdziwe naświetlenie.
Markus napisał/a:
Fujifilm X-T5 zjada ją na śniadanie i też jest ładny a nawet ładniejszy ;-)

A później X-T6, T7 ... a najlepiej to brać w leasing lub abonamencie i nie będzie problemów :idea:
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Przykłady poproszę, jestem gotów na te zdjęcia, które mnie zmiażdżą bo zostały zrobione Leiką.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
White, przecież to tak samo, jak ze zdjęciami zrobionymi Pentaksem. Każdy Ci powie, że da się: A - taniej; B - lepiej; C - z autofokusem; D - Tamronem albo Sigmą.

BTW, mnie się opcja z Leiką podoba, wszak autor wątku pytał o:
Markus napisał/a:
sens i przyszłość
No to mamy, proszę bardzo: sens - jest FF, jest sens; przyszłość - jest dużo kasy, jest przyszłość, np. przy odsprzedaży. A co! :-P

A poza tym magia, magia Panie! https://youtu.be/P22x0V1OWeI
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Ryszard napisał/a:
magia Panie!

Ja tam Panie magię widzę jak ktoś pomyśli nad zdjęciem, światłem, przekazem, a nie jaką kamerą to zrobił. Istotne jest dla Was czym nakręcono np. Wasz ulubiony film/serial?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
White napisał/a:
Ja tam Panie magię widzę jak ktoś pomyśli nad zdjęciem, światłem, przekazem
Prawda. Pełna zgoda.
White napisał/a:
Istotne jest dla Was czym nakręcono np. Wasz ulubiony film/serial?
Nie jest, ale zdjęcia lubię robić swoim Pentaksem. To jest dla mnie istotne. Dopuszczam myśl, że Leica też mogłaby mi się spodobać.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
No, Leica pod względem wzornictwa produktowego ociera się o szczyty, podobnie jak Pentax mz.
 

Keek  Dołączył: 25 Cze 2008
Ryszard napisał/a:
A poza tym magia, magia Panie! https://youtu.be/P22x0V1OWeI


Właśnie ta magia najbardziej śmieszy, bo poza nią to najmniejszy, zwarty pełnoklatkowy aparat systemowy; jeśli nawet nie samo body to wielkość szkieł jest nie do przeskoczenia przez inne systemy. I nie wynika to z braku AF, bo ten można upchać w średnicy obiektywu a o długość. Głupio fotografować szerokim kątem, który jest wielkości 135mm. No i jakby nie patrzeć bagnet M to obecnie najdłużej produkowany i wciążużywany system na świecie :D
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
I taka argumentacja w pełni do mnie przemawia - trochę kwestii technicznych, trochę własnych upodobań i być może mała nutka nostalgii ;-) A niektórzy tylko cena i parametry, cena i parametry i wszystko tak strasznie serio... Dlatego może lepiej, że nie mam nawet gdzie spróbować Leiki, bo a nuż by mi się spodobała? A mam węża w kieszeni i na hobby potrafię wydać maks. jakieś pojedyncze tysiące. Nie mój "target" - ale niech sobie będzie, czemu nie.
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
M.W, leikę Q2.

Aha, faktycznie dziadostwo :-P

Cytat
Prawdziwa magia fotografii.

Magia nie magia, ale trzeba przyznać że dzięki Leice M powstało mnóstwo wspaniałych fotografii. Leicą M fotografowali : Marian Schmidt, Josef Koudelka,
Vladimír Birgus, Jindřich Štreit, Viktor Kolář, Bruce Gilden, Tony Ray Jones, Elliott Erwitt, Henri Cartier Bresson, Alex Webb, Jeanloup Sieff, Ralph Gibson,
Garry Winogrand, Wojtek Wieteska, Tomasz Tomaszewski, David Alan Harvey czy Joel Meyerowitz.

Problem cyfrowej Leiki M to pancerny aparat z szybko starzejącą się elektroniką. Za analoga taki aparat wystarczał na kilkadziesiąt lat :



Obecnie aparaty wymienia się co 3-5 lat.
A jeśli chodzi o aparaty bezlusterkowe, tak to jest przyszłość fotografii.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Ryszard napisał/a:
niektórzy tylko cena i parametry, cena i parametry i wszystko tak strasznie serio...

Dlatego kcem różowy ;-)
M.W napisał/a:
dzięki Leice M powstało mnóstwo wspaniałych fotografii. Leicą M fotografowali :

To jest dopiero ideologia :lol:
 

Keek  Dołączył: 25 Cze 2008
rychu napisał/a:

Dlatego kcem różowy ;-)
To jest dopiero ideologia :lol:


Różowy? Róźowy to tylko w Lajce - zerknij na awatar :D
Z ideologią jest problem, faktycznie. Firma leci legendąi kolorowymi wersjami okolicznościowymi. Kamapania sprzedaży ostatniej M6 to beka na całego. Nie zmienia to jednak dla mnie faktu, że obecnie to najmniej przeszkadzający aparat dla fotografa szwendacza, który przy pewnym poziomie umiejętności daje jedne z lepszych technicznie jakościowo zdjęć. Przewaga w transparentności fotografa jaką dawał kiedyśtrochę sięzdeaktualizowała. W dobie wszechobecnych kamer smartfonów, ludzie inaczej jużodbierają bycie fotografowanym. Wielkość, czy też "niepoważność" sprzętu nie ma obecnieżadnego znaczenia.

M.W napisał/a:
Problem cyfrowej Leiki M to pancerny aparat z szybko starzejącą się elektroniką. Za analoga taki aparat wystarczał na kilkadziesiąt lat :
Obecnie aparaty wymienia się co 3-5 lat.
A jeśli chodzi o aparaty bezlusterkowe, tak to jest przyszłość fotografii.


To chyba przypadłość wszystkich aparatów cyfrowych? Bez sensu więc chyba wytykać to tylko Lajce? Tak jak napisałeś, przyszłość to bezlusterkowce, przecieżwidać to doskonale. W czasach analogowych, właśnie takim systemowym bezlusterkowcem były aparaty dalmierzowe.

A w kwestii wymiany aparatu co 3-5 lat. Kto wymienia, ten wymienia. Zależy czy używasz aparatu do fotografowania czy do "mienia". Moja najstarsza cyfrowa Lajka, model z 2009 roku, ma już 10 lat i wciążdziała znakomicie. Ba! Kolory CCD i detal obrazka ma lepsze niż niektóre nowsze modele. Mam porównanie bo używam ich symultanicznie praktycznie prawie dzień w dzień. W zeszłym roku kupiłem dwie nowe baterie i mam nadzieję, że przeciągnę na nich następne 10 lat. Z tego co wiem, Grzędziński jeszcze w tym roku fotografował tym starociem wojnę na Ukrainie.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
M.W napisał/a:
dzięki Leice M powstało mnóstwo wspaniałych fotografii

Dzięki Canonowi, Nikonowi, Olkowi i Pentaxowi pewnie tyle samo lub więcej - a raczej dzięki ludziom którzy toto w rękach mieli :-?
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
M.W. tak jak napisał jorge testowałem Q2 monochrom.

Ergonomii to kompletnie nie widziało. Rozwiązania tego typu były dobre 50 lat temu, w obecnych czasach to kompletna porażka.
Ciężkie, niewygodne (kompletny brak wyprofilowania korpusu znacznie utrudnia jego trzymanie w ręce), wolne (zanim Q2 się obudziła z uśpienia to na GR już bym miał zdjęcie). Można dorabiać ideologię, a praktyka jest taka że GR3 zjada Q2 na śniadanie. Nawet optykę ma gorszą :mrgreen: GR3 jest dużo trudniej zmusić do odbić w optyce niż Q2.
Kiedyś dokładniej opisałem swoje wrażenia - powinno gdzieś być w szukajce ;) Generalnie jeśli ktoś chce nosić w dedykowanym futerale na szyi (paski są na tyle krótkie, że taki człowiek jak ja nie jest w stanie przerzucić sobie aparatu przez ramię) to można, ale do rzeczywistego chodzenia po ulicy to już nie.

Ryszard wiesz, że czasami można u nas przetestować? :evilsmile:
Osobiście robiłem to we Wrocławiu przy okazji Leica Days - spokojnie dało sięwypożyczyć i sprawdzić. Niestety obsługa ze strony 6x7 jest fatalna. Przedstawiciel miałw głębokim poważaniu godzinę oddania, na którą sam się ze mną umówił i nie przyszedł. Super profeska 8-)
Z tego co wiem to robią co jakiśczas w Cyfrowych pokazy, więc chyba sięda - nawet masz dość blisko :mrgreen:

IMHO cała magia Leici jest pieśnią przeszłości i świetnie wykorzystanym marketingiem. Jasne, że powstała masa świetnych zdjęć. Tylko wtedy niespecjalnie była alternatywa. Ot, mały szczegół o którym sięzapomina wspomnieć :lol:

BTW wersja monochrom przekonała mnie, że jednak nie chcę aparatu z takim czujnikiem - dużo lepiej jest użyć czujnika kolorowego i później mieć możliwość reinterpretacji zdjęcia. Żadnej mitycznej uber-jakości obrazu z Q2 nie doświadczyłem. To jest po prostu porządny przetwornik i tyle.

pz
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
W mojej ocenie jeżeli Aps-c to Fuji, FF -Nikon, MF-Fuji
 
Prorok  Dołączył: 28 Sty 2015
Jak Cię stać to Lajka, albo Fuji średnioformatowiec. Jak budżet mniejszy to Sony.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Już myślałem , że Pentax wypuści następcę K-70 z 26 MP a tu odgrzewany kotlet Pentax KF :-(

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach