incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
mertel, gdzie takie niebieskie filtry sprzedają ? ;-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja nie chciałem się powtarzać ale kolega mertel ma wyraźnie kłopoty z prawidłowym BB w swoim aparacie. Tym bardziej. że chyba zapisuje pliki tylko jako .jpg w aparacie. Wtedy tym bardziej, należy prawidłowo wybrać czy też ustawić BB. Ale skoro takie mu się podobają to jego wola.
 

mertel  Dołączył: 17 Gru 2008
incosgnitos, takie niebieskie filtry można kupić w każdym sklepie z niebieskimi filtrami ;-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
mertel, dla przykładu pokażę fotki jakie wypluwa maleńki Nikon S33, którym fotografuje mój 7, letni wnuk. Też zrobione w bardzo pochmurny, śnieżny dzień. Jak widać śnieg jest biały. Pliki tylko zmniejszone do pokazania na forum. Nic w nich nie poprawiałem. Nawet BB nie można w tym aparaciku ustawić ale zazwyczaj dobiera go bardzo dobrze.

 

mertel  Dołączył: 17 Gru 2008
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
mertel, możesz śnieg pokazywać tak jak się Tobie podoba. To tylko i wyłącznie Twoja sprawa. Przykłady, ktore linkujesz nijak się mają do tego co Ty pokazujesz. Tam są efekty specjalne uzyskane w obróbce lub stworzone przez naturę. Nigdzie nie widać tam całkowicie niebieskich zdjęć z przepalonymi swiatłami. Ale może Ty masz taką swoją wizję. Życzę wielu udanych, zimowych - i nie tylko - kadrów.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
mertel, otworzyłem kilka pierwszych i to wszystko są zdjęcia robione przy słońcu na horyzoncie lub (trzecie) po zachodzie i nie mają żadnego odniesienia do twoich. Na twoich jest walnięty balans bieli.

Na twoim ostatnim raz kliknąłem pipetką.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
mertel napisał/a:
i możliwości wyjazdu w takie miejsca.

Dobre, prawidłowo naświetlone zdjęcia można zrobić w każdym miejscu na tym naszym, pięknym swiecie. Nawet przed własnym domem.
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
Z ziemi wylazły już nie tylko przebiśniegi! :mrgreen:
 

bogdanm  Dołączył: 01 Mar 2007
A w górach jeszcze śnieg :)
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Zdjęcia z niebieskim śniegiem, tworzyłem na laptopie, mnie się wydawało, że mam śnieg szary (w cieniu), a to był piękny niebieski ;-)
 

bogdanm  Dołączył: 01 Mar 2007
Masz rację :cry:
Następne będą mniej niebieskie... (ale na pewno też nie szare, nie przy pięknym błękitnym niebie ;-) )
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
Do pierwszego dnia wiosny jeszcze chwila a krokusy już zajmują bojowe pozycje.
 

mertel  Dołączył: 17 Gru 2008
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
mertel, no i teraz mamy piękną bogatkę. Bez zafarbu i na naturalnym tle.
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Korzystając z niedzieli zajrzeliśmy z żoną do parku w Oliwie. Chcieliśmy poszukać oznak wiosny, ale chyba się pośpieszyliśmy :-P
To jeszcze można podciągnąć pod oznaki wiosny...

Czapla pięknie pozowała

Spotkany ptasiarz dobrze "uzbrojony"(Sony 600 f4), fotografował strzyżyka.

Mnie musiał wystarczyć DA300 i rudzik.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
U mnie totalna zimowa kicha :-B
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Nieterakotowa zimowa armia ;-)

 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Otwieram nowy sezon zimowy ;)

 

bogdanm  Dołączył: 01 Mar 2007
Piękna jesienna brama :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach